Miller Harris Fleurs de Sel
 

Fleurs de Sel

Značka:

Miller Harris

Rok:

2007

Složení (ověřené)

HLAVA: červený tymián, rozmarýna, šalvěj muškátová
SRDCE: kosatec, narciska, růže, ibišek pižmový
ZÁKLAD: dřeva, vetiver, lišejník, kůže

  • 31.07.16

Název v překladu znamená něco jako Solné květiny, ale nepředstavujete si studené nehybné bledé krystaly. Toto je dravý Atlantik kdesi v oblasti Biskajského zálivu, z něhož přináší vítr hluboko na pevninu vlhkou slanost. Mísí se se zneklidňující vůní bylin (tymián, šalvěj, rozmarýn), nabírá mechovou zemitost díky výrazně zastoupeným větvičníku a vetiveru. Kožený dotek přichází pozvolna, nejdříve je ještě plný divokých živlů, později se usazuje, malinko sládne a šanci dostanou květinové složky. Růžový keř, který na skále bojuje o přežití, fialovo modrý kosatec, jeden jediný, který vyrostl na opuštěné zahradě.
Vůně je spíše intimní než rozpínavá nebo dokonce sálavá. Označení unisex přijímám bez výhrad. Dost mi v některých fázích připomíná Burberry Sport for Men – tam však chybí květinový dotek a v moři se vykoupal zázvor.
Opravdu nemůžu mít všechny krásné vůně!

Nahlásit
  • 02.07.14

Počáteční výbuch staré whisky… Bretaň… stará zahrada… rozmarýn, tymián … všechny ty léčivé vůně zraněného dětství… kosatec, narcis a divoká růže k zbláznění krásná… má babička… slaný vítr nedalekého moře a solišť …září… otec a večerní kniha… vůně domova a bezpečí.

Nahlásit

Hodnocení parfému Miller Harris Fleurs de Sel

Líbí se mi (15) 79%
 
Neutrální (3) 16%
 
Nelíbí se (1) 5%

Reklama


Reklama