Noix de Tuberéuse

Značka:

Miller Harris

Rok:

2003

Složení (ověřené)

mimóza, zelený jetel, fialka, tuberóza

Parfuméři:

Harris Lyn

Kategorie:

květinová, orientální

od 1420 Kč
  • 09.09.12

Buch, spadla jsem do jetelové louky. Kvete všude kolem … pozor změna: nastupuje parádní tuberóza, sice nijak výrazně opojná, zato ovšem jemně hřejivá jako podzimní sluníčko. A skutečně je zahuštěná máslem (prý jsou jich u Grasse plná pole, no tak to bych se jím ráda prošla, když zrovna kvete), které má meruňkovou příchuť, i pro mě bylo dost překvapující, že by se vlastně mělo jednat o fík. Teprve po delší době začne zpoza tuberózy vykukovat vanilka, kterou někdo postupně rozemílá na prach. Závěr se nese v lehce orientálním tónu, kdy vylétnou vlnky jemně kouřících pryskyřic. Přestože se jedná o výraznější a dlouhotrvající vůni, působí na mě konejšivým dojmem a to se mi moc líbí.

Nahlásit
  • 08.02.12

Svěží zelená tuberóza, nic dusivého ani omamného, posléze navíc s trochou nahořklých mandlí a kompotových broskví. Po úplném rozvonění navíc ještě trocha hladkého dřeva. Drží se pěkně u těla a splývá s kůží, přesto dává o sobě vědět.....

Nahlásit
  • 08.05.11

lahůdka k pohledání. Jemná máslová tuberóza, lehká, hlaďoučká, splývá a line se jako smetanově bílý hedvábný šál.
Adina pochvalná recenze je naprosto oprávněná.
Vůně je uklidňující, ale živá. Nerozpoznám jednotlivé složky, je tak dobře sladěná, že je to pro můj nos jen jeden mistrovský celek.
V žebříčku podobných kousků skolila i můj milý Fracas. Je nositelnější, univerzálnější, snad i líbivější, což myslím v tom nejlepším slova smyslu.
Bude špatně dostupná, ale protože se mi - a to nejen obrazně - doslova sbíhají sliny kdykoli přičichnu, putuje do tužebníku.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Miller Harris Noix de Tuberéuse

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Miller Harris Noix de Tuberéuse

Líbí se mi (36) 69%
 
Neutrální (14) 27%
 
Nelíbí se (2) 4%

Hodnocení odbornice

  • 24.08.08

První dojem z Noix de Tubéreuse byl ‚vstoupila jsem do parfumerie‘. Má charakter takové té směsi, která vznikne, když je někde hodně parfémů pohromadě - dokonale slitá, bez ostrých hran a výčnělků. Od této značky jsem zatím vyzkoušela jen jednu vůni, Fleur Oriental, a vidím v nich jistou podobnost, která možná bude pro značku typická:...

číst více

Reklama


Reklama