Habanita Eau de Parfum

Značka:

Molinard

Rok:

2012

Složení (ověřené)

HLAVA: mastix, petitgrain, pelargónie

SRDCE: vetiver, jasmín, ylang-ylang, cedr, muškátový oříšek, heliotrop, mimóza, růže stolistá
ZÁKLAD: pižmo, ambra, pačuli, mysorský santal, větvičník, madagaskarská vanilka

  • 10.11.16

Dle recenzí má skoro démonickou pověst, ale mě se tak rozhodně nejeví. Jedno je ale jisté, Habanita je nadčasové a velmi propracované mistrovské dílo s nádherným flakonem.
Pár minut po nanesení na zápěstí mi vůně připomněla čtyři parfémy a to: nejvíce odlehčený Ispahan křížený s Arpege, mírně Shalimar a na pár sekund i Chanel No 5. Kdybych měla Habanitu kategorizovat, byl by to orientálně balzamický, pudrově těžký parfém. Ze složek nejdříve vnímám nádherný muškátový oříšek s benzoinem, ambrou, heliotropem a mikro špetku tabáku a květin někde v dáli. Např. v Cabochardu tabáku najdeme mnohem více, takže se nemusíte bát, stejně tak kůže. Vůně se postupem času proměňuje více a více do pikantního pryskyřična, vanilky, ambry.

Doporučuji ji neprve vyzkoušet, ne každý musí unést hutnost parfému. Je zajímavé že skoro každému člověku připomněla nějaké sladké jídlo, mě švestkovou buchtu s vanilkovou drobenkou, a osobnostně paní Weasleyovou. :)

Nahlásit
  • 27.02.14

Jsem nadšená! Tak dobrou jsem jí nečekala. Kdybych nevěděla, co mám na sobě za koncentrace, tak bych tipla, že jsou opačné. Stará toaletka by byla silnější, těžší, omamnější, sladší…
V EDP je jen asi třetina původní sladkosti, dělá jí to přírodnější, a narozdíl od toaletky není „sladká“ ani tak pudrově, jako dřevitě. Podle všeho za to může mastix, který voní pryskyřičně dřevitě (cedr až borovice, za mě spíš cedr). Je tam i ten typický krásný teplý tabákový odér, který dominuje v EDT (kumarin). Tady je rovnocenným souputníkem muškátového oříšku, kterého naštěstí není moc a nedělá tak z vůně obsah kuchyňského šuplete, jen zpikantní a odlehčí celkovou kompozici, za což se zaslouží i lehounké nahořklé aroma květů pelargónií. Jen tak na okraj je cítit santal s vetiverem a větvičníkem, opět v dokonale vyrovnaném množství. Vanilku necítím, vanilkový dojem vytváří podle mě kombinace sladce hladkých dřevitých složek.
Výdrž dobrá, na oblečení celý den, na kůži hodiny, ale musí se hledat - siláž nic moc. Na EDP je sympatické, že hned po vyvanutí hlavy voní podobně jako základ z toaletky, bez delšího čekání. Na koho je starší verze moc sladká a těžká, ale líbí se mu ten tabáček a teplý santal, tomu by se EDP mohla dost líbit.
No, to je ale příjemné překvapení! Není to stará hustá Habanita, ale není to rozhodně mainstream! Až nebude původní verze, tahle mi jí nahradí. Za mě :palec:

Nahlásit

Hodnocení parfému Molinard Habanita Eau de Parfum

Líbí se mi (64) 86%
 
Neutrální (7) 9%
 
Nelíbí se (3) 4%

Reklama


Reklama