Rose

Značka:

Molinard

Rok:

1960

Složení (neověřené)

HLAVA: čajová růže
SRDCE: hřebíček, růže

ZÁKLAD: dřevitý tón

Popis parfému:

kolekce Les Fleurs

od 1400 Kč
  • 07.08.11

Jedna z nejvěrnějších vůní růží. Oproštěna od všech možných zavádějících tónů, které by se snažily ji posunout třeba směrem gurmánským, pudrovým nebo jakýmkoli jiným.
Záhon čajových růží opojně vonící ve vzduchu pročištěném deštěm … a vy.
Dokonalost v jednoduchosti!
V prvních okamžicích je to úder těžké růžové vůně. Celá květina. Celý keř. Stonky, listy, rozvité květy, ve kterých jsou zachyceny dešťové kapky … … květy hrdě nesoucí tíhu vláhy.
A zemitost, hlína, mokro … … kolébka růží.
Opojná, hutná, typická vůně královny květin. Svrchní tóny jsou trochu neučesané, divoké. Syrovost přírody. Potom nad zemitostí a stonkovou zeleností stále více převládá omamná olejovitá sladkost květu růže. Ta vůně klouže. Při každém nadechnutí máte pocit, že vám růžový nektar pomalu stéká po sliznici až kamsi do hlubin vás samých. Pěkně pomaloučku, klidně, konejšivě … … aromaterapie.
Les Fleurs Rose je pro mě čarování s růží. Ticho, romantično … … pomalost vetknutá do vůně. Nutí mě ke zklidnění, zpomalení, k utišení smyslů. Velmi povedená vůně!

Nahlásit
  • 05.07.11

moje nejnovější láska, a nejlepší mezi růžemi, …budu se snažit být objektivní . Čajová růže, jemná pastelová barva na pomezí růžové a oranžové, jemná chmýříčka na okvětních plátcích lehoulince drhnou na špičkách prstů, samet k pohledání. Sousedi na chatě mívali přímo pod okny záhon čajových růží, které jsem milovala a bezmezně u nich obdivovala. Je to čistá, průzračná, ale plná a osvěžující vůně, snad andělsky něžná, snad relaxační, pro mne prostě božská.
Musí to být skutečný exktrakt z růží, protože pamatujete-li si esenciální růžový olej z Bulharska, dovážel se v malých skleněných mikrozkumavkách (těch co tu máme na vzorky), které byly vložené do krásně malovaných a někdy i ornamenty vypalovaných dřevěných šroubovacích věžiček s kulatými vršky a bambulkou nahoře? To je on.
Růžový olej jsem jednou kutilsky vyráběla - dala jsem mezi papíry čerstvě natrhané okvětní plátky, na to položila žhavé uhlíky a pod to sklenici kam opravdu voda/olej..už nevím skapávaly. Jenže v tom byly cítit ty uhlíky.. No ale tady ne, tady je to čistá radost. Aaach. Pořídím…je v tužebníku.
Aromaterapie.
V květomluvě růže znamená láska. A já souhlasím.

Nahlásit
  • 09.09.10

Z kolekce soliflórů. Nádherná a zcela realisticky vonící čajová růže. Cítím tam i citrón. Necítím žádnou chemii, pouze skutečné esence, přesně takové, jakobyste zabořili nos do květu růže. Vůně je delikátní, svěží, povzbuzující, povznášející. Obsahuje esenciální oleje: Geraniol, Citronelol, Eugenol, Linalool, D-Limonene, Isoeugenol, Farnesol. Zkrátka aromaterapeutický parfém :-).

Nahlásit

Hodnocení parfému Molinard Rose

Líbí se mi (16) 64%
 
Neutrální (7) 28%
 
Nelíbí se (2) 8%

Reklama


Reklama