Molinard Une Souris Verte
 

Une Souris Verte

Značka:

Molinard

Rok:

2002

Složení (neověřené)

mandarinka, listy rajčete, rozmarýn, pelyněk, bazalka, verbena, cypřiš, pomerančový květ, frézie, konvalinky, palisandr, medová voda, vetiver

Kategorie:

citrusově zelená

  • 20.03.10

Za tři minuty byla fuč.

Nahlásit
  • 30.11.08

Souris Verte (Zelená myška), Molinard
Tato vůně je sice určena dětem, hodí se však pro jakoukoli věkovou kategorii a nositele. Není v ní nic sladkého ani bonbónového, a kdybychom si řekli, že dětství je obdobím trpké nevinnosti, vyjádřili bychom tím i celkem přesně charakter této vůně.
Začátek je zcela zelený, citronový a limetkový, až vyvolává dojem čerstvě vymačkané šťávy ve sklenici na bílé mramorové kuchyňské desce. Po chvíli však svěží závan mizí a nastupuje trpčí, až kyselá nota. Připomíná mýdlo, nikoliv však luxusní krémové, ale průhledné glycerinové, vonící po citronech, limetkách a možná troše kyselého zeleného jablka. Tato fáze trvá dvě až tři hodiny. Nakonec se do kompozice vloudí jemná vůně dětského pudru.
Vůně v sobě nemá nic komplikovaného, není však ani veselá a šťastná, jak se o ní občas dočteme v reklamních popisech, spíše je klidná a vyrovnaná.
Zdá se mi jako ideální víkendová vůně nebo vůně pro sport. Na rozdíl od rozeřvaného optimismu mnoha tak zvaných sportovních vůní je totiž opravdu příjemná, svěží a neobtěžující.
Osobně se mi velmi líbil úvod. Základ dětského pudru mi připadal trochu neobvyklý, dobře však odpovídá čistému charakteru vůně. Problém jsem měla ale se střední částí. Zdálo se mi, že tam cosi chybí, možná něco, co by vůni více uzemnilo, ovšem tím pádem by se zřejmě přesunula z oné „dětské“ kategorie spíše do unisexové.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Molinard Une Souris Verte

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Molinard Une Souris Verte

Líbí se mi (42) 69%
 
Neutrální (12) 20%
 
Nelíbí se (7) 11%

Reklama


Reklama