Montblanc Femme Individuelle
 

Femme Individuelle

Značka:

Montblanc

Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: oleandr, červený rybíz

SRDCE: růže, lotos
ZÁKLAD: ambra, vanilkapižmo

Kategorie:

květinová, orientální

od 480 Kč
  • 06.04.13

Na začátku mi Femme Individuelle okamžitě připomněla Présence d´une Femme, je v ní úplně stejná naananasovělá vanilka. Pak vanilkou prostoupil rybíz a převzal vládu, a v tom okamžiku se mi vybavila kyselkavě marmeládková Chantal Thomass. Až tak daleko to ovšem s rybízem nedošlo, marmeládka nebude, neboť vanilka rybíz krotí a brzo jí v tom začne pomáhat dřevitý základ s kapičkou pačuli. Pepř vůbec necítím. Kolem a kolem, je to něco jako ženštější verze Présence d´une Femme s rybízem navrch. Nejsou tam žádné pánské tóny, ale máme tam vanilku s ananasem, šťavnatě sladký rybíz s dotekem pačuli i dřeva.
Po dni nošení bych ji definovala jednodušeji: hrst červeného rybízu na vanilkovém pudinku; pod mističku dali, pro dekoraci, okvětní lístek lotosu.

Nahlásit
  • 20.04.07

Víte jak dopadl Smolíček, když neposlechl jelena, který to s ním přitom myslel tak dobře, a otevřel jeskyňkám? Můžete dopadnout stejně nebo ještě hůř, když neposlechnete a budete Femme Individuelle testovat v teplém počasí. Nebo ještě líp. V parném letním odpoledni, kdy se sotva pohne lísteček, si testerem polejete ruce. Pravda… ne všichni mají s těžšími výraznějšími vůněmi takový problém, ale pokud máte citlivější žaludek, vyžíváte se v jemných citrusových svěženkách a žádný sladší parfém nemá šanci dostat se vám přes práh, mějte Smolíčka na paměti a poučte se z jeho chyb. Ani dva prstíčky, ani jeden prstíček a v případě, že se řadíte k popsanému typu, opatrně zkuste FI nejdřív na papírku. Tolik rady od jelena a teď už vážně :) FI je opravdu dost sladká, výrazná, těžší a extravagantní vůně, kterou si nemáte šanci zmýlit s jinou. Já jsem nad její koupí váhala, ale nakonec jsem podlehla její jedinečnosti a teď je to jedna z mých zimních stálic. Už od začátku je sladká a intenzivní, co dokážu rozpoznat je svěží pepř, trocha ovoce - ve složení je uveden červený rybíz - což by mohlo být, je totiž i maličko nakyslá - a potom hlavně květinově ostro-sladká po patchouli. Sladká je až do konce, zároveň ale, což se mi na FI vždycky líbilo, má pod vší tou sladkostí zvláštní nádech, který skoro jakoby byl mentolově svěží. Když jí zkoumám podrobně a snažím se jít po stopách právě zmíněného tónu, začínám mít dojem, že to bude mít na svědomí pepř. Pravděpodobně v kombinaci s ostatními složkami vytváří tuhle zvláštní notu, která mimo jiné FI zachraňuje od beznadějné přeslazenosti a pádem do cukrového pekla, kde se hříšníci používají místo špejlí a omotávají se cukrovou vatou. Ačkoli je FI EDT drží hodně dobře a hodně dlouho. FI mi evokuje dobře padnoucí, provokativní a sexy teplý kožíšek - z umělé kožešiny pochopitelně!, máme rádi zvířátka - na upravené, pečlivě nalíčené ženě, která o svém sexappealu moc dobře ví a ráda provokuje… (ne snad že bych byla něco z toho :)

Nahlásit

Vlastnosti vůně Montblanc Femme Individuelle

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Montblanc Femme Individuelle

Líbí se mi (52) 60%
 
Neutrální (25) 29%
 
Nelíbí se (10) 11%

Hodnocení odbornice

  • 03.06.07

Femme Individuelle je zvláštní kombinace kyselého rybízu, malinové sladkosti, jahodové svěžesti, pepřové pronikavosti a vanilkové sladkosti. Začátek je velmi pronikavý, jako popepřené jahody (jahody posypané špetkou drceného pepře a případně pocmrndané lžičkou balsamica jsou na pohled divný, ale chutný dezert, vyzkoušejte ). Nechybí vodní tón...

číst více

Reklama


Reklama