Montale Paris Amandes Orientales
 

Amandes Orientales

Značka:

Montale Paris

Složení (ověřené)

pražené mandle, vanilka

  • 29.04.13

Vanilkový pudink s karamelem a mandlí navrchu, ještě teplý, nechali stát na stole v kuchyni domu z osmnáctého století, aby ta pochoutka vychladla. V tom se ze stropu uvolnil starý dřevěný trám a bác, přímo do zákusku. Rozporuplná a spíše nenositelná, každopádně pozoruhodná kombinace jedlé gurmánštiny a ztrouchnivělého dřeva.
Po rozvonění se mi zdá povědomá, důvěrně známá…co jen takhle mohlo vonět, když jsem byla malá? Pak se z vůně dřevo trochu ztrácí a zůstává jen pořádně hustý pudink, do kterého ale za chvíli vstupuje takový nepříjemně obstarožní tón.

Nahlásit
  • 05.03.12

Zajímavá vůně, na kterou musím mít vyloženě náladu. Ze začátku je opravdu hodně syntetická, což někoho může odradit, ale stojí za to vydržet. Na mě se syntetika začne po půl hodině vytráce a do popředí začne vystupovat krásná vůně pražených mandlí, vanilkového lusku a cukru. Nejkrásnější je pro mě až na úplném konci. Je to takové mandlové pohlazení.

Nahlásit
  • 28.01.12

Tak já nevím… Jednou cítím na začátku syntetické mandle, jindy jsou do mandlového mléka.
Po půl hodině mandle začaly vonět opravdu jako pečené a přidával se vanilkový lusk. Poté vůně přešla do vanilkového koktejlu s mandlovým ocáskem.
Je sladká, delikátní, hebká a muchlající. Není obtěžující, nepatrně se line do okolí.
Asi jako každá Montalka má neuvěřitelnou sílu a výdrž proto s její aplikací opatrně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Montale Paris Amandes Orientales

Líbí se mi (43) 48%
 
Neutrální (28) 31%
 
Nelíbí se (18) 20%

Reklama


Reklama