Chocolate Greedy

Značka:

Montale Paris

Složení (neověřené)

moka káva, hořký pomeranč, kakaový krém, vanilka z Madagaskaru

Kategorie:

orientální

od 1487 Kč
  • 12.10.16

Jdu kolem cukrárny a ve výloze tolik dobrot. Zahřeším? Holky říkaly, že z hořké čokolády se nepřibírá. Snad dokonce hubne. Půjdu hubnout! Prosím si hořké čokoládové lanýže a kávu. První kousky - v té čokoládě je tolik kakaa, až se mi práší od pusy. Musím to zapít kávičkou. Ještě, že jsem si dala prozíravě kapučino a ne černou. Zdolávám další luxusní hořkou pralinku. Proboha, proč jsem si objednávala té čokolády tolik? Prosím Vás, zabalte mi to sebou. Odcházím a čokoláda mi leze ušima. Po chvíli se přistihuju, že okusuju celofán. Fuj, co blbnu! Proč jsem to vlastně nesnědla všechno? Neodolám a rozbalím. Ta prodavačka je ale husa, zabalila mi tam lázeňské oplatky. A koukám, že malinko připálené. … No po tomhle se rozhodně nehubne. Mám pořád chuť tu čokoládu sníst. Ještě, že není žádná v dosahu a vzorek vypít nehodlám. Je to vůně pro hubnoucí masochisty. A ten celofán tam opravdu cítím.

Nahlásit
  • 20.08.16

Krámek s luxusní čokoládou. Vystavené dobroty lákají zákazníky jedna přes druhou. Je libo tabulku 99% čokolády nebo si raději dáte oříškový lanýž? Vábí vás mandle utopené v kávovém krému a toužíte i po likérové pralince? Dám si je všechny najednou – a nepřiberu ani deko :lol: !
Nic čokoládovějšího než je Montale Paris Chocolate Greedy jsem ještě necítila (a vlastně ani nejedla). Začátek je ve znamení suchého kakaového knokautu do mého čenichu, následuje paintball praženými kávovými zrny a vzápětí mi někdo pod nohy hodí několik hrstí lískových oříšků a mandlí. Na usmířenou dostanu kapku smetanového baileys.
Hubnete a mlsání máte zapovězené? Tato vůně je více než přijatelným východiskem z nouze. Je opravdu krásná – a to gurmánky nenosím!

Nahlásit
  • 07.11.15

Ve svém celku je pro mě tahle vůně hlavně vanilková, mohla by se jmenovat Vanilla Chocolate. Ale popořádku. Při zkoušení je všechno jasné: napřed dostanete do obličeje hrstí kakaového prášku. Jakmile si promnete oči, přispěchá koflík silného espresa a v těsném závěsu vůně kakaových bobů, hutná, plná, nepříliš suchá ani zvlášť sladká. Sladkost se vkrádá postupně a je to sladkost vanilková - hladká, ale i pikantní, jak jen vanilka umí být.

Na kousku kůže je to při zkoušení takový úhledný balíček nacpaný všemi možnými dobrotami a vůně se zdá silná - rozhodně nemusíte tisknout zápěstí k nosu, abyste ji na sobě ucítili (ale nejspíš ho tisknout k nosu budete, pokud tedy nejste odpírači jmenovaných dobrot zkoušející vůni z čirého masochismu).

Pokud se rozhodnete jít do toho a řádně se navonět, radím vám dobře: otevřete si k tomu okno. Vůně v prvních vteřinách připomíná lak nebo mořidlo (v odstřiku vidím, že tomu vcelku odpovídá i barva) a není vyloučeno, že budete potřebovat kapesník, abyste se vysmrkali a utřeli uslzené oči. Suché kakao se tentokrát nekoná, prvních pár minut se pohybujete v oblaku, jaký by nejspíš mohl vzniknout v čokoládovně, kdyby tam někdo zrovna rozlil kafe a loupal si u toho pomeranč, a pořád není vyloučeno, že za rohem číhá natěrač s kyblíkem laku.

Po pár minutách se vůně uklidní a začne tiše pracovat na tom, aby vám prosákla všemi póry, což oceníte večer ve sprše, kde se najednou ocitnete na lázeňské kolonádě u stánku s horkými oplatky. Celý den mezi ranní smrští a večerní sprchou vás bude provázet vůně nejvybranější přírodní vanilky a kakaových bobů s dotekem kávy a pomerančových slupek. Nechci říct, že je nevýrazná nebo slabá, okolí ji nejspíš zaregistruje, ale obtěžovat s ní nikoho nebudete (leda byste ji chtěli přiživit, což ale není nutné). Dokonce ji druhý den z oblečení sotva ucítíte - tahle kráska jde opravdu především po vás a vašem těle.

Nahlásit
  • 30.12.13

Drsné, suché, hořké kakao. Zabte mě, ale v dojezdu mi připomíná Aqua Allegorii Lys Soleiu.

Nahlásit
  • 12.02.12

Rozpusťte Lindt hořkou čokoládou s pomeranči ve vodní lázni, po rozpuštění do ní přimíchejte šálek pořádně silné černé kávy. Vše nechte provřít a můžete podávat.
Skvělá věc při hubnutí, když člověk nemůže jíst čokoládu, tak si ji alespoň našplíchá na sebe.
Chocolate Greedy je identická s opravdovou čokoládou, zahřeje a potěší. Ovšem si ji nedovedu představit na běžné nošení, na domácí chumlání do deky u krbu s knížkou ale ano.

Nahlásit
  • 08.02.12

Tu som sa rozhodovala ci som kapucino-s peknou davkou peny na vrchu,alebo kakaova pralinka.
Nastup je ostre kakaove-priam kavove pokusenie.Akokeby ste dychali prasok…kakaa,alebo kavy.
Po malom momente sa rozklada v celej svojej kakaovej nadhere ,do sladka,uz je to vanilkove kapucino,a zas s peknou davkou peny-ale na vrchu je teraz struhana cokolada!
Kto ma rad "horuce "zimne dni-tak naozaj tato zahreje!Az ju citit na jazyku :D
Mala som pokusenie sa napit......

Nahlásit
  • 25.01.12

Tahle vůně mě zajímala pro údajnou podobnost s Amour de Cacao. Jistá typová podobnost by tu byla, ale zatímco Amour de Cacao je kakaový prášek smíchaý s cukrem a vanilkou, Chocolate Greedy jsou teplé karlovarské oplatky s čokoládou a kousky lehce opražených oříšků. Začátek je sladký až běda, ale po cca hodině po důkladném rozvonění sladkost postupně ustoupila pod nátlakem vanilkového lusku. V této fázi by již byla pro mě příjemná a nositelná, ale ten supersladký začátek má pro mě razanci sladké bomby.

Nahlásit
  • 14.11.08

Tahle čokoládová dobrůtka má pekelně teplý, neřku-li horký start. Asi jako když prudce otevřete dvířka trouby, v níž se právě na rozpáleném plechu vyloženém pergamenovým papírem pečou sváteční kakaové sušenky s oříšky a vlna horkého vzduchu prosycená kakovou vůní vám rozpálí tváře do ruda. Hotový kakaový úžeh. Suchost kakové vůně linoucí se ze sladkého pečiva umocňuje horký vzduch a je tak intenzivní, že na pár okamžiků ztrácí nos plný jemného hnědého prachu schopnost vnímat cokoli jiného. Až po několika minutách se v suché sladce-kakaové vůni začnou probouzet i jiné tóny. Třtinový cukr se svým typickým lehounce karamelovým nádechem, mandle, vanilka a máslo, kterým se nejspíš potřel pečicí papír. Je to hodně sladké, dost suché a nemálo specifické. Pokud čekáte od Chococolate Greedy spršku krémové čokoládky, vaše očekávání asi nebudou naplněna … tohle není mazlivá teplá mléčná čokoládka, ale spíš hora sypkého tmavého kakaa možná půl napůl s karobem – ten má kakaovou chuť i vůni ale už je i sám o sobě nasládlý – vanilka, plus ještě něco za tím vším, co by můj nos popsal nejspíš jako trochu oříšků nebo mandlí, ale to bude každý vnímat jinak. Ve složení je uvedený pomeranč, ten ovšem mé čichové receptory nejsou schopny pozitivně identifikovat :) Než vůně přejde od sypké horké vůně kakaa a mírně připálených kakaových sušenek trvá jí to na mé kůži cca 20 minut. Potom se ustálí a zůstává kakaovo-vanilková vůně už ne tak sypká a teplá. To se Chocolate Greedy proměnil v tabulku hořké čokolády s vysokým podílem kakaa, třtinovým cukrem a poctivým vanilkovým aroma. V této podobě už vůně víceméně setrvá do konce, jen s postupujícím časem se bude ještě dál mírně zvedat podíl vanilky a cukru na úkor kakaa, a právě tak se mi CH.G. líbí nejvíc. Nejsem asi ještě takový fajnšmekr, abych dokázala dostatečně docenit nezvyklou kakovou smršť v začátku a CH.G. se mi začne zamlouvat opravdu až tak cca po půl hodince, kdy se rozvoní. Marně bych pátrala v paměti ve snaze doporučit podobnou vůni. Já sama jsem žádnou takovou ani vzdáleně podobnou netestovala, ale jak jsem se dočetla, v zahraničních recenzích se hodně uživatelů shoduje v názoru, že Chocolate Greedy je podobný Comtoir Sud Pacifique Amour de Cacao.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Montale Paris Chocolate Greedy

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Montale Paris Chocolate Greedy

Líbí se mi (123) 76%
 
Neutrální (26) 16%
 
Nelíbí se (13) 8%

Reklama


Reklama