Mugler Aura (Eau de Parfum) (2017)
 

Aura (Eau de Parfum) (2017)

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Mugler

Rok:

2017

Složení (ověřené)

list rebarbory, květ pomerančovníku, bourbonská vanilka, Wolfwood, Tiger Liana

Popis parfému:

Eau de Parfum. Autorkou této vůně je Daphné Bugey, Christophe Raynaud, Marie Salamagne a Amandine Clerc-Marie.

Kategorie:

květinově svěží

Recenze: Aura (Eau de Parfum) (2017)

 • 03.04.21

Nádherná vůně, pro mě více opojná než Alien. Jestli něco nemusím tak to jsou „zelené/akvatické svěženky“, což Aura (alespoň na mé kůži) určitě není. Vůně je výrazně sladká po vanilce a tlumeně kořeněná.

Nahlásit
 • 26.06.20

vůně a design od Muglera buď milujete, nebo nesnášíte :-) já jsem první případ.. opět je extrémně intenzivní.. je opravdu „zelená“ jako les, kapradiny, mech… je hodně dřevitá a lesní, zvláštní, velmi originální a nezaměnitelná.. rozhodně nedoporučuji kupovat naslepo, je nutno ji vyzkoušet.. léta se snažím najít náhradu za klasického Angela, zkusila jsem spoustu vůní (pro mne jsou fajn vůně od Versace nebo Diora), ale VŽDY se vrátím k Muglerovi, právě pro tu Intenzitu a Originalitu… Aura je každopádně velká lesní síla, zatím se rozhoduji, zda půjdu do ní (dobrá cena), nebo risknu Angel Nova, který nikde nemá ještě vzorky… Aura se nádherně rozvoní po delší době a je to držák, což je pro mne důležité.. po delší době tím dřevem evokuje i pánské parfémy.. ale přitom je tam i sladkost, prostě MŇAM

Nahlásit
 • 07.05.19

Šelmu, která je divoká a nepredvídatelná, ale velmi. Má bystrý a dravý pohled, ale umí se i přitulit a být něžná. Však spíše se nechá hýčkat, je trochu sobecká.

Je načichlá svěží, ale teplou zelení, logické, když žije v džungli. Ale pořád je tím hlavním bodem ona a její sladké nahé tělo. Její potravou je Aloe Vera, kterého se napije na začátku a to jí vystačí na celý den.

Hlava: Aloe Vera
Srdce: amazonská džungle
Základ: sladké tělo

Nahlásit
 • 29.04.19

Já se do ní zamilovala na první přivonění. Dříve se mi vůně od Muglera nelíbily a vyhýbala jsem se jim velkým obloukem - první jsem vyzkoušela Angela a dál dlouho nic… Dojem z něj byl pro mě opravdu odstrašující-:)). U Aury mě zaujal flakon i složení a … nezklamala. Je to krásná, trochu zvláštní „zelená“ vůně. Alespoň na mě tak působí. Počátek je trochu zvláštní díky rebarboře. Pak se ale na mé kůži rozvoní krásné květiny- nejvíc vnímám jasmín a v závěru naprosto úžasná vanilka. Rozhodně se asi nebude líbit každému, ale já jí propadla a už mám druhý flakon. Krásná je i EDt.

Nahlásit
 • 03.01.19

Do této vůně se člověk zamiluje, nebo ji začne nenávidět. Na první přičichnutí jsem si říkala, jak to někomu může vonět, ale přičichla jsem si znovu a tato vůně si mě získala. Je jedinečná a zvláštní, nikdy nedokážu přesně popsat jak voní. Stačí s ní jednou stříknout a vůni ucítíte celý den, na oblečení klidně pár dní, až do vyprání. Vůně je tajemná a osobitá, rozhodně se nebude líbit každému, každopádně ji mohu doporučit všem, co chtějí něco “zeleného.” Opravdu velmi povedená vůně, flakonek také nádherný.

Nahlásit
 • 13.12.18

Veľmi intenzívna drevito-kvetinová vôňa! Tento aromatický parfum našiel svoju inšpiráciu v samotnom tlčúcom srdci prírody a jej cieľom je vyzdvihnúť ženskú krásu aj nebezpečne príťažlivú auru, ktorá ženy sprevádza. Výnimočná…

Nahlásit
 • 23.10.18

Aura je inspirována přírodou, zeleným listím a lesem a to se ve vůni přesně odráží. Můj šálek kávy to není, ale poznám dost lidí, kteří si ji oblíbili a sedne mi k nim. Jedná se o velmi specifickou vůni. Žádná vůně nesmrdí, musí se člověk vždy do té vůně vžít a začít ji vnímat.

Nahlásit
 • 23.10.18

Mugler Aura mi nesedl, bohužel mi voní jako nějaká sladká ústní voda.

Nahlásit
 • 31.05.18

Aura se na mé kůži chovala úplně jinak než na papírku, na kterém byla první půlhodinu hodně ZELENÁ, ani ne mentolová, jak všude čtu, ani kyselá, prostě zelená jako čerstvě posečená tráva na jaře.
A zatímco na papírku přecházela ze zelené směrem ke klasickému Alienovskému DNA, na kůži si mi po pěti minutách svěže zeleného úvodu s rebarborou dřepl pytlíček s vanilinovým cukrem (nikoliv pravým kvalitním vanilkovým) a zůstal tam cca hodinku a půl a jen se tak ztrácel…docela rychle se ztrácel.
Tohle bude z těch vůní, která bude hodně reagovat s kůží nositelky. Mně neokouzlila.

Nahlásit
 • 16.04.18

Dlouho jsem na nic nenapsala recenzi. Trošku se mi nechtělo a trošku jsem měla pocit, že jsem nenarazila v poslední době na vůni, která by stála za zrecenzování. Ať již v kladném, či záporném duchu. Přitom musím se přiznat, že novinky očichávám pravidelně a opakovaně. Když na mne vypadla stránka s pidi vzorečkem Aury od Muglera, tak jsem samozřejmě zavětřila. Muglerovky jsou vždy nějaké - prostě osobité a jen málokdy tuctové. Když jsem poprvé přičichla k navoněné ruce vzorkem, dostala jsem ráno do čenichu a hned jsem pochopila, že Mugler opět nic obyčejného a středoproudového nevymyslel. Říkala jsem si: „Páni, to je ale podivnost, je to - větrové, silné a vlezlé“. Chvíli jsem cítila kafr, vůně byla asi půl hodiny hodně zelená v pozadí jsem cítila jasné tóny z Aliena. Alien tam ale tančí chvílemi s bílými květinami, chvílemi mi jsem mi zdálo, že se k tanci přidal i zelený Le Male od Gaultiera.Naštěstí se vůně časem unavila. Asi po 2 hodinách s klidem přišla opravdu hezká fáze. Vůně již zteplala, a začala být vyloženě sladší a gurmánská. Na Auře se mi nejvíce líbí její proměnlivost a to, že nezůstane vůbec lineární, ale bude se během času, co jí máte na sobě měnit. Určitě s ní zaujmete, a také vám dva střiky vydrží celý den. Nevýdou je, že někomu může vadit (hlavně první hodinu), může vás s ní rozbolet hlava. Doporučovala bych ji spíše na večerní příležitost nebo někam ven či do prostoru, určitě bych si ji nevzala do kanceláře. Pokud bych jí měla přirovnat typově k nějaké vůni, tak existuje vůně přesně v tomto stylu, a to je - Eden od Cacharelu. Jsou velmi podobně obě zvláštní a ani jedna nevoní jako typický parfém. A také k ní zřejmě přistoupíte stejným způsobem jako - buď si ji zamilujete nebo jí nazvete největším smradem, co jste kdy cítili.

Nahlásit
 • 04.04.18

Jak mám Muglerovy vůně ráda, tak tady s touhle kamarádka nebudu. Nesedla mi. „Voněla“ mi jako nějaká voda z lékárny…

Nahlásit
 • 21.03.18

Dnes jsem zkusila vzorek. První přičichnutí…kafr…za chvilku…Muglerovsky typický základ…za další chvilku …mentol s vanilkou…za chvilku fialkové bonbony z dávné lékárny…počkám si ještě další chvilku, ale za mě asi nee…

Nahlásit
 • 13.03.18

Návod na přípravu roztoku:
Do zbytkového množství Okeny či jiného čističe skel vsypte sáček bonbonů typu Lesněnky. Přihoďte kousek pneumatiky (libovolně sjeté), kterou jste chvíli podrželi nad otevřeným ohněm. V blízkém lesoparku určete severní stranu stromů a naloupejte hrst lišejníků, seberte kousek mechu (jako bonus můžete přihodit i zbloudilý zaječí bobek) a přidejte do roztoku. Vše nechte několik dní macerovat a poté opatrně čichem degustujte.

Začátek Aury jsem ustála stěží – závan větrové pseudolesní svěžesti mi spolehlivě rozhoupal žaludek. Já vím, že to je asi sugesce, ale od dob původního Alienu cítím ve všech muglerovkách to, čemu říkám spálená guma. Prostě ocásek – a v Auře je jakbysmet, i když složení tvrdí něco úplně jiného! Broušený, smaragdově (či brčálově) zelený flakón ve tvaru srdce (a pořád nevím, jestli ho mám označit jako povedený, nebo kýčovitý) s vůní naprosto koresponduje. Varovné signály vysílá tvarem i barvou. Aura je vůně, která bude nejspíše buď milována, nebo nenáviděna. I když já nakonec vlastně docházím ke kompromisu – po dvou těžkých hodinách (vyděržaj, pijaněr!) jsem zjistila, že víla Lesana zvětrala do přijatelné podoby, a konečně jsem v parfému ucítila rebarborovou nakyslou šťovíkovost a jemný dřevitý pomerančový květ (olízané dřívko od ovocného nanuku). A světe, div se, docela se mi zamlouvala i posléze přišedší vanilka.
Závěrečná zpráva tedy zní – Aura je vůně • zajímavě neobvyklá a neobvykle zajímavá • hodná důkladného vyzkoušení, případně návratu a znovuposouzení • trochu přisprostle plebejsky drzá • marginálně mainstreamová • chvályhodně kontroverzní

A v neposlední řadě má slušnou výdrž – na hřbetu ruky přežila několik zásahů teplou vodou a mýdlem, na testeru už dva dni. Nosit bych Auru v žádném případě nechtěla, ale jisté nepopiratelné kvality jí přiznávám.

Nahlásit
 • 25.11.17

Koupila jsem naslepo, protože Mugler je pro mě jistota (kromě Aliena a jeho odnoží, tomu nemůžu přijít na chuť) a hlavně taky kvůli flakónu. Nikde totiž nebyla k očichání a já nevydržela čekat. A rozhodně nelituji, vůně je prostě návyková. Sladko-kyselá, vanilková a originální. Moc ji nedokážu přirovnat k žádné jiné vůni. Cítím les, vanilku, rebarboru a určitě vím, že koupím další flakón :)))), což se mi moc často nestává.

Nahlásit
 • 06.10.17

Thierry Mugler: Aura

list rebarbory, květ pomerančovníku, bourbonská vanilka, Wolfwood, Tiger Liana

Páně Muglerovic vůně jsou prostě divné. Zvláštní, neotřelé, originální. Jedněmi milované, druhými nenáviděné. Rozhodně ne líbivé. Taková je i Aura. A tady je můj dojem z ní: Čarodějnice sedí ve své dřevěné chaloupce na muří nožce a přemýšlí nad zadaným úkolem. Prý elixír lásky, hm. Má být tentokrát jiný než obvykle, žádná něžná růže ani jiná květinka. Co bych tam jenom dala…Musím se něčím posilnit, snad se potom nápady dostaví. Čarodějnice sahá do police, kde má mezi lektvary a bylinkami schovanou láhev zelené. Pořádně si lokne a nápady se začínají dostavovat. Láska je sladká – šup do kotlíku s vanilkou. Znovu se napije a přemýšlí. Láska je omamná, šup do něj s pomerančovým květem. Co teď? Zbytek láhve obrátí do kotlíku, zamíchá a jde si lehnout. Ráno vstává s pěkným bolehlavem a po čichnutí k včerejšímu výtvoru se jí i malinko rozhoupe žaludek. Co teď s tím? No co, dám to do hezkého flakonku, ono se to někomu líbit bude.
Barva je trochu jedovatá, s obsahem rozhodně koresponduje, s názvem už méně.

Nahlásit
 • 06.10.17

Za mě je to typický muglerový parfém, hned jsem v něm poznala jeho nezaměnitelné tóny. Na druhou stranu není tak ostrý a těžký, což je za mě velké plus. Ze začátku jsem skutečně cítila tóny rebarbory, ty ale brzy vymizí a zůstane jemně kořeněná a přesto svěží vůně, která má nekonečnou výdrž. Z ostatních muglerových parfémů jsem měla nejraději Angel Innocent, ten byl také „odlehčený“.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • Estelle7 ohodnotil/a
 • 792 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 203 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 256 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Mugler

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 618 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Alien Sunessence Eau de Toilette Légère Mugler

 • Ultraalien ohodnotil/a
 • 190 hodnocení 10 recenzí

Womanity Mugler

 • Parfum maniačka ohodnotil/a
 • 379 hodnocení 10 recenzí

Angel Innocent Mugler

 • Delaine ohodnotil/a
 • 331 hodnocení 9 recenzí

od 1101 do 1360 Kč

Alien Essence Absolue Mugler

 • Okurkovnikzeleny ohodnotil/a
 • 291 hodnocení 8 recenzí

od 1468 do 1528 Kč

Vlastnosti vůně Mugler Aura (Eau de Parfum) (2017)

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Mugler

Thierryho Muglera vždycky zajímaly hlavně umělecké obory: rád kreslil, už jako dítě tančil v baletním sboru a později studoval interiérový design. Ve 24 letech odešel do Paříže a začal navrhovat oblečení. V 70. letech se osamostatnil. Thierry Mugler navrhuje oblečení pro ženy i muže a také kostýmy pro filmy a zpěváky.