Mugler Aura (2017)
 

Aura (2017)

Značka:

Mugler

Rok:

2017

Složení (ověřené)

list rebarbory, květ pomerančovníku, bourbonská vanilka, Wolfwood, Tiger Liana

Popis parfému:

Autorkou této vůně je Daphné Bugey, Christophe Raynaud, Marie Salamagne a Amandine Clerc-Marie.

Kategorie:

květinově svěží

  • 13.03.18

Návod na přípravu roztoku:
Do zbytkového množství Okeny či jiného čističe skel vsypte sáček bonbonů typu Lesněnky. Přihoďte kousek pneumatiky (libovolně sjeté), kterou jste chvíli podrželi nad otevřeným ohněm. V blízkém lesoparku určete severní stranu stromů a naloupejte hrst lišejníků, seberte kousek mechu (jako bonus můžete přihodit i zbloudilý zaječí bobek) a přidejte do roztoku. Vše nechte několik dní macerovat a poté opatrně čichem degustujte.

Začátek Aury jsem ustála stěží – závan větrové pseudolesní svěžesti mi spolehlivě rozhoupal žaludek. Já vím, že to je asi sugesce, ale od dob původního Alienu cítím ve všech muglerovkách to, čemu říkám spálená guma. Prostě ocásek – a v Auře je jakbysmet, i když složení tvrdí něco úplně jiného! Broušený, smaragdově (či brčálově) zelený flakón ve tvaru srdce (a pořád nevím, jestli ho mám označit jako povedený, nebo kýčovitý) s vůní naprosto koresponduje. Varovné signály vysílá tvarem i barvou. Aura je vůně, která bude nejspíše buď milována, nebo nenáviděna. I když já nakonec vlastně docházím ke kompromisu – po dvou těžkých hodinách (vyděržaj, pijaněr!) jsem zjistila, že víla Lesana zvětrala do přijatelné podoby, a konečně jsem v parfému ucítila rebarborovou nakyslou šťovíkovost a jemný dřevitý pomerančový květ (olízané dřívko od ovocného nanuku). A světe, div se, docela se mi zamlouvala i posléze přišedší vanilka.
Závěrečná zpráva tedy zní – Aura je vůně • zajímavě neobvyklá a neobvykle zajímavá • hodná důkladného vyzkoušení, případně návratu a znovuposouzení • trochu přisprostle plebejsky drzá • marginálně mainstreamová • chvályhodně kontroverzní

A v neposlední řadě má slušnou výdrž – na hřbetu ruky přežila několik zásahů teplou vodou a mýdlem, na testeru už dva dni. Nosit bych Auru v žádném případě nechtěla, ale jisté nepopiratelné kvality jí přiznávám.

Nahlásit
  • 25.11.17

Koupila jsem naslepo, protože Mugler je pro mě jistota (kromě Aliena a jeho odnoží, tomu nemůžu přijít na chuť) a hlavně taky kvůli flakónu. Nikde totiž nebyla k očichání a já nevydržela čekat. A rozhodně nelituji, vůně je prostě návyková. Sladko-kyselá, vanilková a originální. Moc ji nedokážu přirovnat k žádné jiné vůni. Cítím les, vanilku, rebarboru a určitě vím, že koupím další flakón :)))), což se mi moc často nestává.

Nahlásit
  • 06.10.17

Thierry Mugler: Aura

list rebarbory, květ pomerančovníku, bourbonská vanilka, Wolfwood, Tiger Liana

Páně Muglerovic vůně jsou prostě divné. Zvláštní, neotřelé, originální. Jedněmi milované, druhými nenáviděné. Rozhodně ne líbivé. Taková je i Aura. A tady je můj dojem z ní: Čarodějnice sedí ve své dřevěné chaloupce na muří nožce a přemýšlí nad zadaným úkolem. Prý elixír lásky, hm. Má být tentokrát jiný než obvykle, žádná něžná růže ani jiná květinka. Co bych tam jenom dala…Musím se něčím posilnit, snad se potom nápady dostaví. Čarodějnice sahá do police, kde má mezi lektvary a bylinkami schovanou láhev zelené. Pořádně si lokne a nápady se začínají dostavovat. Láska je sladká – šup do kotlíku s vanilkou. Znovu se napije a přemýšlí. Láska je omamná, šup do něj s pomerančovým květem. Co teď? Zbytek láhve obrátí do kotlíku, zamíchá a jde si lehnout. Ráno vstává s pěkným bolehlavem a po čichnutí k včerejšímu výtvoru se jí i malinko rozhoupe žaludek. Co teď s tím? No co, dám to do hezkého flakonku, ono se to někomu líbit bude.
Barva je trochu jedovatá, s obsahem rozhodně koresponduje, s názvem už méně.

Nahlásit
  • 06.10.17

Za mě je to typický muglerový parfém, hned jsem v něm poznala jeho nezaměnitelné tóny. Na druhou stranu není tak ostrý a těžký, což je za mě velké plus. Ze začátku jsem skutečně cítila tóny rebarbory, ty ale brzy vymizí a zůstane jemně kořeněná a přesto svěží vůně, která má nekonečnou výdrž. Z ostatních muglerových parfémů jsem měla nejraději Angel Innocent, ten byl také „odlehčený“.

Nahlásit

Hodnocení parfému Mugler Aura (2017)

Líbí se mi (10) 77%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (3) 23%

Reklama


Reklama