Mugler Womanity
 

Womanity

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Mugler

Rok:

2010

Složení ( neověřené)

fíky, kaviár, fíkové dřevo

Popis parfému:

Parfém Womanity vás okouzlí esencí ženskosti. Objevte jeho orientální nádech, který získává kombinaci dřevitých tónů fíkovníku a slaďoučké vůni samotných fíků. Celkový dojem dokresluje svěžest citrónů, která nabudí vaše smysly. Probuďte svou smyslnost s touto úchvatnou vůní.

Recenze: Womanity

 • 04.03.16

Muglerovským parfémom som sa donedávna oblúkom vyhýbala. Príšerné alienovské flakóny pripomínajúce obrovské chrobáky mi pripadali nechutné. Spotený Angel a jeho masová používanosť ma krásne odradili, o samotnom Alienovi mám svoju mienku, no Mugler ma začal iritovať. Dnes som sa pohŕdavo prešla okolo výkladu s Muglerom a strekla s opovrhnutím WOMANITY. To, čo nasledovalo by sa dalo nazvať jednoducho : ,,wow". Príšerné, no zároveň nádhera. Tieto dve slová ma napadli a ja som si neustále pričuchávala a snažila sa nájsť podobnosť s nejakým iným parfémom. Zbytočne, Womanity je neskutočne originálny, nádherný, ženský, silný a sebavedomý a viem si predstaviť nosiť na sebe túto neskutočnú originalitu. Neviem sama, ako by som ho opísala, väčšinou vždy sa mi vybaví istý moment, alebo situácia, kamarátka ho opísala ako pomaranče v popolníku. Ten popol nie je tak celkom mimo, lebo je skutočne temná, čierna, ako kaviár, ale zároveň jemná, horká, dymová… Je to veľmi komplexná a zaujímavá vôňa…Pre mňa obrovské prekvapenie :) Z parfumérie som ešte takto uchvátená neodchádzala :))

Nahlásit
 • 01.12.14

Od Muglera se mi líbí máloco, konkrétně často zmiňovaný Angel mi ani tak nesmrdí, jako mi spíš už neskutečně leze krkem… Womanity mě ale zlákala tím zajímavým flakonem, takže když jsem měla možnost vyzkoušet, šla jsem s nadšením do toho a těšila se na originalitu a esenci „womanity“ = „ženskosti“ :-)

Bohužel, pro mě zatím nejhorší parfumérský omyl v životě. Vůně je silná, pro mě nepříjemná, nevyčnívá z ní jediný libý tón, kterého by se můj zoufalý nos chytil. Po prvním nedefinovatelném šoku se bohužel rozloží (alespoň na mé kůži) na žabinec, rybinu, shnilý lopuch, zkrátka jediná představa, kterou ve mně tato vůně vyvolává, je zarostlé koryto potoka za naší chalupou, ropuchy a zetlelé kopřivy… rozhodně ne ženskost! Na mé kůži z ní zkrátka nejde nic sladkého, jen rybina - bohužel se ale na mé kůži držela jako helvétská víra a to podotýkám, že jsem si poprvé v životě šla parfém UMÝT, a to tak, že jsem si ruce sedřela skoro do krve, protože mě po chvíli z toho odéru začalo natahovat - a i přesto jsem ji na sobě cítila ještě druhý den… Výdrž tedy výborná, bohužel :-D

Mám doma mnoho vůní, které voní jen mně, a okolí se na ně moc netváří, takže se s nimi voním jen pro svou vlastní radost, Womanity se k nim ale rozhodně nezařadí. A určitě nedoporučuji kupovat naslepo!

Nahlásit
 • 01.07.14

Velké zklamání tohleto… Obvykle se mi líbí hodně ujeté věci a tak jsem se na zkoušku Womanity děsně těšila. Začátek byl velmi slibný: přesně jak píše Ada, naprosto jasně dvě oddělené složky vůně - sladší dřevíčko a naproti tomu (nikoliv spolu s tím, ty dvě strany stojí jasně jedna proti druhé!) silný slaný závan. A pere se to a mlátí a laškuje to a mě se rozjíždí úsměv na tváři, protože tohle rozhodně slibuje vůni, která je opravdu ujetá a tudíž můj šálek kávy. Úsměv vystřídal úlek o to větší, o kolik předčil první závan hlavy moje očekávaní ujetosti. Onen super začátek totiž (asi po deseti minutách) vystřídalo něco, co jsem cítívala v každém klubu, na ulicích, v dopravních prostředcích a všude možně už drahně let, konkrétně to začalo někdy po roce cca 2005, kdy vyšel Alien. K pláči.
A jestli neumřeli, žijí dodnes… Tak končí pohádka o Popelce, která místo aby rozlouskla oříšek, snažila se ze všech sil raději podobat svým sestrám… Blbej konec, co? Taky myslím.

Nahlásit
 • 03.05.13

Slaný mořský vzduch vám přináší z nedaleké kuchyně vůni sladkého nákypu plného čerstvě dozrálých fíků zalitých rýžovým mlékem, který kuchař maličko poprášil jemným bílým pepřem. Mńam. Je tak divná, že občas je pro mě nenositelná a 2×10 ml bohatě stačí. Ale je tak zvláštní, že za vyzkoušení rozhodně stojí. Výdrž neskutečná.

Nahlásit
 • 07.02.13

Diplomaticky sa o Womanity vyjadrím, že je to neobvyklá, netradičná, veľmi zvláštna vôňa. Moje vnútro, môj nos, moje pocity však kričia " je hrozná, je príšerná, páchne to, smrdí to, je to neznesiteľná hrôza!!„...... Ja svoje druhé JA okríknem, aby mlčalo, že takto sa nepatrí hovoriť o žiadnom parféme, je to neetické, barbarské a plytké.....Veď predsa každý parfém je dielo, umenie…je robený v snahe páčiť sa, zapísať sa do dejín parfumérstva alebo z prozaickejšieho dôvodu-zárobok. Womanity celkom iste nebola robená s vidinou masovej obľúbenosti a obrovských ziskov z predaja (neverím v takú naivitu). Ja si myslím, že tvorca (tvorcovia) tohto parfému sa proste so ženami pohráva…skúša čo ešte ženy znesú, čo vydržia bez toho, aby rebelovali. Ci postačí zastrešenie T. Mugler na to, aby ženy pritakávali na niečo čo sa im vlastne nepáči… Bol stvorený divný Angel…stal sa masovkou, dobre, môže byť, tá divnosť bola ešte v prijateľnej miere a chápem, že sa niekomu (veľkej mase žien) páčiť môže. Bol stvorený divný Alien…ten sa mi páči, ale nemyslím, že je masovo nositelný. Bol stvorený parfém Womanity......odpudivý, nepredýchateľný, nevoňatelný, neprekusnuteľný (mnou). A teraz co bude ? Pojde to este dalej a dalsia voňa bude mat hlavu z datle a salvie, srdce z cibulkových lístkov, jazminu, penicilínu, ruže a sírovodíku a základ bude tchorie pižmo a kadidlo?… a bude to vôňa ospevovaná ako podivná, zvláštna vôňa pravého človečenstva pre originálne silné ženy, ktoré majú silu osobnosti?......Ale už som sa nechala príliš uniesť. ......Womanity je na hranici toho, čo sa ešte dá nazvať parfémom. Aspon v dnešnej dobe. Aspoň pre mňa. Zmierlivo však dodávam, že ponímanie vôní, pachov…skrátka čuchových vnemov je naozaj rôzne..... a preto verím tomu, že pre mňa táto takmer parfumérska zvrátenosť môže byť pre iných lákavá "rafinovaná“ voňačka. Ak ste teda ovoňali Womanity a malo to na vás učinok ako keby vám dali pod nos čpavok, tak budte kludní- prinajmenšom ja som mala ten istý pocit. A nemusíte nič hovoriť, ja som to napísala za vás.

Nahlásit
 • 23.08.12

Připomíná mi procházku na dovolené u moře se sladkými fíky podél cesty a milovaným starším mužem po boku. Viděla bych jej pro ženu zralejší v nejlepším slova smyslu. Klidně kolem padesátky a „keksy“ (jak říkáme žertovně ‚sex apealu‘ v práci). Mně je čtyřicet a ženu jsem v sobě objevila tprve poměrně nedávno :-), dělám si z toho závěr, že budu teda nejspíš asi dlouho mladá :-))
Doporučovala bych klidně koupit jen těch 20ml Womanity (ne jako já rovnou 50), protože vůně dlouho vydrží a je silná. Je natolik výrazná zralým ženstvím, že se přiznám, že zatím jsem si na ni netroufla si ji někam vzít, ale kdyby se mi nelíbila, tak si ji nekoupím, že jo :-) Je taková šťavnatá, přičemž NEmám na mysli žluč :-) Takže palec nahoru jo. Ale ještě musím počkat na to správné sebevědomí, až se jednoho dne probudím :-))
Lotion a hlavně sprcháč vůně Womanity naopak používám ráda.
Alien (jak kdosi - Áda? - s ním Womanity srovnával) se mi nelíbí vůbec. Strašně na mě „ječí“ přijde mi s prominutím až vulgární. No se silnějšími vůněmi je to asi potíž, teda zvlášť když se člověku nelíbí.

Nahlásit
 • 06.08.12

Počáteční sladký a divný tón mně odradil při prvním přivonění, ale fíkem to nebude. Řekla bych, že pouze kompozicí, která není sladěna libě mému nosu, ale myslím, že právě to byl záměr Muglera s Womanity. Opět nějaký průlom a překvapení a to jestli dobré a nebo špatné je už fuk. Je jiná. Je rozpoznatelná, nesplývá s masou ostatních parfémů. Nebojí se experimentovat a myslím, že své příznivce si určitě najde. I jen z toho důvodu, že bude dotyčná viditelnější, upozorní na sebe a proč ne…slečny nosí výrazné růžové brýle, ne aby lépe viděli, ale aby je bylo lépe vidět. Mugler je ve vůni znát a to rozhodně image také nepokazí, naopak. Mugler je Mugler.
Zvláštní je rozhodně.
Vodní akord spojený s kaviárem, ve mně vytvořil představu moře. Mořský břeh, skutečné fíkové háje. Fíky se solí poštipují v nose a jsou takové ostřejší. Spojení sladké a slané vůně nemůže dopadnout jinak, než tak, jak je to ve Womanity, tedy kontrastně a provokativně, možná i nepříjemně.
Ovšem po chvíli vytváří i zajímavý akord, který mně už tak cizí není a celkové se vůně začne slaďovat a sjednocovat, což ji ze začátku moc nešlo. Myslím, že je to práce fíkového dřeva. Dřevité tóny jsou jakým si mostem, který slanou a sladkou složku mírně spojí. Závěr je měkce vlahý s převládajícím sladším tónem. Womanity zůstává ostřeji slanější vůní moře, na sladko kyselém a dřevitém základě. Výdrž dobrá.

Nahlásit
 • 04.03.12

Nejpodivnější ze všech podivných Muglerových vůní. Na začátku cítím hořké slupky fíků, ke kterým se postupně přidá kaviár. Ve Womanity je zpočátku výrazná slanost, ale vše se změní, když se přes hořkou fíkovou slupku dobereme až ke sladkému šťavnatému jádru fíku. Celkově ve mě vůně evokuje dojem letní dovolené ve Středomoří - slaný mořský vzduch a fíky utržené přímo ze stromu. Výdrž je skvělá, jak už bývá u Muglerových vůní zvykem.

Nahlásit
 • 07.07.11

Slaný horký vzduch proudící do fíkového háje, spálená pokožka natřená kokosovým mlékem, azurová barva prolínající se s tmavě růžovou dužinou granátového jablíčka.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 795 hodnocení 31 recenzí

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 953 hodnocení 30 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 751 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 207 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 257 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 621 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Mugler

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 751 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 621 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Aura (Eau de Parfum) (2017) Mugler

 • Peykar ohodnotil/a
 • 44 hodnocení 16 recenzí

od 860 do 1520 Kč

Alien Sunessence Eau de Toilette Légère Mugler

 • Ultraalien ohodnotil/a
 • 190 hodnocení 10 recenzí

Angel Innocent Mugler

 • Delaine ohodnotil/a
 • 334 hodnocení 9 recenzí

od 1101 do 1360 Kč

Alien Essence Absolue Mugler

 • Okurkovnikzeleny ohodnotil/a
 • 291 hodnocení 8 recenzí

od 1468 do 1528 Kč

O značce Mugler

Thierryho Muglera vždycky zajímaly hlavně umělecké obory: rád kreslil, už jako dítě tančil v baletním sboru a později studoval interiérový design. Ve 24 letech odešel do Paříže a začal navrhovat oblečení. V 70. letech se osamostatnil. Thierry Mugler navrhuje oblečení pro ženy i muže a také kostýmy pro filmy a zpěváky.

Hodnocení odbornice

 • 16.09.10

Kdykoli se u Muglera pokusí udělat novou vůni, skončí to tím, že to zase voní jako typický Mugler. Divně, ujetě, pro ledaskoho nesnesitelně. Womanity není výjimka, divná je dost a předchozí muglerovky v ní ucítíte taky, jmenovitě Aliena. Alienovský gumový jasmín se mísí s porcí cukru a slaným závanem, patrně vůní kaviáru (nevím, jestli přesně...

číst více