Nasomatto China White
 

China White

Značka:

Nasomatto

Rok:

2008

Složení (neověřené)

Květiny, dřeva

od 2600 Kč
  • 04.11.13

Tak tohle je prosím pěkně učebnicovej příklad kategorie woody/powdery, a sice v poměru padesát na padesát. Ale pozor, žádná líbivka to není. Nejdřív se na mě vytasila s dřevem, který mi silně připomnělo montalský oudovky. A kdyby jen to! To dřevo snad ještě smíchali s terpentýnem a podpálili. Naštěstí se přidávají kytky, což je jistě dobrý znamení. Nějak je přes tu kouřovou clonu nerozeznám, a tak rezignuju s tím, že je to prostě jen odbočka do květinářství na rohu. Dřevo se umravňuje, terpentýn opouští palubu, kouř se rozfouká a já bořím nos do hromádky sypkýho pudru. Nebejt trochu podivnýho nahořklýho podtónu, řekla bych si, že teď už to půjde celkem předvídatelným směrem. Ten nahořklej tón tam ale není pro nic za nic, což pochopím, až když se z něj vyloupne pelyněk. Snažím se nemyslet na Douce Amère seč mi síly stačí. Pelyněk si chvíli žije vlastním životem, pak se přidá k ostatním kytkám a zdárně plujeme do vod nesladkýho pudrově-dřevitýho konce par excellence. A ten trvá hodiny a hodiny. Může na týhle vůni vzniknout závislost? Na to dám krk. China White se tomu určitě neříká pro nic za nic…

Nahlásit
  • 12.04.13

(CPO) Bílé květy a malá poupátka orosené růže rozložené na vyschlých třískách světlého dřeva a zalité letním sluncem. Jednoduchá, hebká vůně. Z květin vystupuje jen růže, ale ne příliš. Suché dřevo ještě doplní malý obláček bílého kouře a trochou nesladké prachové vanilky. Vůně se nijak zvlášť nevyvíjí, jen květy v závěru poleví, naopak dřevo s vanilkou a kouřem je výraznější a ostřejší. Střední sillage, výdrž témeř nekonečná.

„China White“ je slangový výraz pro heroin. Netuším jak voní, jestli vůbec nějak, ale mně parfém evokuje spíše bílý satén – krásný ve své jednoduchosti.

Složení (neověřené): květinové tóny, dřevité tóny, růže, pižmo, pudrové tóny.

Nahlásit

Hodnocení parfému Nasomatto China White

Líbí se mi (11) 85%
 
Neutrální (2) 15%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama