Nikos Sculpture
 

Sculpture

Značka:

Nikos

Rok:

1994

Složení (neověřené)

HLAVA: broskev, frézie, estragon, citron

SRDCE: ylang-ylang, kosatec, brambořík, konvalinka

ZÁKLAD: santalové dřevo, vanilka, cedr, benzoin

od 55 Kč
  • 07.03.12

Estragon je zvláštní koření, pohybuje se na hranici mezi vůní a zápachem nebo už těsně za ní. U nás se málo používá, protože zvyknout si na něj vyžaduje čas a odvahu. Sculpture je založené právě na jeho bylinném tónu, který lehce šimrá až nadzvedává žaludek. Vyskočí záhy po nevlídném a studeně zemitém začátku a okamžitě si podřídí ostatní ingredience. Těm zbyde jen pomocná role při zvýrazňování různých složek komplikované vůně estragonu. Broskve posílí pocit houpání žaludku, květiny naopak podtrhnou čistší a slunečnější část jeho aroma. Dřeviny v pozadí usadí jeho syrovost do sladšího tónu, což je poloha, která postupně převládne. Jakmile se vůně rozvině až do této fáze, zaplaví vás pohodový dojem sluncem prohřátého dřeva, na němž se suší estragon. Pro větší parádu ještě s nádechem vanilky.
Podobně jako estragon samý si i Sculpture žádá čas, než ho nos dokáže ocenit. Pokud ale probudí vzpomínky na dovolenou v Řecku, může to být láska na první pohled.
Intenzita zprvu silná, ale rychle se ztrácí, výdrž asi jen kolem 5 hodin.

Nahlásit
  • 17.01.12

Hezká kombinace citronu, dřeva a ylang-ylangu. Sculpture je suchá nahořklá vůně s výraznou citronovou stopou, ze základu pak vane santalové dřevo a cedr - takže nic zbytečně jásavého a ulepeného Je to svěženka, ale umírněná a celkem elegantní, na letní dovolenou někam k památkám do jižní Evropy jako stvořená, evokuje slunce, teplo, člověku je příjemně a od moře fouká mírný vánek. Povedená vůně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Nikos Sculpture

Líbí se mi (13) 37%
 
Neutrální (16) 46%
 
Nelíbí se (6) 17%

Reklama


Reklama