Nina Ricci Nina
 

Nina

Značka:

Nina Ricci

Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: citrusová dužina, kalabrijský citron, limeta
SRDCE: kandované červené jablko, pralinky, vanilka, květy broskve, měsíčnice
ZÁKLAD: jabloňové dřevo, bílý cedr, pižmo

od 980 Kč
  • 02.02.15

Citrusy zahalené do omamné vůně jablka. Přesně takto na mě tato vůně začíná. Velmi sladká už od samého začátku, ale citrusový podklad tomu dává šťávu. Rozvoní se pěkně po jablíčkách. Sladká možná až trochu fádní vůně – ale příjemná je, to se musí nechat. Není obtěžující a výdrž tak na půl. Mě o trochu víc zaujala amor amor – je v ní dominantnější vanilka. Ale musím uznat, že nina pěkná je a navíc ten flakonek je mistrovské dílo. Na rozdíl od amor amor je tato vůně podle mě svěžejší, takže super na léto, což je výhoda. Stejně mi v ní ale asi něco chybí, něco takového jiskřivého co bylo na začátku… po ustálení je sladká, jablečná a prostě nudná. Nekoupila bych si ji. Lepší průměr!

Nahlásit
  • 07.04.14

Citrón a cukríky… vidím misu s cukríkmi… véľa, vééľa cukríkov…
Sú to tie želé cukríky, konkrétne citrónikové, tie žltej farby obalené v cukre. Následne sa primiešajú aj sladké zelené - limetkové a troška jabĺčkových, ale len trošilinku.
Nečakajte však žiadnu kyslosť, to veru nie, len sladké želé.

Po chvíľke sa cukor začne akoby topiť, trošku skaramelizuje a objavia sa pralinky. Je to ako keď sa dieťa nevie dočkať, kým spapá jeden cukrík a dá si do pusy naraz aj druhý - v tomto prípade pralinku, a v puske sa mu vytvorí veľmi zaujímavá pralinkovo-citróniková kombinácia. Prímesou pralinky vôňa akoby zvážnela, zelegantnela. Zatiaľ bola vhodná len na voľný čas, teraz už by som si ju vzala aj na nejaké to „randezvous“. Z diaľky ešte zavanula ku mne vanilka a primiešala sa k týmto mojim cukríkom. „Konzumentku“ (nepoviem naschvál používateľku, lebo takéto vône treba vedieť „skonzumovať“ resp. ich chceme rovno zjesť) tejto vône si predstavujem ako usmievajú slečnu/ženu/dámu, nezáleží na veku ani na výzore, skrátka mi vôňa evokuje optimistickú, pozitívne naladenú a veselú ženu s iskrou v oku, ktorej tvár zdobí úprimný a trošku šibalský úsmev, a ktorá vie byť naraz aj hravá a nezbedná, ale v okamihu sa vie zmeniť na elegantnú dámu.

Kto má v obľube sladké vône, obzvlášť cukríky a citrón, mal by isto iste Ninu aspoň vyskúšať. Neutrál dávam preto, lebo táto vôňa nie je zrovna môj štýl, ale dovolím si tvrdiť, že žienkam obľubujúcim sladké vône a citróny sa bude páčiť.

Nahlásit
  • 01.03.12

Pokud se vám líbil L´Elixir od Niny Ricci, zamilujete si i tuto vůni, mají totiž mnoho společného. Obě dvě jsou na začátku citrusové, v Nině vyniká nejvíce citrón a limetka. Poté se stejně jako L´Elixir rozvoní do šťavnatého granátového jablka, ovšem Nina je o trochu sladší a výraznější. Dokonce na moment ucítíte i slibované pralinky. Pak už se však cesty obou vůní rozcházejí. Zatímco z L´Elixir se stane sladké mango, Nina se rozhodne zůstat i nadále granátovým jablkem. Ninina výdrž je také mnohem lepší - cca 4-5 hodin.

Nahlásit

Hodnocení parfému Nina Ricci Nina

Líbí se mi (234) 71%
 
Neutrální (74) 22%
 
Nelíbí se (22) 7%

Hodnocení odbornice

  • 07.07.07

Hned při prvním přičichnutí k Nině mě napadlo, že tato vůně vznikla, protože firma Nina Ricci zatoužila mít ve své parfémové kolekci také Amor Amor. Červený zázrak od Cacharelu jsem testovala už před delší dobou, ale z té vzpomínky bych řekla, že je mu Nina zvlášť ze začátku hodně podobná. Zahájení je červeně ovocné, v hlavě sice vidím napsané...

číst více

Reklama


Reklama