Vjola

Značka:

Nishane

Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: tuberóza, fialka, měsíček lékařský, konvalinka

SRDCE: jasmín, magnólie, růže, kosatec

ZÁKLAD: vanilka, zimolez, kozlík

  • 18.07.17

Nishane je turecká niche značka založená r. 2012, v současné době nabízí 25 parfémových extraktů.
Pokud nemáte ve vůních rádi fialku, po pár hodinách ve společnosti toho parfému nutně dojedete k závěru, že je to turecká pomsta za r. 1683, kdy byla osmanská říše na hlavu poražena u Vídně. Legendy praví, že díky tomuto střetnutí se Evropa naučila pít kávu (Turci na útěku odhodili pytel pražených zrn) a začala péct rohlíky – půlměsíc, symbol islámu, byl degradován zařazením do snídaňového menu. Vjola není kytička fialek; je to fialková atomová bomba, ve které byly ostatní uvedené složky použity pouze jako těsnící a obalový materiál. Její intenzita je nesmírná – vůně si zcela podmanila okolní vzorky, obálku, poličku, pokoj, celý byt, a troufám si tvrdit, že na několik následujících dní i vozík poštovní doručovatelky. Zapomeňte na všechny možné vývojové linie fialkové vůně – ani bonbon, už vůbec ne pudr, nehrozí zatuchlinka, oblízaná rtěnka či lékárna. Rozdrcené lístky a květy převažovaly zpočátku, v průběhu několika hodin vůně potemněla, zesládla a dala vyniknout i kořenům a zbytkům hlíny. Stále v ní občas probleskne ta právě utržená fialka, teď už doprovázená nepatrně dřevitým a stopově semišovým závanem.
Rozhodně nedoporučuji darovat naslepo někomu, kdo prohodí, že se mu líbí květinové vůně. A bez mučení přiznávám, že ani já nejsem úplně přesně cílová skupina tohohle krásného tureckého Zorra mstitele.

Nahlásit
  • 06.01.17

Tak dnes celý den jsem ve víru krásné Vjoly od Nishane, kdy se mi těžko hledají ta správná slova, abych byla schopna říct, co vlastně cítím, nebo jak voní.
Začíná chladně či svěže, to trvá ale jen chvilku, protože se žene hučící vlna květinového návalu se zeminou, ohněm, kůží i s trochou kouře. V tom návalu je síla, luxus i houby - to budou ty hnědé kořínky rostliny a byliny, hlavně badyán. I ty fialky tam nakonec jsou v těch kořenech u země. Vůně mě přivádí k šílenství, jsem jí plna a zde použiji výraz od Marty, že jde o „sílu elektrárny“, čímž mám na mysli sílu koncentrace extrait. Očekávám sice od čistého parfému vysoký výkon a výdrž, která v případě Vjoly je celodenní a to hovořím po zkoušení ze vzorku z vialky, o to silnější dojem musí být z nástřiku z flakónu. Vzorek mám v transparentním žlutém pytlíčku ve skleněné vialce s tyčinkou. Moje pracovna je poměrně velká a s 3 metrovými stropy cihlového domu a vůně se line už z té malé vialky, která je řádně utěsněna.Jedinečná a velmi atypická vůně, která má v názvu Vjola - tedy fialka. Jsem z ní naprosto paf.

Nahlásit
  • 28.12.16

Fialky v koncentraci extrait. Ale JAKÉ fialky. Jorge Lee asi nějak zjistil, že čistě fialkové vůně mi svou pudrovostí a bonbónkovostí časem lezou na nervy a neumím je nosit. A že miluji bílé květiny. Šel a namíchal bílokvětinovku s fialkami přesně pro mně. Jorge, díky, něco takového jsem hledala spoustu let.
Velmi silná vůně, která jde do prostoru, výdrž nekonečná.
Fialky ve své přirozené podobě, žádný fialkový bonbónek a ani příliš zeleně z listů. Prostě kytička, do které zaboříte nos. Koupená v květinářství, kde zrovna naskládali do vázy rozkvetlý jasmín a tuberózu a omamné bílé květy triumfují v celém prostoru kolem vás a snaží se fialku překřičet, ta se ale nedá a spolu s nimi vytvoří jeden nádherný akord.

Nahlásit

Hodnocení parfému Nishane Vjola

Líbí se mi (11) 85%
 
Neutrální (2) 15%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama