04 Petrana

Značka:

Odin

Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: černý rybíz, červený pepř, koriandr
SRDCE: černý kosatec, absolut z fialkových lístků, heliotrop
ZÁKLAD: kořen planého kosatce, vetiver, bílé pižmo

  • 14.05.13

Kosatec a písek. Vůně začíná závanem pižma, koriandru a sušších květin ze kterých se časem rozvíjí kosatec. Není zde žádná stopa po mrkvičce, jde o kosatcový kořen usušený na rozpáleném saharském písku. Vůně je minerálně květinová, hebká a průsvitná jako závoj hurisky. Stejně jako je vidět tělo tanečnice pod závoji, prosvítá skrz pudrovou hebkost květ černého kosatce. Díky bohu, fialku jsem téměř nezaregistrovala.
Vůně se možná bude líbit těm kterým se líbí Fleur Oriental, Infusion ´d Iris, Hiris apod.

Nahlásit
  • 02.03.13

Sladce hodně teple dřevitá fialka - suché dřevo se zbytky vyschlé pryskyřice,vysušená lesní půda se suchým praskajícím jehličím.....a do toho suchá fialka i s lístečky a prachově suchým kosatcem. A ve vzduchu poletují částečky pudru…
Otec: O3 Century
Matka: 7 Violette
A „potomek“ se opravdu vydařil…

Nahlásit
  • 02.03.13

Galantní kosatec
Odpoledne na pile, mech a přesně jak říká Dzona: mateřídouška. A kde jsou ty fialky, když vzápětí ucítíte les? Celý les a pár fialek na pařezu sem tam vykukuje z mechu. Sečteno, podtrženo: třísky tvrdého dřeva, bylinky, mech, smola, fialky a hluboko v lese pod listím a jehličím ukrytý orris. Necítím sebemenší náznak sladkosti. Jestliže se složení dovolává heliotropu, tak já o něm nic nevím. Co se nálepky „fialková vůně“ týká, hodně fialková mi přijde jen chvilku po rozvonění, a když fialky odkvetou a svěsí lístky, orris vystoupí na scénu a už Petraně kosatce nikdo neodpáře. Dělá na mě ohromný dojem to, jak se galantně upozadí, aby bezprostředně po fialkách zazářil at his best, jen podpořen jemným dřevem. Petrana je úžasně bohatá a promyšlená vůně. Když už nečekáte nic lepšího než rozkošné fialky v hlubokém lese, dostanete neodolatelně krásný dřevitý kosatec, o jakém hromada přiznaných kosatcovek jenom sní.

Nahlásit

Hodnocení parfému Odin 04 Petrana

Líbí se mi (28) 80%
 
Neutrální (6) 17%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama