Oscar de la Renta Volupté
 

Volupté

Značka:

Oscar de la Renta

Rok:

1992

Složení (ověřené)

HLAVA: mandarinka, frézie, mimóza

SRDCE: jasmín, ylang-ylang, karafiát

ZÁKLAD: ambra, pačuli, kadidlo

Kategorie:

květinová, květinově zelená

od 487 Kč
  • 14.04.17

Tak nevýrazný flakon a tak výrazná vůně. Zcela objektivně a pravdivě nedokáži posoudit, zda se mí líbí, protože opravdu krásně voní, nebo proto, že je tak zajímává. I když se to možná vylučuje, je tak zvráceně zajímavá, až je krásná. Jako správná aromačka jsem měla v malíčku složení a tak jsem se celkem lekla, že mi přišla jiná lahvinka. Necítím totiž ani ylang-ylang, ani frézii, ani mandarinku (a na tu jsem se hodně těšila). Nejedná se o žádnou diskrétně intimní vodičku, naopak, křičí do světa. Na mě tedy spíš křičí z lesa: hromada voňavých fialek, šťavnatá lesní tráva, mokrý mech, vítr, cukr, med a kupodivu i klasický sladký karafiát. Na to pečlivě dohlíží pryskyřicová ambra. Jedním slovem bych ji charakterizovala jako šťavnatou. Žádné vývojové veletoče ovšem nečekejte, moc, nebo spíš vůbec se nevyvíjí. Jede si po jedné lajně od začátku až do konce. Překvapivě ten konec je hodně vzdálený, výdrž je excelentní. Na oblečení, kůži i ve vlasech. Dobrá společnice do chladnějšího, větrného, deštivého a celkově zachmuřeného počasí, ve vedrech může působit poněkud bolehlavově. Zjemní decentní dámu v upjatém kostýmku, podtrhne výjimečnost rozevláté lesany, omladí babičku, zlidští přísnou paní učitelku. Nedokáži si ji úplně představit na hodně mladé slečně a na takových těch mateřských typech. Je to za málo peněz hodně muziky a stojí za vyzkoušení.

Nahlásit
  • 27.10.12

Oskar de la Renta nepatrí medzi najvyhľadávanejšie značky, napriek priaznivej cene toaletiek a vysokému renomé tejto značky, zameranej hlavne na oblečenie..Budiž.
VOLUPTÉ je prekvapivo živá a teplučká, s pomerne veľkou výdržou najmä na oblečení a taktiež by som ju považovala za UNISEX, keďže perfektne sedí i na chlapovi.
Nemala som skúsenosti s touto vôňou, kým sa mi nedostala zhodou okolností do ruky miniatúrka, ktorú mi neskôr „uchmatla“ kamoška a ktorú ohodnotila na zápästí ako skvelú…keď som chcela znovu, momentálne boli „minis“ drahé, tak som sa rozhodla pre 100vkové balenie za veľmi slušnú cenu a NEĽUTUJEM
Nie to sladká vtierka, to sa mi pozdáva, a aj kvetín je tam len akurát, a že sa nedá s nijakou inou zmýliť, to je bez debaty, celý čas drží svoju čistú líniu láskyplného teplého náručia, čo isto zaisťujú orientálne zložky. To je ale zároveň aj miernym mínusom, predsa len dávam prednosť pracujúcim vôňam /Addict, Eaz de Fleurs od NR/, no vyváži to spoľahlivosťou, pre babenky, ktoré chcú kvalitu a originalitu za menej peňazí - dostanú dosť „muziky“ a navyše túto vôničku asi na pošte, či v kanceláriach, alebo kdekoľvek kde sa medzi ľuďmi v meste pohnú a kde prevláda Light Blue, Eclat alebo Chloé veľmi nenájdu…

Nahlásit
  • 27.05.10

Na papírku od samého začátku sladké fialky. Na kůži nejdřív jemné kytky a pak zase FIALKY.Prostě mámení pekelná - ve složení není po fialkách ani dechu. Stejně tak není ani dechu po ylang -ylangu, karafiátu, santalu, pačuli a kadidle, kteréžto složky naopak složení uvádí. Konec má podobu pižma s krystalovým cukrem, postupně se cukr vytrácí a pižmo drží opravdu hodně dlouho.

Nahlásit

Hodnocení parfému Oscar de la Renta Volupté

Líbí se mi (28) 54%
 
Neutrální (14) 27%
 
Nelíbí se (10) 19%

Reklama


Reklama