Paloma Picasso / Mon Parfum

Značka:

Paloma Picasso

Rok:

1984

Složení (neověřené)

HLAVA: koriandr, andělika, hřebíček

SRDCE: ylang-ylang, hyacint, jasmín, pačuli

ZÁKLAD: cibet, větvičník, santalové dřevo, vetiver

Kategorie:

chyprově květinová

  • 03.09.13

Když jsem Palomu EDP před cca dvěma roky poprvé cítila, tak se mi sice líbíla, obdivovala jsem její kvality, ale nosit jsem jí nemohla pro ohromnou živočišnost. Teď je to jedna z mých nejoblíbenějších vůní. Časem jsem se u parfémů „dopracovala“ k averzi na cokoliv chemicky vonícího, kromě aldehydů. Tím se mi výběr vůní dost zúžil.
Po velmi animálním začátku (korida) se rozvoní do úžasně přírodní, teplé, větvičníkové vůně. Kůra s lyšejníkem, přírodní hnědá kůže a tabák, jemný cibet.
Nesladká, nepudrová, přesto (nebo proto) ženská.
Mám slabost pro Madrid a právě ten mi ta vůně připomíná - i když necítím borové jehličí, ale spíš kůru - je to jako letní den, kdy slunce praží do borovic se spoustou šišek spadaných pod nimi na písku, vzduchem se nese vůně vysušené dlouhé trávy; a já si nesu zrovna koupenou kabelku z hnědé silné kůže s raženým motivem. Vůně léta v Madridu

Ovšem je rozdíl ve vůni nejnovější Palomy EDP (s průhledným středem) a starým černým flakonem.
Nová voní naštěstí pořád nádherně, ovšem jinak, než starý černý flakon s ve složení uvedeným větvičníkem a tabáčkově nasládlým kumarínem.
Nová verze je přírodní, podzimně prosluněná, dřevitě větvičníková pecka, krása!
Z černého flakonu je větvičník hladší, hutný, dámsky květinově nasládlý, luxusní.
Dokonalá kombinace temperamentu, vkusu, inteligence a erotična.
Jako samotná Paloma - předoucí šelma.

Nahlásit
  • 14.03.12

Krása! Toto je vůně - Dáma. Hned po nanesení se na mě rozvinula do krásné jehličnaté svěžesti smíchané s jemným závanem křehkých květin, jako bych to celé zhluboka nasávala někde vysoko v Tatrách spolu s úžasným, hlubokým tatranským vzduchem. Vůně mi jako chypré přijde mírná, je velmi vyvážená, harmonická, složky v ní jsou odměřeny přímo na lékárenských váhách. Je v ní přítomen velmi zajímavý kontrast, kdy na jednu stranu cítíte výraznou vnitřní sílu a sebejistotu této vůně a na druhou stranu se vám na jazyk jako nejvhodnější derou slova mírná, přívětivá, květinová. Já bych hlavně řekla, že je to krásná a „moudrá“ vůně. Geniálně zvolená andělika, koření jenom malinko, hřebíček taktně v pozadí, mírný ylang-ylang nechává nádherně vedle sebe zaznít jasmín s hyacintem, jejich nádherný trojhlas a můj úplně největší obdiv tady sklízí vetiver s větvičníkem. To oni dělají magii, nad kotlem odříkávají kouzelnou formuli, tu jeden přidá hrst zeminy, tu druhý přifoukne kus kouře a taky drží pevně na uzdě cibet, aby toho živočišna nebylo příliš moc. Toto je v mých očích masterpiece. Nedoporučuji však kupovat naslepo, odtušila bych, že u této vůně bude hodně rozhodovat osobní chemie nositelky.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Paloma Picasso Paloma Picasso / Mon Parfum

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Paloma Picasso Paloma Picasso / Mon Parfum

Líbí se mi (94) 70%
 
Neutrální (27) 20%
 
Nelíbí se (13) 10%

Hodnocení odbornice

  • 31.07.07

Palomu Picasso najdete obvykle zařazenou mezi květinovými chyprovkami. Souhlasím s tím už na první přivonění, Paloma začíná „jehličnatým“ závanem typickým pro chypre vůně, jemně doladěným květinami a kořením (cítila jsem hřebíčku podobnou vůni, ale netvrdila bych, že vůně hřebíček obsahuje - spíš bych řekla, že jde o dojem vyvolaný šikovnou...

číst více

Reklama


Reklama