Wazamba

Značka:

Parfum d'Empire

Rok:

2009

Složení (ověřené)

aldehydy, kadidlo, myrha, santalové dřevo, opopanax, cypřiš, jablko, jedlový balzám

  • 14.05.13

Týýýý jo, to je ještě lepší než Idole by Lubin. Kdo teskní po Black Cashmere a Feminité du Bois ten tady najde adekvátního partnera. Vůně je čistě kořeněná a ambrová, nesladká, jemně dřevitá se suchým kořením, které neštípe v nose. Čistě zimní zahřívací nádhera, výborně ladící k huňatému hebkému svetru, kvalitnímu koženému křeslu a kalíšku punče u krbu. První tóny jsou u tohoto unisexu více pánské, ale postupně (a vcelku rychle) vůně přechází do univerzální polohy, ve které žádné koření výrazně nevyčnívá a je těžké určit, co vlastně cítíte. Vůně spíše než podtrhuje osobnost člověka tak navozuje atmosféru. Je to typ vůně, kterou by mohl nosit i váš muž, ale nevidíte žádný důvod, proč se o ni dělit.

Nahlásit
  • 09.09.11

Počáteční hustý nasládlý lektvar se proměnil ve sladce dřevitou, sladce kouřovou a hodně pryskyřičnou vůni, sytou a zároveň chumlací. Má hodně blízko k Black Cashmere a zároveň i k Ambre Russe.

Nahlásit
  • 19.10.10

Wazamba - ten kdo, někdy byl v lese při kácení stromů (smrků, nebo jedlí) zná i tuhle vůně. Začátek totiž voní naprosto přesně jako čerstvé, „syrové“ dřevo, které roní pryskyřici. Když z toho padlého kmene strhnete plát kůry a přivoníte, máte další fázi vůně, která je dřevitá, ale ne sladce, spíš drsně a divoce, trošičku nahořkle, inu jako ta čerstvá kůra. Pak ten plát kůry vezměte a hoďte do hořícího ohně opodál, kde už hoří osekané zelené větve. To útočí na čichové buňky kadidlo. V téhle části vnímám vůni tak trochu melancholicky, jako by smutek roztáhl křídla nad něčím, co ještě před chvílí rostlo, šumělo, tepalo životem a teď leží mrtvé v kapradí…Kadidlo se vytrácí, kmen nezůstane ležet, aby podlehl hnilobě, ale odvážejí ho. Dřevo pomalu vysychá, celý kmen zbavují kůry a spolu s ostatními kmeny poslouží jako základ srubové stěny. Malý dřevěný srub ještě vonící novotou, uprostřed divoké podzimní přírody (vidím to na Kanadu ) a v něm na stole vonící čerstvý, slaďoučký jablkový koláč. To je zesládlý závěr vůně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfum d'Empire Wazamba

Líbí se mi (13) 72%
 
Neutrální (4) 22%
 
Nelíbí se (1) 6%

Reklama


Reklama