Gardenia Grand Soir

Značka:

Parfumerie Générale

Rok:

2010

Složení (neověřené)

bílá gardénie, santalové dřevo

Popis parfému:

Collection Sur Invitation

Parfuméři:

Guillaume Pierre

  • 15.09.13

Tak velký večer gardénie jo? Mohl by být, jenže to by musela přijít opravdu sama a nesměla by na mně houbovatět :? .

Začátek je téměř identický jako u Sweet Redemption, nahořklé neroli se zelenými listy, jen místo toho zapáleného kadidla tu máme obecně asi stravitelnější zapálené santalové vonné tyčinky. Skrze ně si teprve gardénie proklestí cestu se svými květinově krémovými tóny, jenže bohužel pro mě za ní vlaje i ten žampionový ocásek :( .

A jak už naznačila moudjahidine, gardénie nepřichází sama, jako doprovod má s sebou zapudrovaný pomerančový květ, v mém případě ne z MPN, tam je znatelně sladší, nýbrž znovu právě ze Sweet Redemption. Z Mon Précieux Nectar má pouze ten náznak podtónu lesních jahůdek, takže vlastně někde mezi.

A celý zbytek večera tohle trio santalové tyčinky, gardénie a pomerančový květ na sebe hází roztomilé cukrbliky. Bylo by to hezké, nebýt těch hub :roll: .

Nahlásit
  • 10.07.12

Gardénie má dneska velkej večer. Ale než to roztočí, musí se řádně napulírovat. Musí se:

  • proklestit skrz voskovitý tmavozelený listy
  • oklepat od ranní rosy
  • a trošku přepudrovat

… aby se před půlnocí zdejchla a poslala za sebe do víru noci Mon Préciuex Nectar, kterej se nešetří a řádí na parketu celý čtyři hodiny až do roztrhání těla. Značně společensky unaven se vzdaluje na toalety a ve dveřích se míjí s dokonale rozparáděnou gardénií. A ta si to užívá! Chvilku tancuje sama, ale pak si pro ni dojde santal a je z toho mambo tělo na tělo. Nádhera! Zmůžu se jen na to, abych oněměle přihlížela. Oba vydrží na parketu až do rána, jen už tolik neexhibujou, zvolní a za kuropění se ruku v ruce potichu vytratí.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfumerie Générale Gardenia Grand Soir

Líbí se mi (3) 60%
 
Neutrální (2) 40%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama