PG04 - Musc Maori

Značka:

Parfumerie Générale

Rok:

2005

Složení (ověřené)

dřevo silovoně (tonky), kávový květ, bílé pižmo, kakaové boby, vanilková ambra, tonka

Parfuméři:

Guillaume Pierre

Kategorie:

orientální

  • 27.03.15

Tak jedlou vůni jsem snad ještě nezkoušela,
když zavřu oči, tak bych přísahala, že přede mnou leží nalámaná mléčná čokoláda.
Je to tak autentické, že bych ji jako parfém asi nosit nemohla, i když voní božsky.

Nahlásit
  • 31.12.13

Pomerně jednoduchá a lineární vůně. Připomíná mléčnou čokoládu.

Nahlásit
  • 17.07.12

Vůně je skutečně moc chutná a povedená. Přesně taková, jak je zde popsána v recenzích. Mně připomíná kávu smíchanou s čokoládou. Čokoláda se smetanou, která ji dělá jemnější. Je to lahůdka k pomlsání a pomazlení.
Ale nenosila bych ji, jen si s ní doma hrála a vychutnávala si ji. Neustále mě vůně lákala k očichávání zápěstí a zkoumání její chutnosti, jelikož se jedná velmi reálnou vůni uvedených ingrediencí - labužnická dobrůtka a snad bych se časem do zápěstí i s chutí zakousla a tak raději ne. Nepřišla jsem na to jaký, ale nějaký tón uvnitř vůně se mi zdál mírně agresivním a vyčuhujícím z celé kompozice. Nebyl mi až tak moc příjemný, ale možná právě on dělal vůni zajímavou a jinou. Odlišoval ji od běžných čoko vůní, tak to má asi být, být něco jinak a svého a to vůně určitě má.
Po delší době mně začala býti těžkou a obtěžující i když stále moc pěkná a zajímavá.
Velmi dobrá výdrž.

Nahlásit
  • 14.06.11

Konečně někdo zvednul rukavici hozenou Gourmand Coquinem. Tohle je ale SAKRA gurmánka, jak má bejt! Začátek: hořké kakao a la Bornéo. Střed: nejjemnější mléčná čokoláda se špetkou tonky. Konec: návrat kakaa, tentokrát sladkého, lehoučkého poprašku. Nejde mi do hlavy jediná věc: proč se to jmenuje Muscs, když musk zaboha necítím. Pokud mám srovnat gurmánskost Maori a Coquinu, tipuji, že Coquin se přejí podstatně později, ze sladkosti Maori až trnou zuby. Zábavný to je, ale spotřebovat téhle vůně byť mililitr, by mi trvalo zatraceně dlouho.

Nahlásit
  • 03.12.08

Pro můj nos krásná gurmánská vůně. Necítím ani tak čokoládu, jako spíš zvláštní směs kakaa a kávy. V první chvíli asi tak,jako kdybych si do šálku připravila tuto směs a po nějaké době - zalila teplým kokosovým mlékem. To vše podkreslené pižmem. Opravdu hodně zvláštní vůně, dokázala bych ji nosit, i když určitě ne každý den.

Nahlásit
  • 06.10.08

Musc Maori je zvláštní vůně. Na záčátku mě málem porazila kombinace kávy a čokolády = gurmánská sladká vůně. Nakonec se rozležela do příjemné vůně, byť trochu zvláštní. Nosit bych ji ale nemohla, nejsem si jistá, že by to můj žaludek ustál.

Nahlásit
  • 16.04.08

Hodně sladká a hodně mléčná čokoláda, hebká, sametová, v závěru lehce do pudrova. Vůně není příliš těžká, ale sladká je tedy až až. A je to držák.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfumerie Générale PG04 - Musc Maori

Líbí se mi (71) 83%
 
Neutrální (10) 12%
 
Nelíbí se (5) 6%

Hodnocení odbornice

  • 18.12.08

Napsat recenzi na Musc Maori by mohlo být celkem snadné. Nemusela bych sem psát vůbec nic, stačilo by jedno tučné citoslovce: MŇAM. Hotovo, tečka, dalšího rozvádění netřeba. Ale gurmánských vůní je na světě mnoho, každá trochu jiná, takže si přece jen podrobněji vysvětlíme, proč je Musc Maori mňam. Na webu jsem se nedozvěděla, proč zrovna...

číst více

Reklama


Reklama