PG18 - Cadjmére

Značka:

Parfumerie Générale

Rok:

2007

Složení (neověřené)

myrta, míza, červená tangerinka, růžové dřevo, pryskyřice z keňského cypřiše, kokosové mléko, santalová kůra, ibišek pižmový, vanilka

Parfuméři:

Guillaume Pierre

  • 31.12.13

Takhle si představuji tzv. comfort scent. Vůní na podobné téma je pro mě třeba Hypnotic Poison, ale Cadjméré je míň sladká a míň.. evidentní (?) a víc… niche. Je rozhodně intimnější, dřevitější a má takový nakyslý podtón, který ji dělá nesmírně zajímavou.

Nahlásit
  • 11.11.13

Tato vůně vyvolává skutečně zvláštní lesní atmosféru. Ne tak zajímavou jako to umí Lutens ve Vetiver Oriental, ale pokud toho gurmánského sladka na vás bylo málo, zde vám to svojí exkurzí vynahrazuje Pierre.

Jste uprostřed jehličnatého lesa. Okolní kmeny jsou prohřáté sluncem. Napřed si rozloupnete zelenou mandarinku. Tu vzápětí zapijete kokosovým mlékem, které po chvilce zaměníte za vanilkové, v němž tentokrát pro změnu plave strouhaný kokos.

Jdete pořád dál, až přijdete k jednomu stromu, z jehož kmene vytéká mléčná míza. Chcete ji zachytit do dlaní, ale ona se vám v nich změní na čokoládu. Nakonec vás do nosu praští kouř z opuštěného doutnajícího mraveniště (suché pudrově pryskyřičnaté tóny, přidružující se ke stále přítomné vůni jehličí).

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfumerie Générale PG18 - Cadjmére

Líbí se mi (13) 81%
 
Neutrální (3) 19%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama