Parfums de Nicolaï Number One
 

Number One

Značka:

Parfums de Nicolaï

Rok:

1989

Složení (ověřené)

HLAVA: aksamitník, galbanum
SRDCE: jasmín, tuberóza, pomerančový květ, ylang-ylang, růže, kasie
ZÁKLAD: santalové dřevo, větvičníkam­bra

  • 28.12.11

Hned na začátku cítím silně kyselé až trpké galbánum s aksamitníkem (něco jako Chamade EDP), což nejsou mé oblíbené složky, ale dá se to, řeknu si: velká květnovka klasického střihu, jen co se za chvíli vůně usadí, už ji propadám. Hrany a drhnoucí plochy se sametově uhladí. Přidává se tuberóza, taky to není má favoritní složka, ale v této kombibnaci je nádherná, krémová, máslová … prosvítá tam i růže a jsou tam ještě jiné lahodné tóny, které nedokážu rozklíčovat, vše je zkombinováno tak nádherně, že je to skutečná symfonie, všeho je tak akorát, velice libé, ale v žádném případě podbízivé. Květinovo-krémová vůně. Postupně se mění. Umělecké dílo, dokonalé.
Vzhledem k ceně předpokládám použití kvalitnějších složek a ano, opravdu cítím přirozenou nádheru, žádnou chemii.
Jediné mínus vidím ve výdrži, po 2 hodinách, když dám nos k zápěstí, vůni stále cítím, a je nádherná, delikátní, ale je to takové slaboulinké. Třeba vůně Hermes jsou na mně daleko větší, celodenní držáky. Z uvedených složek určitě necítím santal ani větvičník, nečekejte chypré. Základ je spíše ambrový. Rozhodně na den, určitě to není ten typ vůně, ze kterého by se okolí ani vám dělalo mdlo, nic omamného.

Nahlásit
  • 04.10.11

…je opulentní.
Tohle jsou sladké a šťavnaté květiny v rozpuku, žádné suché chudinky z méně velkolepých květinových parfémů. Number one je hřejivá, romantická, veselá, plná slunce a má příjemné složení s kvalitním základem, díky kterému drží a drží.
Smetanově sladká bílá jasmínová vůně, bude pěkná v zimních mrazech i na jaře, opravdu povedená.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfums de Nicolaï Number One

Líbí se mi (4) 44%
 
Neutrální (2) 22%
 
Nelíbí se (3) 33%

Reklama


Reklama