Vanille-Tonka

Značka:

Parfums de Nicolaï

Rok:

1997

Složení (ověřené)

HLAVA: bazalka, citron, mandarinka

SRDCE: karafiát, pomerančový květ, pepř, skořice

ZÁKLAD: kadidlo, vanilka, tonka

  • 19.06.11

Líbí se mi!
A dokonce i můj necvičený nos rozezná jednotlivé složky, bez toho, abych si předem přečetla složení:
začátek je jasně citrusový - citron a mandarinka, do jejich svěžesti poté pomalu proniká skořice - tak pomalounku, nenápadně, mísí se dohromady - a je to krása! Skoŕici ve vůních (a nejenom tam) miluji - a toto vzájemné pronikání a mísení citrusového a skořicového ve mě vyvolává až jemně erotické mrazení!(no vždyť skořice má, myslím, i mírně afrodisiakální účinek). Citrusy pomalu mizí, skořice pak zesílí - a přidává se vanilka. Ale nejsou to žádné skořicovo-vanilkové koláčky, to ne! - vůně je spíše suchá, než sladká. Trochu tu skořici podbarvuje karafiát, ano je tam - a se skořicí a vanilkou jim to docela ladí.
Vůně má slušnou výdrž - skořicová fáze na mě, i když se mění (ale do krásy) pod vlyvem ostatních složek, vydrží kupodivu hodně dlouho. A vlastně - to je hlavní důvod, proč, se mi vůně líbí - opravdu krásná skořice, ostatníma složkama ještě více zkrásněla.
Ještě po dvou-třech hodinách cítím jemnou vanilku, už beze skořice - nevím, jak voní tonka, ale předpokládám, že s tou vanilkou splynuly v aromaticky vonící celek.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfums de Nicolaï Vanille-Tonka

Líbí se mi (22) 63%
 
Neutrální (8) 23%
 
Nelíbí se (5) 14%

Reklama


Reklama