Amaranthine

Značka:

Penhaligon's

Rok:

2009

Složení (ověřené)

zelený čaj, bílá frézie, list banánovníku, koriandr, kardamom, růže, karafiát, hřebíček, pomerančový květ, ylang-ylang, absolutní egyptský jasmín, pižmo, vanilka, santalové dřevo, kondenzované mléko, tonka

Parfuméři:

Duchaufour Bertrand

  • 08.07.14

Na zkoušku Amaranthine jsem se těšila i se jí obávala. První závan je silný a sytý – sladké banánové mléko, naprosto autentické. Kdo se tedy jednoho či druhého štítíš, vyhni se vůni obloukem. Já mám ochucená mléka docela ráda, zato nesnáším pach přezrálých banánů – tyto jsou ale zralé akorát. Ale že bych chtěla vonět jako shake, to zas také ne. Naštěstí ona první fáze rychle odezní, stejně rychle jako stopa mléčného koktejlu z chuťových pohárků, a o slovo se přihlásí jemné bylinky a květiny, které během chvíle zcela ovládnou situaci. Vůně si sice až do konce podrží jistou míru sladkosti, ta však naštěstí není ani lepivá, ani dusivá, ale naopak krémová a hřejivá, a vůně zůstává pozoruhodně vyvážená až do krásně kořeněného závěru. Líbí se mi i flakónek a barva, obojí k Amaranthine sedí dokonale. Příjemná na léto, zajímavá na zimu.

Nahlásit
  • 17.07.13

V současných vedrech je jako po večeři zakousnout pikantní sladkokyselou švestku naloženou v čerstvém likéru se smysly zostřujícím koriandrem, orientálním kardamomem a smyslnou vanilkou. Osvěžující a zároveň balzámovitě omamující…

Nahlásit
  • 13.07.11

Druhá vůně z rodiny Penhaligon's, která si získala moje srdce. Nejprve přišla láska zvaná Ellenisia a nedlouho po ní si můj obdiv získala i Amaranthine.
Jak voní? Ve zkratce by mé dojmy z ní zněly asi takto … … jemně zeleno. … lehce trpko. … mléčně nasládlo.
Vystopovat jednotlivé složky, aniž byste se nejprve podívali z čehože je vlastně tato voňavá zvláštnost umíchána je u Amaranthine celkem problém. Vůně je složena z mnoha ingrediencí a tyto se, stejně jako u Ellenisie, naprosto dokonale synchronizují. Takže celek je okouzlující a nedělitelný.
Pár kapek na kůži, první nadechnutí … a dostanete pěkný šťouch. Energetický koktejl!
Takže úvod je trpký, kořeněný, kmínový a pár krátkých okamžiků lze vystopovat aroma šťavnatého, právě rozkrojeného kiwi. Sotva strávíte tento poněkud nezvyklý začátek, Amaranthine nahodí elegantní kličku, rychle setřese počáteční neukázněnost a nasadí odměřenější výraz. Už vám někdy drhla vůně v nose? Mně ne, dokud jsem nepoznala Amaranthine. Zcela zřetelně vystoupí vůně banánových slupek, ještě napůl zelených a tvrdých. Je to zvláštní … je to osobité … a příjemné!
V podstatě od tohoto okamžiku se vůně začíná pomalu rozprostírat po kůži, sládne, splývá s vámi a dává o sobě vědět jemný mléčný tón. Sladké mléko se rozlévá a prostupuje celou kompozicí, vůně získává na hustotě a pokud budete pozorní, neunikne vám ani decentní čajovost. Ještě teplý čaj s pořádnou porcí slaďoučkého mléka.

Amaranthine mě okouzlila, je jako … … pohádkový svět … jemuž se člověk odcizil … kde duch přírody tichým šepotem vábí a volá … …„haló … ano Ty! … Slyšíš mě? Prosím … vrať se zpět.“

Nahlásit

Hodnocení parfému Penhaligon's Amaranthine

Líbí se mi (62) 63%
 
Neutrální (22) 22%
 
Nelíbí se (15) 15%

Reklama


Reklama