Penhaligon's Artemisia
 

Artemisia

Značka:

Penhaligon's

Rok:

2002

Složení (ověřené)

HLAVA: nektarinka, zeleň
SRDCE: zelené jablko, konvalinka, jasmínový čaj, fialka, vanilka

ZÁKLAD: větvičník, santalové dřevo, pižmo, ambra, vanilka

 • 30.10.17

Artemisia vás uvítá zelenou svěžestí, ke které se přidá vůně konvalinek, decentní suchost jasmínového čaje, pudrové fialky, to vše obohacené malou dávkou vanilky. Vůně je v tu chvíli bylinkově slaďoučká. Špetka větvičníku drží celou kompozici svěží a zajímavou, přitom je taková mazlivá a slaďoučká. Šimrá v nose a nenápadně k sobě poutá pozornost. Je jemná, není to žádná údernice. Přesto budete nepřehlédnutelná.

Nazvala bych ji „neuvěřitelná lehkost bytí“, pro svou nekomplikovanost. Můžu ji nosit kdykoliv, kamkoliv a vždy s radostí.

Nahlásit
 • 17.12.15

Artemisia - spoločnosť Penhaligon´s udáva , že patrí k ich najpredávanejším voňam . A ani sa nedivím . Popis výrobných zložiek nabáda k pocitu , že voňa bude svieža a ľahká , výrobca udáva , že sa jedná o orientálnu voňu . Áno , úvod je svieži , rázny s acetónovým akcentom , ktorý však rýchlo pominie a voňa sa začne rozvíjať . Nastúpia kvetinové zložky, fialka , jazmín a výrazná zložka zelených čajových lístkov . Lahodne sa snúbia s krémovou vanilkou a výraznou drevitou zložkou , hlavne konárovým machom / oakmoss/ a santalovým drevom . Vanilka je dominantná a drevová zložka pripomína voňu starých , časom preschnutých , podkrovných domov . Je to jemná , povedala by som, až nežná voňa , ktorá obalí majiteľku do neprehliadnuteľnej elegancie . Rozvíja sa pomaly a má skvelú výdrž . Patrí k mojim najmilším voňam .

Nahlásit
 • 17.07.13

Jemná mandličkově-pudrová vůně, nešíří se do prostoru, jen se luxusně tulí; peříčková.

Nahlásit
 • 26.09.12

…je naprosto božská.Dlouhé měsíce jsem čekala až mi ji osud přihraje do cesty a byla jsem zvědavá jak voní ve skutečnosti. …je to jemná pudrová delikateska provoněná vanilkou a teplým suchým dřevitým tonem,tak jako dřevěná krabička s pudrem,který má vanilkovou vůni,…krabička leží na jarním sluníčku-z vůně sálá teplé dřevo. ..je vznešená,vybí­ravá,nevtíravá,ci­tlivá a trochu nepřístupná,přitom se touží přitulit.Tak na mně působí madame Artemisia a je nádherná…je to láska na první počich a bude mě teď doprovázet po dlouhé časy…
Ovoce necítím,ale určitě tam je,protože pouze pudr a vanilka to není..na to však můj nos už nestačí.. ;-)

Nahlásit
 • 19.06.11

Už vás někdy napadlo jak může vonět radost? … okamžik bezstarostného bytí … s myslí lehkou rozkvetlou loukou jít … když od radosti váš pohled svítí … a máte chuť i za bílého dne snít … ?
Stejně jako může mít radost tisíce podob i vůní může mít bezpočet. Může vonět třeba jako … Artemisia.

Artemisia je šepotem ženského snění … slyšíte?
Hedvábná prachovost … snažíte se uchopit nějakou složku, zařadit si vůni, připodobnit … k něčemu. V okamžiku, kdy už už víte … prachové částečky se rozvíří … je to pryč, vůně si s vámi hraje … chybí jen zvonivý smích, ale i ten lze domyslet.
Může radost vonět bíle? Proč ne.
Bílé hedvábí … dotek nevinnosti.
Lehounká ovocnost … náznak hravosti.
Květiny … přítomnost něhy … ženskosti.
Pokud hledáte jemnou, květinovou a optimistickou vůni, může být Artemisia pro vás dobrou volbou. Jaro, léto … čas jako stvořený pro ni.

Nahlásit
 • 01.04.11

Spočiatku nedefinovateľná zmes kvetov s korením - ovocie som necítila, žiadne jablko, možno ešte tak triezve citrusy. Nenápadne drevitá, ako krásna svetlá suchá skriňa v štýle art deco. Poprášená púdrom s korením. Cítim aldehydy, alebo sa mi to zdá? Nie, nie, vlastne cítim semiš - v skrini visí jelenicový plášť. Potom mi Artemisia - prekvapivo - stále viac a viac pripomínala Calèche délicate od Hermèsu. Identický semišový tón s korenistými kvetmi. Môj dojem veľmi nezodpovedá uvádzanému zloženiu. Nevadí. Aj tak je krásna.

Nahlásit
 • 02.11.09

ovoce, konvalinka… Já bytostně nesnáším tyto ingredience v parfémech!
Jak je tedy možné, že jsem se do této vůně zamilovala???
Na začátku mi svým banánovo-karamelovým aroma silně připomíná L'artisanovu Vaniliu. Stejně negurmánsky chutné. Posléze se tam začíná objevovat ona ovocná směs zeleného jablka a bůhvíčeho, což celou vůni přenese na lehčí, osvěženější (né svěží) notu. Tímhle to však nekončí. Artemísia rozhodně nechce být monotónní a jednotvárná. Vůně se tudíž začíná zabalovat to lehce pudrové fialky zalité zeleným čajem. V této chvíli mi vyskakuje na mysl Purple fantasy od Guerlaina. Nakonec se celé toto voňavé dílo usadí na ambře a vanilce. A já mohu jen chrochtat blahem. :-)
Nádhera!!!

Nahlásit

Další parfémy Penhaligon's

Lily of the Valley Penhaligon's

 • 29 hodnocení 3 recenze

od 931 do 1263 Kč

Portraits - Changing Constance Penhaligon's

 • 1 hodnocení 1 recenze

Juniper Sling Penhaligon's

 • 13 hodnocení 4 recenze

1370 Kč

Opus 1870 Penhaligon's

 • 19 hodnocení 2 recenze

1580 Kč

Quercus Penhaligon's

 • 39 hodnocení 2 recenze

od 1204 do 1320 Kč

Sartorial Penhaligon's

 • 16 hodnocení 1 recenze

1090 Kč


Reklama


Reklama