Blenheim Bouquet

Značka:

Penhaligon's

Rok:

1902

Složení (ověřené)

HLAVA: citron, limeta, levandule

SRDCE: -
ZÁKLAD: borovice, pižmo, černý pepř

Popis parfému:

Palác Blenheim je nejznámější stavbou barokního architekta a dramatika Sira Johna Walbrugha. Jako rodové sídlo vévodů z Marlborough je tak jedním z nejznámějších zámků Anglie a největším, který není ve vlastnictví královské šlechty. Vůně byla tehdy údajně vyrobená osobně přímo pro vévodu z Marlborough.

Parfuméři:

Penhaligon Walter

Kategorie:

citrusová, citrusově květinová

od 889 Kč
od 1209 Kč
od 1780 Kč
od 1615 Kč
  • 01.11.16

Tvář mi zdobil dobrácko-lišácký úsměv a rty se neslyšně pohybovaly v rytmu slov: „Tak toto není konec. Není to dokonce ani začátek konce. Ale možná je to konec začátku.“ Právě tuto slovní hříčku jsem si připravil na dnešní podzimní večer pro své kolegy, kteří přijdou na večeři do Mansion House. Nyní ještě moji vůni, o které jsem přesvědčen, že mi nosí štěstí. Blenheim Bouquet. Znáte někoho, kdo ji dokáže ztělesnit lépe než já? Někoho, kdo se narodil na zámku Blenheim a bude pohřben nedaleko? Kdo sál vůni okolí Blenheimu spolu s mateřským mlékem? Výborně, máte pravdu, můj otec, pro něhož byla v roce 1902 vytvořena, ale ten se nepočítá. Jsem zvyklý s ní nešetřit a vůně BB spolu s dýmem z mých oblíbených doutníků Romeo y Julieta zpravidla přichází dříve než já a zůstává déle než já. Ještě jednu ušlechtilou neřest na sebe prozradím. Mám v oblibě šampaňské Pol Roger a Blenheim Bouquet nepřeráží jemné tóny tohoto veskrze znamenitého šampaňského. No, není k pomilování?
Klasickou, aristokratickou, typicky britskou (pokud je vaším snem zhmotnit a uzavřít do láhve britské dějiny 20. století, vezměte, prosím, na vědomí, že už to možná někdo udělal před vámi), poměrně jednoduchou a svěží kompozici otevírají citrusy s levandulí. Ty citrusy jsou suché jako tekutý dusík a jsou dominantnější. Levandule sekunduje, ale jako v sehraném páru, kouzlo a krása spočívá ve snoubení a spolupráci těchto složek. Výrobce uvádí, že vůně nemá tělo (střední tóny). Buďte klidní, žádná přestávka v trvanlivosti není. Končíme tóny borovice, pepře a malinkou stopou pižma. Výdrž má slabší, 3-4hodiny.
Vůně bude oblíbená u anglofilů a milovníků klasických vůní. Je ještě z dob, kdy muži byli gentlemany a ženy uměly být dámami. Pokud máte osobního charismatu na rozdávání, skvěle Vám padne. Bude vaší věrnou a vždy podporující družkou. Pokud si nejste výši svého charismatu jistí, dejte šanci jiné.

Nahlásit
  • 03.08.11

Klasická levandulovo neroliová kolínská, ovšem s intenzitou toaletky. V momentě, kdy každá správná kolínská velí k ústupu z pozic, tato se náhle změnila v lehce temnou lesní vůni. Dali by se vystupovat rodiče (i když je jich netradičně trochu víc) - matkami jsou klasická 4711 a Eau de Cologne Imperiale a o otcovství se rovným dílem dělí Terre d´Hermes a Fille en Aiguilles. Vůně je sice uváděna jako pánská, ale jen pro pány by ji byla škoda - mohla by zaujmout ty dámy, kterým se líbí některý z „rodičů“.

Nahlásit

Hodnocení parfému Penhaligon's Blenheim Bouquet

Líbí se mi (14) 82%
 
Neutrální (3) 18%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama