Penhaligon's Ellenisia
 

Ellenisia

Značka:

Penhaligon's

Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: mandarinková kůra, fialkové lístky
SRDCE: gardénie, růže, tuberózajas­mín

ZÁKLAD: švestkový nektar, vanilka

Kategorie:

květinová, květinově ovocná

od 1078 Kč
od 1327 Kč
  • 27.06.12

Úplně prvotní nádech tedy poněkud čpí kyselostí… vybavily se mi drogérkové vůně. „Ať je to hodně svěží“… a je to až moc. Mandarinky mám ráda, ale kůra… tady je kůra i s těmi chemikáliemi na ní. Není to příjemné…
Bohužel to není hned pryč a zůstává tam tento tón dost dlouho, teprve potom se přidávají květinové tóny. Nejvíce asi cítím růži a tuberózu, tady už by se to dalo. Není to nic zázračného, prostě „hezké květiny“ jako před nějakým anglickým domkem. Je to hezké, ale trochu kašírované. No a u domku nezůstaneme dlouho, protože květinová fáze je velmi krátká (bohužel podstatně kratší než „chemické mandarinky“).
Nevím, co si mám představit pod pojmem švestkový nektar… slivovici? Povidla? Já tam tedy cítím… vůni plavek po koupeli v bazénu. Nemyslím přímo chlór, myslím, že kdo tu vůni zná, rozumí. No a k tomu vanilka.

Jsou vůně, co se mi nelíbí, ale jsou zvláštní. Tahle vůně se mi nelíbí a jako zvláštní mi nepřijde. Spíš divná a nudná, uniká mi smysl její existence. Naštěstí dlouho nedrží…

Nahlásit
  • 02.07.11

Prvotní setkání je jako zabořit nos do kytice bílých květů - gardenie a tuberoza … doslova se ztratíte … nebo svou hlavu. … nebo srdce … tak jako já.
Elleniska hned ukáže o čem vlastně je, takže pokud nesnesete tyto výrazně vonící květiny, nechte být a poohlédněte se jinde. … gardenie - náročná a křehká. … tuberoza - silná a vytrvalá.
Květinová náruč.
Elleniska však nezůstává na vlně těžkotonážní vražedné květinovky. Ostatně takovou nebyla ani zpočátku. Smysly pohladí jemný vánek … provzdušnění … lehkost … fialkové lístky.
Nakonec, když se z bezoblačných výšin mé smysly snáší níž a níž, ponořím se do hebkého vanilkového krému. A jak ráda!
Je to vše? Ne. Posledním překvapením je zralá švestka. Plná šťávy, kterou ani nestačím polykat, a tak se těžké zlatavé kapky této sladkosti mísí s vanilkovým krémem …

Ellenisia je v podstatě lehce gurmánská, ale především je to bohatá květinová vůně. Nádherně zpracovaná, sytá, hebká … dokonalá souhra složek, kdy je vnímáte jednu po druhé, takže vůně není přímočará, a zároveň máte dojem úžasné celistvosti … luxus odpovídající ceně.
Kdy ji nosit? Kdykoliv. Je naprosto univerzální, pokud si získá vaše srdce.

Tolik toho vidíš a slyšíš hned …
nepřemýšlíš, nač taky?…
Přece je to tak, co existuje svět.

Nebo ne?

Tolik toho nevidíš, neslyšíš … ale můžeš, když budeš chtít.
Zavři oči, že máš sluch zapomeň … otevři srdce, poslouchej jím a uslyšíš …
tajemství.
A právě pro ně stojí za to žít, dýchat … na světě být!

Ellenisia … vílí svět.

Nahlásit
  • 08.05.11

V zime Ellenisia voňala v prvom rade ako slivková šťava, sladkastá, monotónna, trochu mdlá, hoci prekvapivo prierazná a vytrvalá. Jar a tieto chladivo slnečné dni jej pristanú, robia ju premenlivou a prchavejšou. V úvode prudko, skoro až štipľavo zavoňajú fialkové listy, zemito tmavozelené, krehké, rozdrvené v prstoch, potom prevládne pomerne neivazívna gardénia sprevádzaná na pár sekúnd zvláštnou pikantnosťou (ktorá je pre Ellenisu typická koncom zimy a z nejakého dôvodu mi evokuje zapálené mandle a hnisavú angínu…) a na okamih sa objaví aj vlhký hubový závan, typický pre niektoré gardéniové vône (najmä Gardeniu od Elisabeth Taylor), ale našťastie sa nezdrží pridlho. Potom sa ku gardénii pridá veľmi decentná, skoro až mošusovo zaprášená vanilka a tým na mne jarná Ellenisia hasne.

V porovnaní s tým, ako hutne a sladko voňala v zime, musím Ellenisiu na jar definovať skôr ako jemnú, hoci chvíľami ostrú bielo-zelenkastú vôňu s teplejším, ale nie sladkým vanilkovým základom. Stal sa zázrak. Ťažkopádna anglická kvetinovosť sa konečne premenila na éterickú keltskú vílu. Aleluja!

Nahlásit

Vlastnosti vůně Penhaligon's Ellenisia

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Penhaligon's Ellenisia

Líbí se mi (31) 49%
 
Neutrální (23) 37%
 
Nelíbí se (9) 14%

Reklama


Reklama