Turkish Blend / Tabac Rouge

Značka:

Phaedon

Rok:

2013

Složení (ověřené)

absolut z tureckého tabáku, kadidlo, zázvor, skořice, med, pižmo, siamský benzoin

Popis parfému:

Tuto vůni vytvořila Anne-Cecile Douveghan.

od 3204 Kč
  • 26.02.17

Trocha surrealismu na úvod. Letí pilná včelka dělnice. Letí, letí, křídly znaveně mává a těší se, až si po té celodenní úmorné šichtě dopřeje svoji jednu jedinou neřest. Prudce zabrzdí před česnem a už si zapaluje cigáro, které za letu nedočkavě povytáhla z kapsy. Bafá a dýmá, společně s ní i další kamarádky soudružky. Cigaretky, havana, ba i dýmka se tu najde. Bandasky plné pylu leží odhozené vedle nedepilovaných nožek, a tak není divu, že občas tabákové smítko kontaminuje jejich obsah.
Med bývá poměrně častou složkou parfémových kompozic. Ne vždy ovšem hraje v celkovém vyznění první housle a i jeho přítomnost má různé podoby. Může být hutný lesní, třeba i borovicový, svěží luční, květinový, ovocný, cukernatý i nakyslý, může se lepit i obtěžovat, může vonět konejšivě čajově nebo jako příslib horkého léta. Toto je prostě med - kuřák. Jeho přítel největší (a jeho svěží spoluhráč) je čerstvě nastrouhaný zázvor. Ten má na svědomí počáteční poměrně ostré vyznění vůně. Posledním členem triumvirátu se stává snaživá skořice. Dva kohouty na jednom smetišti zklidní, žensky zkultivuje a přátelsky a vstřícně uvítá další trochu nesmělé vonné adepty – opravdu jemné kadidlo, noblesní styrax a pižmo lehké jako vánek. Vůně se rozvine přímo rozkošnicky mnohoslibně. Je vábivě nasládlá, s dráždivě nahořklými spodními tóny, hebká a přítulná tak akorát, aby o ní někdo nemohl říci, že se vnucuje. Na pokožku se v žádném případě nelepí – zabraňují tomu jisté suché, možná trochu pudrové (či prachové) částečky.
Tahle tabáková turecká rtěnka je nepochybně vůně pro chladnější dny. Dá se říci přímo vánoční – má v sobě totiž jistý nostalgický prvek, přináší představu prohřátého a provoněného domova. Vzhledem k tomu, že je označena jako unisex, navrhuji zakoupit ji některému z vašich drahých mužů. A pak se můžete s klidným svědomím těšit, že skončí na vaší poličce. :mrgreen:

Nahlásit
  • 07.11.14

V první chvíli naprosté nadšení. Krásná, mírně sladká vůně s kadidlem. Hned jsem věděla, co na ní všichni mají. K mé smůle začal později vykukovat zázvor, který mi ve vůních vadí. Vrátila jsem se k ní po delší době a nestačila žasnout nad tou změnou. Jestli je některá vůně vůní medu, tak je to Tabac Rouqe. Necítím turecký med, ale ten klasický luční. Po odeznění zázvoru je to med s troškou skořice a kadidlem.

Nahlásit
  • 09.02.14

Hustá medová vůně, která postupně „ztuhla“ do tureckého medu bez oříšků, který se v minulém století prodával v sáčcích podobě kousků balených v povoskovaných papírcích. Suchý drolený tabák, který se objevil po úplném rozvonění, na mě ale působí vysloveně rušivě. Spíš než unisex mi přijde jako dámská.

Nahlásit

Hodnocení parfému Phaedon Turkish Blend / Tabac Rouge

Líbí se mi (43) 84%
 
Neutrální (6) 12%
 
Nelíbí se (2) 4%

Reklama


Reklama