Infusion d'Iris Absolue

Značka:

Prada

Rok:

2012

Složení (neověřené)

HLAVA: tuniská neroli, sicilský pomerančový květ, italský kosatec
SRDCE: benzoin z Laosu, venezuelská tonka
ZÁKLAD: bílé pižmo, vanilka z Madagaskaru

od 1299 Kč
  • 16.04.13

S původní verzí si moc podobné nejsou. Absolue ztrácí svou jiskřivou průzračnost. Vůně je o něco hladší a má jakoby větší hloubku. Náznak dřevitého kadidla a později suché jakoby zaprášené vanilky se přihlásí o slovo za necelou hodinu. Vanilka, ale moc nevyčuhuje ani není moc sladká. Působí trochu tajemně.
Co se týče výdrže tak je na tom Absolue o něco lépe než klasika. Ale na oblečení je výdrž lepší, na pokožce nedrží vždy stejně dlouho.

Nahlásit
  • 05.04.13

Nasládlý pudrově krémový dřevitý kosatec. Je to vlastně původní Infusion d´Iris v sofistikovanější, méně pudrové a více kosatcové podobě. Pro můj nos je rozhodně příjemnější a uhlazenější než Infusion „bez přívlastku“.

Nahlásit
  • 26.02.13

Začátek Infusion d´Iris je trochu čpavá mandarinka s mírně syntetickým podtónem. Oproti tomu absolut okamžitě vyrukuje s kosatcem v doprovodu (snad) vetiveru, dřev a nepochybně i kadidla. Můžeme si klidně vzpomenout na Bois d´Iris, jenže tady je kosatec sladší a naprosto nedrhne. V původní Infusion je kosatec v podstatě komplikovanější: trochu mrkvový, drsnější, čistější, syrovější s opravdu výrazným orrisem. V absolutu se na té vší kosatcové mohutnosti vyjevuje velice zajimavý tón mandlového krému (pro dokonalé pochopení doporučuju nechat vlastní kůži nastudovat Sweet Almond Oil Lotion od Crabtree & Evelyn). Normálně bych vsadila krk na to, že za to může heliotrop, ale tentokrát zásluhy přiznávám kombinaci benzoinu a tonky. Absolut je sladký, je dřevitý a je i naprosto kosatcový. Dokonale splňuje moje očekávání - hlubší, o něco malinko smyslnější a hutnější provedení původní Infusion d´Iris. Rozhodně tedy nejsou zaměnitelné. Výdrž je poněkud sporná - někdy na mně drží o něco déle absolut, někdy naopak, a někdy se absolut vytratí během dvou hodin, což je původní verzi nestává nikdy. Pro všechny případy doporučuju nepodceňovat postřik oblečení, na textiliích (a ve vlasech!) se drží konzistentně.

Nahlásit

Hodnocení parfému Prada Infusion d'Iris Absolue

Líbí se mi (88) 83%
 
Neutrální (16) 15%
 
Nelíbí se (2) 2%

Reklama


Reklama