Rasasi Romance Murakkaz
 

Romance Murakkaz

Značka:

Rasasi

Složení (neověřené)

růže, jasmín, citrusy, meruňka, broskev, maliny, hyacint, galbanum, ylang-ylang, cedr, santalové dřevo, ambrapižmo

  • 03.11.13

Ač je Romance parfém arabského původu, je to typově západní vůně, která boří mýtus těžkých arabských parfémů a je více než vhodná pro seznámení se s orientálním voňavým světem.

EdP

S první kapkou parfému nás napadne, že vstupujeme do rozkvetlé zahrady a dýchne na nás svěžest a opojnost rozličných zástupců květinové říše. Zavíráme oči a necháme se hladit hebkými, sladkými doteky po celém těle. Snovým kouzlem se z nás stává princezna, v radostné euforii sbírající a v hrstích vyhazující okvětní plátky k nebi. Vůně je sytá, ale zároveň jemná, žádný úder do nosu, který by omráčil okolí do bezvědomí. Opojení z květin ustupuje, záblesk hřejivé ambry oznamuje, že je připraven stříbrný tác s na plátky nakrájenými broskvemi a meruňkami. Sametové ovoce se slavnostně snoubí s měkkým pižmem do hladkého koktejlu, který něžně útočí na naše smysly.

Ještě se mi dere na papír méně romantický popis: Romance je úžasně voňavé odpoledne v květinářství, kde nám přívětivá floristka dává okusit ty nejsytější, nejomamnější, nejvýraznější ingredience. Tóny růže, jasmínu, broskve jsou poskládané do harmonické ódy na hebce sladkou květinovou esenci ženství.

CPO

Oproti verzi EdP je olej hlubší a barvitější, kromě květin se o své slovo v zahradě v úvodu výrazně hlásí santálové dřevo, které vytváří základ, od kterého se vše odráží dál. U EdP vidím princeznu, tady se s námi vítá královna, vznešeně kráčející zahradou. Její výsost se zaujatě sklání k sytě voňavým květům růží a něžně si bere do rukou omamné kvítky jasmínu. Přesto je ve velkém pokušení sebrat tu hrstičku okvětních plátků a hodit jí do vzduchu a nechat se pomalu snášejícími lístky odět jak do sametového šálu, který je dílem ylang-ylangu. Plnost květinového závoje doplňují hebké broskve, které hustý koktejl nadýchávají do peříčkově jemné, hřejivé, luxusní, intimně svůdné velmi ženské vůně.

Pokud bych si měla vybrat mezi EdP a CPO, nedokázala bych to. Ač stejná vůně, je každá svým způsobem jiná. EdP mi vyhovuje víc v zimě, CPO v létě.

Nahlásit
  • 26.01.13

CPO. Šťavnatě ovocná květinová vůně, výrazně nektarově nasládlá. Hladké dřevo a bílé pižmo ji obalují do „nadýchané“ podoby. Je hustá, je hladká, je hebce plyšová, je luxusní.....je krásná tak, že to hraničí až s kýčem…

EdP. Květinářství plné čerstvě nařezaných květin, mezi kterými převládají svěží orosené hyacinty s lehoučkým ovocným nádechem.

Nahlásit
  • 16.07.12

Romance à la un jardín de flores …

Za zvuků doznívajícího dne se nad utichající zahradou snáší temná modř soumraku a tam kde ztrácí svou vládu zrak, jsou o to více jitřeny ostatní smysly. Omamné aroma květu se snoubí s vlhkou zemitostí a syrovost života je nyní součástí každého nadechnutí.
Strnulé bytí v samotném čase.
Jak nekonečné je čekání?!
S každým vdechnutím
opilost chvíle přichází zase …
Dost času bude až potom, později,
na bolest v pokání.

Romance je květinovou opulencí.
Sladká a lehce olejnatá růže je mistrně zakomponována již prvotních tónech vůně, které jsou však navíc podkresleny ovocnou šťávou. Pro tuto chvíli se růžové okvětní plátky pomalu noří do sladkého nektaru z meruněk a broskví. Sladký koktejl omamnosti.
Po chvílích velkolepého začátku se Romance usadí na pokožce, stává se méně sladkou a více decentní. Pár kapek ovocného nektaru pomalu osychá na kůře stromu a stejně tak osychají i okvětní plátky růže. Padají k zemi, aby se ztratily v hustém travním porostu a jejich vůně přitom zaniká v zemitém aroma vlhké půdy.
Romance zůstává přítomna jako tichý šelest vánku, který prolétnuv se mezi lístky keřů, přináší s sebou jemnou nasládle kořeněnou vůni …
Květinová, příjemně sladká a decentně dřevitá skladba, jež se svým jménem koresponduje dokonale.
(Dalia 16.7.2012)

Nahlásit
  • 10.12.11

Bojíte sa arabských parfémov?Tak skúste na začiatok Romance…Žiaden oud sa tentokrát nekoná.Žiadny ťažký,ulepený začiatok!Je to krásna,ženská vôňa…je ako príjemná,usmievavá žena,korá pracuje v kvetinárstve…tá prenikavá aróma kvetín,predovšetkým hyacintov,ktorá zanecháva za vami oblak zelenej sviežosti.Takýto parfém by určite nosila Rosalinda! :-)

Nahlásit

Hodnocení parfému Rasasi Romance Murakkaz

Líbí se mi (66) 78%
 
Neutrální (17) 20%
 
Nelíbí se (2) 2%

Hodnocení odbornice

  • 13.05.10

Romance z produkce značky Rasasi snad ani moc orientální není… Je to květinově ovocná vůně s pevným orientálním základem, který jí dodává sytost a plnost. Hlavními složkami jsou však květiny a ovoce v hebké, sametové podobě - přirozeně krásná růže, jasmín, do toho krotká broskev - jen pohladit, ne taková ta přezrálá, která vám ulepí celou ruku....

číst více

Reklama


Reklama