Baghari

Značka:

Robert Piguet

Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydové tóny, bergamot, neroli, fialka

SRDCE: růže stolistá, růže damašská, jasmín, pomerančový květ

ZÁKLAD: kosatec, vetiver, ambra, moderní pižmo, vanilka

Parfuméři:

Fabron Francis, Guichard Aurelien

  • 08.02.14

Aldehydy… No. 5? Ne zcela. Lehký náznak orientu, růže, jasmín a neustále se prolínající aldehydy. To vše pluje na jemném obláčku vanilky a pižma. Nějaká podoba s No. 5 tam opravdu je, ale… Baghari je květinovější, zaoblenější, jemnější. Ne tak přímý jako No.5.

Nahlásit
  • 27.11.12

Nedá mi to nepodělit se se svými pocity s touto aldehydovkou, heboučkou a jemňoučkou jako když baculaté roztomilé děťátko usne po odpolední svačince, vanilkovém pudinku a šťavnatém pomerančovém džusu, pusu ještě trochu upatlanou, s heboučkým plyšovým medvidkem v bílém kožíšku a růžovou mašlí kolem krku v náručí na čerstvě vypraném prádle v růžové zahradě vedle košíku s čerstvě natrhanými fialkami pro maminku. Ta sedí v zahradní houpačce v rozevlátých lehoučkých šatech, upíjí bílou kávu s bohatou pěnou, bosýma nohama čechrá drobné kvítky v trávě a vychutnává si klid a pohodu krásného slunečného dne, kdy jen sem tam malý bílý mráček dokresluje azurovou oblohu v tom až romantickém výjevu. Spokojený úsměv obou jen celou atmosféru dokresluje.
Pro mě velmi povedená vůně, oproti pětce, ke které je přirovnávána, jemnější a něžnější. Komu je No.5 od Chanelu příliš, ale láká, doporučuji zkusit tento skvost.

Nahlásit
  • 15.01.12

Černý flakón pro silné nátury. Opravdu aldehyd, aldehyd a ještě jednou aldehyd.
Nevyčmuchala jsem nic hezkého, žádnou kytku, žádné koření, žádné ovoce. Zamotala se mi hlava. Na začátku to byl čpící alkohol, pak to přešlo to pěny (mýdla?) na holení mého dědečka. Samá chemie, nic přírodního. Každopádně je to pecka pro nos.

Nahlásit

Hodnocení parfému Robert Piguet Baghari

Líbí se mi (30) 67%
 
Neutrální (10) 22%
 
Nelíbí se (5) 11%

Reklama


Reklama