Robert Piguet Bandit
 

Bandit

Značka:

Robert Piguet

Rok:

1999

Popis parfému:

Tuto vůni vytvořila Germaine Cellier.

Kategorie:

chyprově juchtová

  • 16.02.14

Klasická chyprovka z kategorie „velmi přátelských“ - květinové plátky rozprostřené na oroseném zeleném mechu, něco zelených lodyh, trocha mokrého dřeva a nasládlé kůže (v některých momentech snad i s nějakým „živočichem“). Všeho je tak akorát, navíc po rozvonění vše dokonale uhladil sladce kouřový jemný vetiver, později doplněný ještě navýšenou porcí kůže. Velmi noblesní a zároveň velmi jemná kožená chyprovka....­..i když podle názvu bych očekávala spíš nějakého nemytého loupežníka s mravy, ze kterých by se Guth-Jarkovský otáčel v hrobě.

Nahlásit
  • 18.07.11

Suchá, koženo-květinová chypré. Jako když nastříkáte Courrege Empreinte, či Carbochard na žhnoucí dřevo, líh se odpaří, zbudou pouze extrémně suchý kouřový pahýl a velmi koncentrované vonné složky. Ze začátku cítím i charakteristickou vůni průhledných sešitových obalů/slíd, které jsme za totáče ve škole fasovali. Nebo vůni čerstvě vylisované černé gumy: Vylisujete pneumatiku a vrazíte do ní nos a k tomu přičicháváte růžové pot pouri. Po půl hodině se vůně rozleží a vytříbí, cítíte hodně kůže a růže s chypré tóny. Toto není vůně pro růžová křehká poupátka, toto je vůně žen (mužů) ošlehaných větrem, pro ty, co milují svobodu, možná jsou dominantní, možná nezávislí, možná vyznávají rovnoprávnost. Pro ženu odvážnou, rozhodnou, co je trochu chlap (ne vzhledem!!), dává přednost mužským prostředím, zálibám a kamarádům a samozřejmě pro chlapy, co jsou hodně chlapi. Kdo má rád chypré, musí vyzkoušet, mne Bandit velmi zaujal, nevylučuju pořízení menšího množství.

Nahlásit
  • 18.05.10

Bandit - stojíte na zeleném vysokém koberci, nohy se vám třesou, ruce se vám třesou, po čele stéká pot, do spánku se vrývá hlaveň, cítíte ostrý kov.Stačí aby kmotr hnul prstem a žhavá kulka se zavrtá do kůže. Ale on jím nepohne, v poslední chvíli dá znamení a hlaveň zmizí. Sesunete se do koženého křesla a najednou před váma stojí sklenice drahého koňaku a cítíte vůni kvalitního tabáku z doutníků na stole a vůně koženého křesla, do kterého ještě nevědomky zarýváte prsty vám brnká na každý obnažený nerv. Ale kmotr se usmívá, tentokrát vás ještě nevymaže ze své blízkosti, ještě po vás potřebuje jednu službu.
Tak asi takhle by se dala popsat Bandit. Přiloží pistoli k hlavě nesnesitelným páchnoucím květinovo chyprovým tónem a pak přinese neuvěřitelnou, konejšivou úlevu v delikátních kožených a jemně květinových závanech. Bandit nevoní jako nic, co jsem dosud testovala a je to první vůně, která mě doslova a do písmene vzrušuje .Je to neuvěřitelné dílo a pokud by ji nosil chlap s tou správnou chemií kůže, vsadím boty, že by se mu ženy doslova svíjely u nohou

Nahlásit
  • 11.11.08

Na tuto vůni jsem byla velmi zvědavá, takže když mi přišel vzorek, byla jsem celá nedočkavá. Nicméně vzhledem k tomu, že jsem si před zkoušením přečetla i reakci „žaludek naruby“, nanášela jsem vzorek velmi opatrně a trochu se bála, co na mě vybafne… Nástup je opravdu velmi intenzivní. Nejdřív cítím galbanum, pak mech a dřevo, kůži taky, ale ta není zdaleka tak razantní, jak jsem si představovala z popisů. Květiny necítím žádné (nebo nepoznám). Zvláštní Bandit je, to ano, velmi zvláštní… ale žádné obracení žaludku se u mě nekonalo. Naopak stále čichám k zápěstí a zkoumám a zkoumám, je zajímavá (i když si zatím nedokážu představit, že bych ji nosila). S časem vůně zjemňuje a přestává být tak silná, ale charakter zůstává. Představila jsem si ji na dámě sedící na koni s dámským sedlem, která právě udýchaná zastavila na okraji louky, za ní podzimní les. Má dlouhé kaštanové vlasy vyčesané do uzlu, sem tam nějaký ten uvolněný pramen vlasů spadá na ramena, oblečená je v široké dlouhé sukni a vypasovaném kabátku, na hlavě malý klobouček, vše v hnědých a zelených barvách, kolem pobíhají psi… Takže ve mně tato vůně rozhodně nevyvolala představu dva měsíce nemytého bandity či banditky s širákem na hlavě a černým šátkem přes obličej… I když pak mě napadlo, že taková Eržika z Nikoly šuhaje loupežníka (tedy pro přesnost - vybavil se mi film Balada pro banditu s Ivou Bittovou v roli Eržiky) asi po trávě, mechu, dřevu a kůži voněla… Loupežníkova milá. To by šlo.

Nahlásit

Hodnocení parfému Robert Piguet Bandit

Líbí se mi (49) 60%
 
Neutrální (13) 16%
 
Nelíbí se (20) 24%

Hodnocení odbornice

  • 12.12.07

Bandit byl představen už v roce 1944 a protože přežil dodnes, patří už mezi klasiku. Údajně jde o první klasickou chypre vůni. Je založený na dřevitém, mechovém a květinovém akordu, přichuceném tóny kůže a ovoce. Dnes nosí původně dámského Bandita údajně i dost mužů. Ostatně chyprové vůně jsou takové trochu - jak praví popis Bandita -...

číst více

Reklama


Reklama