Visa

Značka:

Robert Piguet

Rok:

2007

Složení (ověřené)

bílá broskev, hruška, fialkové lístky, italský bergamot, žlutá mandarinka, ylang-ylang, růže, pomerančový květ, pačuli, santalové dřevo, vetiver, mech, vanilka, benzoinkůže

Parfuméři:

Guichard Aurelien

  • 18.10.11

Před časem, kdy jsem Visu zkoušela poprvé, jsem ji považovala za bezduchou a unylou. Musím to přehodnotit. Visa je rozhodně zajímavá a něco do sebe má. Cítím hlavně kombinaci ylangu, broskve a vanilky, která by sama o sobě asi nebyla zrovna výkřikem originality, ale bohatý klasický základ a květinová náruč z Visy dělají něco víc. Pro mě není, ale doporučím ji každému, kdo má rád vanilku a ovoce.

Nahlásit
  • 14.07.11

Jediné stisknutí rozprašovače a z elegantního černě fialového flakonu se na mou kůži snáší ve stovkách mikrokapiček decentní nádhera … … závoj z luxusu.
Visa se předvádí ve světle jemně gurmánských vůní. Zdaleka však není prvoplánově jedlá a určitě vás neporazí nepřiměřená porce sladkosti. V jemných nuancích jsou zde servírovány gurmánské tóny vedle květinových a to vše na do hlaďoučka opracovaném dřevěném podnose … delikatesa!
Z ovocných tónů převládá asi nejvíce hruška, kterou zlehka podkresluje šťavnatost broskve …
Ovocný koktejl z plodů té nejvyšší kvality v broušené nádobě. Už jen samotný pohled je nasycením smyslů, sliny se vám sbíhají v ústech … … a přitom vás v nose zašimrá jemná vůně květin. Jemné květinové závany … růže, ylang-ylang … téměř nezachytitelné.
Tento mix všech ingrediencí pouze doplňuje pevný základ vůně. Základ z pačuli, dřeva, vanilky, kůže a vetiveru. Otěže však drží dřevo, alespoň pro můj nos, a vše ostatní jej pouze doplňuje. Pačuli s vanilkou více a kůže s vetiverem a mechem jsou přítomny v pouhých náznacích.
Visa je v podstatě jakousi variací moderní elegance. Není ukřičená, chová se umírněně jako dobře vychovaná dáma … splést si ji s lacinou holkou? Nelze! … jedině jako naprostý faux-pas.
V zimě je umírněná, v teple se její srdce rozehřívá pulsujícím životem … … je dokonalá … je půvabná … je to splněná touha.

Nahlásit
  • 22.12.10

Při vzpomínce na to, jak se mnou „zatočil“ Fracas, jsem se Visu skoro až bála zkusit. Moje obavy zesílily v momentě, kdy jsem viděla složení, které naznačovalo, že do fracasovské pecky nebude daleko. A přišlo překvapení - nebylo třeba plynové masky, brnění ani jiných ochranných pomůcek - Visa je jemná, decentní, nasládlá gurmánská vůně, ve které se všechny složky dokonale prolínají na vanilkovém základě. Je noblesní, elegantní a přitom nenápadná. A dobře drží.

Nahlásit
  • 11.10.08

Tak na tuto vůni jsem narazila při brouzdání na jednom nejmenovaném zahraničním webu, kde se skvělo u černé lahvičky které mají vůně Roberta Piqueta nápis New! takže jsem spozorněla, Fracas vlastním - líbí se mi ale spíše používám jen vyjímečně. Po bližším prozkoumání jsem tedy zjistila, že jde o reformulaci původní verze Visy z roku 1945 a že jde prý o reformulaci cilivou - to tedy nemohu posoudit, protože původní Visu neznám a to je možná dobře.
Přirovnání na Mua k Angelovi a to, že jde o orientálku mě tedy přimělo ke koupi na slepo.
Takže jaká Visa je? Především je to naprosto současná vůně. Při prvním přičichnutí je hned jasné, že opravdu mezi typy vůní jako je Angel, Silver Rain a hlavně hlava je podobná vůni Wish od Chopardu - mají společně ve složení hrušky, pačuli a vanilku, ovšem Visa je podle mě daleko propracovanějšía hezčí. Každopádně je to vůně vkusná, teplá, podmanivá a v žádném případě není ostrá ani vlezlá s výbornou výdrží. Osobně se mi na ná nejvíc líbí gurmánské tóny, které jsou přesně tak akorád. Je nositelná podle mě na jakoukoliv příležitost, počasím bych nošení taky neomezovala. Visa se mi líbí opravdu moc, hlavně i proto, že jsem po Silver Rainu a Pradě našla opět nějakou vůni, kterou můžu mí na sobě od rána do večera - vůně není při rozumné aplikaci obtěžující a zároveň je dostatečně zvláštní na to abych se v ní citila dobře.

Nahlásit

Hodnocení parfému Robert Piguet Visa

Líbí se mi (139) 76%
 
Neutrální (37) 20%
 
Nelíbí se (6) 3%

Hodnocení odbornice

  • 17.06.11

Visu původně vytvořili ve 40. letech parfuméři Germaine Cellierová a Jean Charles. Na trh byla uvedena v roce 1945. Je to klasická orientální vůně, obsahuje prý koření, květiny a ovoce z různých koutů světa. Aurélien Guichard, který dostal ve 21. století za úkol vůni vzkřísit pro současný trh, se pokusil co nejvíce zachovat její charakter....

číst více

Reklama


Reklama