Rochas Absolu
 

Absolu

Značka:

Rochas

Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: mandarinka, list fíkovníku
SRDCE: lilie, pomerančový květ, černý pepř
ZÁKLAD: labdanum, balzám tolu, benzoin

  • 11.10.17

Předchozí recenze vůni popsaly věrně, takže ke složení jen stručně. Hned v úvodu cítím jablko, pečené a jemně poprášené vanilkovým cukrem a skořicí. Pak přichází ke slovu sušené fíky, bílé květiny, dřevo, tolubalzám, troška (ale opravdu jen troška) kadidla, právě taková, aby navodila vánoční náladu. Možná je na ni v říjnu ještě brzy, ale když při tom můžu vonět k Absolu, vůbec mi to nevadí. Dohromady vzato jde o hezkou, hebkou a hřejivou vůni, ve které je všeho tak akorát. Jsem moc ráda, že je zase zpátky. A že je to pořád ona.

Nahlásit
  • 09.07.13

Od začátku do konce nejpříjemnější zpracování tolu balzámu, jaké jsem kdy potkala. Sladce balzamické a jen lehounce dodřevita, nic dusivého, žádné přidané koření, které by z toho dělalo olfaktorickou fotku buddhistického chrámu deratizovaného vonnými tyčinkami, nic takového. Jen ta sladká, klidná, zlatavá hmota: kyblík plný perubalzámu, na něm jeden pomerančový květ a špetka čokolády. Nějaké ovoce, pepř a vývoj vůbec ve vůni nevnímám, na mě je příjemně lineární.
Jediné, co se mi na Absolu nelíbí, je flakon: hnědá barva mi pro parfém přijde dost divná až odpudivá. Mít hezčí, lépe zpracovaný flakon, byl by Absolu mnohem oblíbenější a mohli by ho prodávat třikrát tak draho. Luxusní, panovnická vůně.

Nahlásit
  • 16.11.11

Pro mě dvojník Addictu, kterej nemusim, ale tohle mi prijde o kulicku sacharinu min sladky, takze se to da. Mozna proto, ze to na me nedrzi.

Nahlásit
  • 01.07.11

Zajímavá vůně - zpočátku svěží rozmačkané fíkové listy v příjemné nasládlé podobě, ale vcelku brzy vůně „potemněla“ - něco jako váza s pugétem uprostřed nočního lesa a do toho citrusový WC blok. Není to ale nijak hrozné - spíš zvláštní.....ovšem pryskyřicově dřevitý dojezd je pak vysloveně příjemný.

Nahlásit
  • 24.11.09

Pokud si na internetu vyhledáte oficiální popis vůně, najdete rozepsaný název Absolu po písmenech, kdy každé něco znamená. Podle mě je to nadnesené… Rozhodně se ale vůni nedá upřít elegance a uměřená nápaditost.
Začátek je citrusově znatelný, i když mandarinka není příliš ostrá. Svěžest pepře je uměřená a nijak řvavá, spíš na doladění. Slibované lilie (k mému smutku) jsou (pokud vůbec) cítit spíše z velké dálky a budí to spíše dojem, že procházíte kolem květinářství, kde je mají, ale nedusí. I když se píše o fíkových listech, já spíše cítím fíkové mléko. Konec je jemný, mazlivý.
V podstatě bych souhlasila s výrazem „Jemné a intenzivní vyjádření ženskosti“

Nahlásit

Další parfémy Rochas

Hodnocení parfému Rochas Absolu

Líbí se mi (42) 61%
 
Neutrální (19) 28%
 
Nelíbí se (8) 12%

Reklama


Reklama