Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris

Značka:

Rochas

Rok:

2013

Složení (neověřené)

bergamot, kosatec, leknín, čokoládové akcenty, fíkové mléko

Kategorie:

květinově svěží

  • 15.04.16

Les Cascades de Rochas: Songe d' Iris. Velmi pohodová záležitost, kosatec není ani semišově drsný, jako ve většině vůní, ani zabalený do lahodné pralinky jako v Iris Ganache. Je svěží, i se stonky, jako by se z něj odpařovaly kapky rosy po ránu. Avizovanou čokoládu z něj necítím vůbec, možná je tam jen na zjemnění, aby to „nedrhlo“. Velmi podobně na mě působí levandulové vůně, ideální společník k nedělnímu odpočinku.

Nahlásit
  • 27.08.15

brouk nosatec přerazil kosatec :-) kdeže záhon, tady je přímo lán kosatců jako v Pays d ´Oc…kosatce vystrčí růžky velice rychle a po odeznění prvního ostrého tónu se vůně zklidní a trvá. je sametově hebká s kapičkou lipového medu nebo možná hořké čokolády, zapomenuté na sluníčku. elegantní, suchá a temně modrá, sem tam žluté žíhnutí - závan sladkosti, který zase rychle zmizí. oblékne nositelku a hladí jako splývavé hedvábné šaty. extra držák na kůži… ani po šesti hodinách vůně nemizí , aniž by se však dostavil drsný bergamotový základ . spíš jen kolem ladně propluje čajovník s čerstvým nálevem Earle Grey…:-) oblečená v ní - kamkoliv do města. na čaj, na premiéru, na koncert šansonů, na zahradní slavnost. tam jen pozor na čmeláky - spletou si vás s kosatcem :-)

Nahlásit
  • 12.09.13

Chladnoucí citrónový čaj se zeleným jehličím, dominantním suchým kosatcem a lehkým sladce gurmánským závanem. Bohužel právě ten gurmánský tón na mě působí malinko rušivě… Ale jinak povedená kosatcovka.

Nahlásit
  • 22.08.13

Vonia borovicovým lesom po letnom daždi, kedy sa kvapky osviežujúceho dažďa vpíjajú do borovicového ihličia, miešajú sa so živicou a tento intenzívny opar sa začína pomaly vznášať ponad ramená borovíc smerom k oblohe. Pôsobí vyslovene relaxačne a pokojne.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Rochas Les Cascades de Rochas: Songe d'Iris

Líbí se mi (50) 81%
 
Neutrální (11) 18%
 
Nelíbí se (1) 2%

Reklama


Reklama