Rochas Man

Značka:

Rochas

Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: levandule, zelené listy, bergamot, pelyněk
SRDCE: jasmín, konvalinka, kosatec, mléko
ZÁKLAD: vanilka, káva, ambra, santalové dřevo

Parfuméři:

Roucel Maurice

  • 05.01.15

Parfém je super. Dočetl jsem se o něm na fragrantice a předčil má očekávání. Nejenom, že dostávám komplimenty co že to mám za vůni a že moc krásně voní, ale líbí se mě celkově. Každopádně je sladká, ale opravdu. Připodobnil bych to ke kapučínu které je hodně sladké s nastrouhanou vanilkou do kterého se ještě vykoupal pudr. Zajímavé to je, ale ne pro každého. Vůně je někdy až protivně vlezlá, ale i přes to jí mám rád a jak je vidno lichotí i ženám. Nekupujte na slepo protože zastánci kořeněných vůní by si mohli udrápat nos co že si to do své sbírky zakoupili.

Nahlásit
  • 22.02.09

Hlava: levandule, drcené zelené listy, bergamot

Srdce: ambra, moka, vanilka, jasmín

Základ: cedr, santalové dřevo

Oficiální charakteristika: Pánská svěže orientální vůně, která oslavuje zasnoubení ohně a ledu, spojení přísné tradice a naprosté moderny. Zasáhne vás jako blesk dvěma zcela kontrastními tóny - levandulí a intenzívním hutným aroma kávy. Není možné odolat takové mužnosti! Symbolizuje prolnutí jemnosti a vitální energie. Postupně se rozvíjející první květy jara jako vzrušené očekávání nadcházejícího večírku.

PONDĚLÍ
Všechno je jednou poprvé, a tak jsem se odhodlal i já a koupil jsem vůni naslepo, jen na základě deklarovaného složení a doporučení několika spokojených reakcí zákazníků jednoho internetového obchodu (v obchodech jsem na ni nikde nenarazil – a už vím asi proč, údajně už se nebude vyrábět).
Přestože jsem na sladké (má postava je mi toho bohužel důkazem), nikdy jsem nevlastnil vyloženě sladkou vůni. Snad právě proto jsem po ní tolik toužil, obzvlášť, když je ve složení vanilka – jak já zbožňuju vanilkovou absolutku! Jediné čeho jsem se trochu bál byla levandule, jejíž vůni zas až tak nemusím.
Celý natěšený přebírám od pošťačky balíček a trhám a trhám… A najednou na mě vykukuje krabička zarážející růžovofuchsiové barvy (tedy u pánského parfému je dost zarážející). Nicméně nápis ROCHAS MAN mě ujišťuje, že mi poslali opravdu správnou vůni. Uvnitř se však skrývá velmi povedený flakon z matného mléčného skla, který mi nemůže nepřipomenou už zmiňovanou absolutku. Teď ještě oddělat uzávěr a můžeme se seznámit… Áááá pozor! První komplikace. Už jsem se dnes voněl! Takže na poprvé to bude trošku neosobní – přes papírek. Šplíích. „Já jsem Martin. A vy dámo?“ První odér, který zachytily mé čichové buňky, je zarážející. „No, děvče, nevím, nevím, jestli zrovna my dva budeme kamarádi!“
První dojem bývá sice důležitý, ale přece dámu neodepíšu jen tak. Určitě se ještě vybarví, třeba jen tak „mate tělem“. Levandule (alespoň tak, kterou si pamatuji z pytlíčků proti molům do skříně) zas tak cítit není, uváděné drcené listy bych i poznal, ale bergamot z mého, kdysi tak oblíbeného čaje, neidentifikuju.
Tak teď by to chtělo tu vanilku a kávu, na něž se opravdu moc těším. Neproudí ke mně sice aroma čerstvě namleté kávy (jak rád jsem chodil do obchodu, kde měli ty staré mlýnky na kávu, která voněla už z dálky), zato cítím krémové espreso, které jsem si před chvílí vychutnával. A máme tady už i vanilku. Mít v ruce měsíček limetky obalený ve skořicovém cukru, začaly by se mi sbíhat sliny a asi bych sáhnul do lednice pro, dnes už po třetí vzpomínanou vodku (ne – opravdu nejsem z žádné PR agentury). Ale aby té sladkosti nebylo moc, začíná slečna vystrkovat růžky – jemně jasmínové. „Řeknu vám, vy se nezdáte.“
Trochu se mi z té sytosti (nebo jsou to první známky zamilovanosti?!)to­čí hlava. No nic, dáme si pauzu. Stejně končí obědovka a je na čase něco dělat. Zítra si to rozdáme pěkně zblízka. Žádné antierotické a antikoncepční papírky.

ÚTERÝ
Konečně ráno! Doufám, že se slečna po včerejším neosobním oťukávání neurazila. Takže nejdřív ranní hygiena, chvilka postávání před skříní a hurá do akce. Dáma ve formě aerosolového mlžného oparu (vida základy fyziky se někdy hodí) je připravena pohltit mě celého. Tři, dva, jedna – a nádech. „Hmmm… To se vám celkem povedlo. Myslím, že dnes spolu prožijeme pěkný den.“
Během dne párkrát kontroluji, jestli si to dáma ještě nerozmyslela a je stále se mnou. Drží se mě zuby nehty (holt jsem k nakousnutí – to není výlev samožera narcise, ale díky mé nové známosti, by si mě mohl leckdo podle čuchu splést s hodně dobrým dezertem). Večer začínám uvažovat o tom, že slečnu k sobě asi pozvu nastálo.

STŘEDA
Tak se nám to nějak zvrhlo. Jsem sice trochu konzerva, ale slečna už u mě asi bydlí. Minimálně u mě přespala. Alespoň podle voňavého oblečení, které se výjimečně (opravdu nelžu, maminko) zůstalo válet v koupelně. Stopy, které po své přítomnosti zanechala, jsou opravdu příjemné – holt vůně santalového dřeva je něco jiného než nevypratelná rtěnka na límečku košile.
Každopádně jsem si jistý, zamiloval jsem. Jen mě trochu mrzí, že má vyvolená je (snad se neurazí) výběhový model. To by se taky mi taky mohlo stát, že při plánované frekvenci našich schůzek se mi jednou ztratí před očima a já už ji nikde neobjevím. Asi budu muset udělat zásoby a uložit ji do tmy a chladu (snad mi holka nenastydne). A aby ji tam nebylo smutno, bude mít vedle svou větší sestřenici – absolutku (málem bych ji zapomněl připomenout).

PS: Přemýšlel jsem na tou oficiální formulací o zasnoubení ohně a ledu. No nevím. Ledem byl možná myšlen flakon (fakt povedený – nemám rád všelijaké ty kudrlinky, kytičky či postavičky), ale uvnitř není spalující oheň a „jen“ příjemné teplo, jako když si zalezete pod peřinu, kterou před chvílí opustila vaše drahá polovička.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Rochas Rochas Man

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Rochas Rochas Man

Líbí se mi (34) 89%
 
Neutrální (3) 8%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama