Sarah Jessica Parker Covet
 

Covet

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Sarah Jessica Parker

Rok:

2007

Složení (ověřené)

vlhká zeleň, listy pelargónie, sicilský citron, levandule, čokoláda, zimolez, magnólie, konvalinka, pižmo, vetiver, kašmírové dřevo, teakové dřevo, ambra

Kategorie:

citrusově zelená

Recenze: Covet

 • 23.08.14

Nádherný flakonek, romantický, jednoduchý. Takovou vůni v něm ale nenajdete. Naopak, řekla bych, že tahle vůně je tedy pořádně zamotaná a komplikovaná, žádná slaďoulinká romantická duše, spíš taková zelená divoška, co každou chvíli vystrkuje jiný růžek,jemná, ale přesto holka krev a mlíko. Po prvním nástřiku putovala do skříně. Na dost dlouho. Protože přeci nechci být cítit po nahnilých citronech, bahně a rozmačkané trávě, nebo dokonce po kytkách, ano, těch co máme na okně a fakt mi smdí. Nicméně, každý si zaslouží druhou šanci. A já s údivem nechápu, jak jsem něco tak krásného, z čeho tak nádherně cítím přezrálé citrony smíchané s troškou těch úžasných pelargonií a čerstvě nařezanou levandulí, kde pak tahle směska ustoupí důstojné levanduli pudrové s karamelem mléčným (no, ve složení je sice čokoláda, já cítím karamel) a produkci zakončí ambra s jemným nádechem něčeho zvláštního, bahnitě zemitého.
Pořád se očuchávám, pořád nacházím něco, co se mi líbí. Prostě originální, divoký, koktejl, který nemusí sednout úplně každému, někomu třeba až na několikáté ochutnání, ale pak je to závislost. Pokud toužíte po tak trochu zvláštní vůni, klidně si ji kupte, nezklame.

Nahlásit
 • 12.07.13

Na mně tedy neskutečná podobnost s Rare Gold od Avonu. Čekala jsem klasickou drogérovku jako vždy, ale je vážně jiná a originální. Já cítím ostrou zelenou vůni, jakoby i trochu bonbónovou, i když ne doslova. Je pěkná, sexy, zvláštní, ale na mě tedy vůbec žádná čokoláda či tak něco… Pořád ta zelená a Rare Gold, ale zdůraznuji že na mně, na mé kůži, takže kdo má na své bílou čokoládu či i spařené kopřivy, tak věřím, protože tato vůně je proměnlivá a každý v ní najde něco. Já tedy když bych kupovala naslepo dle popisu, že jako i mléko a smetana, tak bych se pak tedy hooodně divila, že na mně mléko či něco sladkého nikde.

Nahlásit
 • 04.08.12

Nenechte se odradit začátkem - fakt spařené kopřivy, které nemusí každý ustát. Ale trvá to tak minutu. Pak se postupně rozvine do fougerově bylinkové čokolády - což zní divně, ale lepší přirovnání nemám. Nejlepší do deštivého počasí. Konvalinky tam necítím (hurá) levanduli ano - dává tomu nejspíš ten mírný větrový akcent (ale fakt jen malinko), skoro jako máta, i když ve složení není. Možná je to i tou pelargonií. Nejraději mám ten nasládlý konec, který nejspíš odradil Adu :-). SJP má u mě palec nahoru, dobrá práce.

Nahlásit
 • 20.12.10

Covet je jedna z mála výjimek, které potvrzují pravidlo, že „star vůně“ za nic nestojí a originalitu aby u nich člověk pohledal. Pozitivně hodnotím i vzhled flakónu, který je zajímavý a nekýčovitý.
Vůni znám dobře, resp. již druhý rok ji mám aspoň v malém množství, ale řádně jsem ji nezkoušela.

Vlhká zeleň je něco, co vůni provází po celou dobu. Pelargónie ráda nemám a jejich „vůně“ mi vadí. Tady jsem si ji uvědomila až ze složení. Je tu, je zajímavá a celek vůně pěkně doplňuje. On je ten začátek skutečně svěží, ale v absolutně jiném provedení než řadové „svěženky“. Je to svěžest zelená a vlhká. Citrón se tam tedy vyskytuje, ale v rozumné míře a snesitelné formě.
A ano… čokoláda… bílá, sladká čokoláda… další stěžejí prvek vůně. Není to ale sladkost nepříjemná a vůni bych možná gurmánskou nazvala, ale jen velmi jemně. Tu sladkost tady krotí zimolez, krásná jarní květina, která je poměrně výrazná. Sladkost je tak spíš v pozadí, takže prvotně cítíte spíš zimolez (a trochu i další bílé květy) a pak sladkost.
Závěr pak je posazen spíše na cedrově-vetiverovém podstavci než na ambře, což nechává vůni pořád lehkost.

Musím říci, že tak pěkně různorodou a zajímavě zkomponovanou vůni jen tak nenaleznete a zvláště ne za takovou cenu. Celá kompozice se přelévá ze svěží do sladké fáze a celou dobu je tam cítit lehce vlhký tón. V úplném závěru pak vnímám lehce pudrové tóny.

Nahlásit
 • 14.02.10

podle mne kopřiva s citrusy a bílou čokoládou ,láska na třetí pokus.
Nutí mě stále k ní čmuchat

Nahlásit
 • 23.04.09

OSAMĚLÉ RÁNO:…COVET-Sarah Jessica Parker…květen, chvíle, kdy si noc podá ruku s dnem, vzduch je chladný a křehký jako tabule starého skla, bělavé cáry mlhy se líně povalují po smaragdově zelených stéblech trávy, okolní svět jako by nebyl…starý plaňkový plot a na něm zelený truhlík s babiččinými růžovými muškáty, tráva je vysoká a maskuje pole konvalinek, jejichž zelené kornoutky přetékají zkřehlými smetanově bílými zvonečky… někdo se brouzdá orosenou trávou, útržek pískané melodie se mísí s ptačím popěvkem, svět je krásný, prázdniny se blíží mílovými kroky, chuť bílé čokolády s oříšky doznívá na patře a všechno je v očekávání…za chvíli vyjde slunce…

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • CathB ohodnotil/a
 • 789 hodnocení 28 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • ScaryKejt ohodnotil/a
 • 200 hodnocení 23 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 616 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 255 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Sarah Jessica Parker

Lovely Sarah Jessica Parker

 • jerry ohodnotil/a
 • 136 hodnocení 2 recenze

od 334 do 780 Kč

Covet Pure Bloom Sarah Jessica Parker

 • veronika.sk ohodnotil/a
 • 34 hodnocení 1 recenze

417 Kč

Endless Sarah Jessica Parker

 • jerry ohodnotil/a
 • 8 hodnocení 1 recenze

Born Lovely Sarah Jessica Parker

SJP NYC Crush (Eau de Parfum) Sarah Jessica Parker

 • 1 hodnocení

od 391 do 472 Kč

Lovely Sheer Sarah Jessica Parker

575 Kč

Vlastnosti vůně Sarah Jessica Parker Covet

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Sarah Jessica Parker

Hodnocení odbornice

 • 05.11.07

Covet jsem dnes vyzkoušela na nákupní cestě městem, chodila jsem s ním asi tak dvě hodiny venku a po obchodech (s rukou neustále u nosu, samozřejmě - nechci vědět, jak u toho vypadám ), prokládala ho občasným přičichnutím k druhé ruce (Iris Noir) nebo papírkům s Christinou Aguilerou a Kate Mossovou, a hlavou se mi honily nejrůznější dojmy. SJP...

číst více