Serge Lutens Serge Noire
 

Serge Noire

Značka:

Serge Lutens

Rok:

2008

Složení (ověřené)

pačuli, skořice, ambra, kadidlo, ebenové dřevo, Koření, hřebíček, dřevité tóny

Kategorie:

orientální

od 1245 Kč
  • 03.04.14

Vůně je černá,hladká a lesklá jako černé zrcadlo.
Odráží chladivé odlesky dřevitých tónů,je nasládlá.
Je skutečně hluboká,ale zároveň osvěžující ,skoro až nadupaná kyslíkem.
Osobně ji za nějak démonickou nepovažuji, mně přišla z asi 17 vůní,které jsem od Serge testovala nejpříjemnější.
Nosila jsem jí celý den a bylo mi v ní vlídno a příjemně.
Mužská část mého domácího publika se vyjádřila poklidně a pochvalně.
Takže, za mě osobně je to velmi dobře nositelný, lesklý až blyštivý,chladivý a osvěžující parfém s dřevitými akordy. Žádná dramatičnost…ale pro jistotu si večer u zrcadla zkontroluji,jestli mi neraší na hlavě růžky…

Nahlásit
  • 27.03.14

Magie.. … černá magie.
Oheň. Pálící se kadidlo, kouř, skořice, sladkost, možná trochu vanilky.
Dýchá to přimo z Vaší kůže.
Připomíná mi to opravdu ďábla, ďáblova advokáta. Před Vámi stojí okouzlující muž, ve vzduchu je cítít napětí. Kadidlo se pálí, skořice poletuje vzduchem. A vy zahlédne te mihnoucí se ocas a ucítíte vůni „síry“, kouř kolem vás. Vůni temnoty.
Je to omamné. Slibuje mnoho zážitků. Jak upír, který vás svádí a vy cítíte, že něco není v pořádku. Vy chcete víc, ale víte, že Váš čeká jen prokletí. Ta sladkost je tak omamná. Jak včelí nektar. Božská mana. Skořice vůni zjemňuje, zžeňšťuje a ebenová dřeva, kadidlo a kouř naopak dělá vůni maximálně mužnou. A najednou sem tam probleskne medicinální tón, jak když člověk bojuje se smrtí. Vůně ambrou zesládne a vy jste lapeni.

…nadpozemské, etérické, nelidské, svůdné, hypnotické, omamné, temné, dramatické, disorientační a možná i trochu sadistické…

Pokud bych tuto vůni měl doporučit ženám, tak nikoliv samostatně, ale spíše ve spojení s vůní La Fille de Berlin, která by peklu dodala ženskost… a pocit (nikoliv pach) krve. A v tomto okamžiku končí legrace i já se začínám bát o svou duši.

Nahlásit
  • 24.02.12

Je to neskutočne sexy vôňa – hoci len v prvom okamihu: tlejúce, takmer dýchajúce drevo, prehnité a zároveň suché, trochu machu (pačuli), surového vlahého tabaku, čierna kožená bunda. Je to vôňa ráznej mužatky. Keby ju v tejto fáze mal na sebe muž, zdal by sa mi vulgárny. Keby ju mala žena, padám na kolená. Potom sa cez drevo prederie ambra, veľmi zmyselná, až neodolateľná. Chladná intelektuálka vo mne odhadzuje zábrany… Lenže. Potom je toho už aj na mňa trochu moc: takto, áno, presne takto vonia lono niektorých veľkých chlapov, spotené a ukojené – je to cynicky živočíšny pach, samčí, drzý a neskutočne chladný. Má v sebe skoro chemický, syntetický tón, o ktorom však viem, že ho dokáže produkovať aj ľudské telo. Bielkoviny, antigény, ľudská DNA, haploidný počet chromozómov… Som v rozpakoch. Vôňa sa už veľmi nemení, len sa nástojčivo pripomína.
Začínam rozumieť slovu NOIRE v názve: takto vonia pot černochov. Trpko, živelne, inak než mne, než nám: Serge noire je vôňa vyvolávajúca čosi na pomedzí fascinácie a xenofóbie.

Nahlásit
  • 28.11.11

Vůně temná, až démonická - horké přesušené dřevo, jemné kadidlo a nasládlá skořice. Akorát mi nepřipadá jako unisex, ale vysloveně pánská (a na nějakém pánovi bych si ji ráda očuchala v reálu…).

Nahlásit
  • 13.01.11

…je teda síla, která si v ničem nezadá s montalskou Aoud Amber. Žádná skořice, žádná pačuli, ambra a dřeva bez slitování. Je to tak přímočará vůně, že za unisex bych ji tedy rozhodně nepovažovala - pokud si ji na sebe nehodlá vzít Chantal Thomass nebo Anjelica Huston. Je temná, ale ne drsná. Je provokativní. Nedokážu si představit chlapa, který by si mohl troufnout tohle nosit, který je dostatečně démonický i živočišný. Napadl mě jedině Hellboy, ale to by si musel nechat dorůst rohy. Až to udělá, ať mi zavolá.

Nahlásit
  • 23.04.09

Spíše pánská vůně, trošku mi připomíná Chergui. Výrazně je cítit hlavně dřevo a lehce pánský tón, který nedokážu identifikovat. Ambra, pokud tam je, je lehká, skryta za dřevem. Skořici kupodivu necítím vůbec, i když to (protože ji ve vůních nemám ráda) většinou bývá první, co mě praští do nosu, když je uvedena ve složení.

Nahlásit

Hodnocení parfému Serge Lutens Serge Noire

Líbí se mi (89) 73%
 
Neutrální (24) 20%
 
Nelíbí se (9) 7%

Reklama


Reklama