Basala / Basara

Značka:

Shiseido

Rok:

1993

Složení (neověřené)

HLAVA: bazalka, bergamot, estragon, ovocné tóny, zelené tóny, levandule, šalvěj muškátová, neroli, rozmarýna

SRDCE: karafiát, jasmín, kmín, růže, jedle, skořice

ZÁKLAD: ambra, větvičník, kokosový ořech, labdanum, kůže, pižmo, pačulicedr

Parfuméři:

Preyssas Dominique

  • 04.11.11

Vůně dvou poloh – nejprve svěží citrusově kořeněná levandulovka, posléze zahřívací kořeněno dřevitá vůně. Naprosto skvělá do velkého vedra - a to i pro dámy. Jedna z vůní, pro které bych ronila slzy - ale je to stejně málo platné… Nedělá se.

Nahlásit
  • 11.07.09

K recenzi gentiany si netroufám nic doplnit, je sama o sobě kompletní.
Jen něco málo na upřesnění pro encyklopedisty a křečky (prostě pedanty jako jsem já). Nechápala jsem, proč ve velkém balení se prodává obvykle jako Basala a miniatury stejné vůně nesou název Basara. Vyčetla jsem, že byla vydána pod oběma názvy, v japonštině jsou to stejná slova (ve smyslu svobodný, nespoutaný, nekonvenční). A prý má ohromující výdrž.
Tak jsem na ni zvědavá :)

Nahlásit
  • 17.03.09

Vlastně jsem si chtěla koupit opalovací krém. A když už jsem vlezla do obchoďáku, tak jsem chtěla ještě jednou zkusit Nuit d'un Homme od Yvese, protože se mi dost líbí, ale nevím, jestli dost natolik, abych si ji koupila. Nuit neměli, ale čenichala jsem předtím Miss Dior (fujtajbl) a Diorellu (fujtajbl) a upadl mi papírek.

Momentálně sleduju na íbeju stovku EdT Basaly. Končí za dva dni a už je na skoro 70 eurech. To jsou ti pošahaní fanoušci Serge Lutense, dobře jim tak, umřou hlady, ale bude je čím nabalzamovat.

Zohnula jsem se, že nebudu dělat binec. V dolní polici, plné notně zaprášeného kdovíčeho vidím co? Vidím ten flakon v barvě zasychající krve. Málem jsem zařvala. Když mi tep slezl na přijatelných 200, tak jsem rukou rozklepanou vzala flakon, že to zkusím, a podívala se na cenovku. Málem jsem zařvala podruhé a šla jsem ven; proč pošahaní Lutensovi fanoušci nejdou do obchoďáku a perou se na íbeju? Zvlášť když, Shiseido sem nebo tam, tohle umíchal(a) Dominique Preyssas.

Pokračujíc v pochůzce, fetovala jsem papírek. Směs koření a bejlí všelikého… určitě levandule, máta, snad rozmarýn nebo pelyněk, trocha citronu a cosi, co mě kope do kotníku, že to určitě znám, jenom si nemůžu vzpomenout. Za chvilku odněkud vyleze pepř a kytišty - proboha, kdo do tohohle namíchal karafiáty a růže a jak to, že to není strašný? - a další koření, tentokrát něco perníkového typu - skořice, anýz? a za půl hodiny se to zase všechno otočí někam úplně jinam, k cedrům, ambře a pačuli.

Nepřirovnám to k ničemu, protože nic podobného neznám a prostě jsem se zase do něčeho zamilovala.

Jo, a na Fragrantice a na Basenotes v recenzích píšou, že tohle je vůně pro velké silné energické chlapy. Hm.

Nahlásit

Hodnocení parfému Shiseido Basala / Basara

Líbí se mi (10) 91%
 
Neutrální (1) 9%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama