Sinfonia di Note Blanc des Cotons
 

Blanc des Cotons

Značka:

Sinfonia di Note

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy

SRDCE: Květiny, levandule

ZÁKLAD: ambra, vanilka, guajak

  • 22.12.13

Jednou stranou malinko lineární, ale kupodivu zajímavě roztomilá vůně čistoty, tak bych jí popsala obecně. Mýdlová, zpočátku chvilku až chladně mýdlová vůně s převládající levandulí bez pánských tónů. Na okamžik se zdá, že půjde o sušenou levanduli, ta však vzápětí ožije do čerstvé podoby a je připravená k následnému rozdrcení, aby vynikla její jemná bylinná štiplavost.

Přidává se dřevitě pryskyřičnatá ambra s tenkou medovou krustou a prachová zrnka téměř nesladké vanilky, která v kombinaci s nedrhnoucím pudrovým pižmem působí velmi příjemně a vzdušně. Ta vůně čistě vypraného prádla by tam byla, ovšem kromě toho si právě skrze tu docela zajímavou „pudrovou vzdušnost“ představuju, že takhle by mohla vonět surová bavlna, čerstvě sebraná z plantáže – měkounký nadýchaný obláček.

Nahlásit
  • 06.01.12

Znáte vůni čistého bílého prostěradla sušeného ve větrném dni plném slunce? Vzpomínáte si z dětství na vůni naškrobeného prádla, která se odpařuje pod dotykem horké žehličky? K tomu připočtěte vůni hořkých mandlí, špetku ambry, pižma a čehosi kořeněného a získáte dle mého vydařenou vonnou směs. Dle složení jsem očekávala tolikrát omílanou vůni pracího prášku nebo aviváže. Trochu jsem se obávala levandule, ta ale vzala nohy na ramena ještě dřív, než se objevila. Je to horká, přitom nikoliv přímo hřejivá vůně mošusového typu, mošus je zde přítomný jen jakoby na pozadí, cítíte ho z dálky, ale netvoří smyslově hmatatelný podklad. Je to příjemná lehce kořeněná vůně horké pokožky. Vzpomínka na dětství.

Nahlásit

Hodnocení parfému Sinfonia di Note Blanc des Cotons

Líbí se mi (6) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama