Eau de Campagne

Značka:

Sisley

Rok:

1976

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, galbanum, citron, bazalka
SRDCE: rajčatové listy, švestka, jasmín, pelargónie, konvalinka

ZÁKLAD: větvičník, pižmo, pačuli

Parfuméři:

Ellena Jean Claude

od 1389 Kč
od 1269 Kč
  • 04.09.16

Tak toto by mohl být lék na zimní abstinenční příznaky náruživého pěstitele rajčat.
Aby bylo jasno – v žádném případě nemám na mysli onu červenou hmotu bez chuti a vůně, celoročně k dostání v obchodech. Tohle jsou rajčata skutečná, ta, která vyrostla za země, měla listy a stonky a slunce znala nejenom z pohádek na dobrou noc od starších příbuzných. Právě rajčatové listy jsou hlavním motivem vůně – silně aromatické, bylinně hořké, pro někoho až nevydýchatelně neodbytné (prý mají také odpuzovat hmyz – možná kdysi, když ještě hmyz dodržoval pravidla slušného chování). Takže uštípněte hojně listů této lilkovité rostliny, přidejte k nim hrst čerstvé bazalky a pořádně to pomuchlejte. Pak se poválejte v trávě, ideálně v nepříliš udržované, nevyhýbejte se blízkým květinovým záhonům či shlukům kopřiv a shoďte truhlík s pelargóniemi. Oprašte se čerstvě utrženou větví nejbližšího jehličnanu (doporučuji borovici, smrk je až druhou volbou) a vše na sobě nechte nějakou dobu proležet. Krása – co říkáte?!
Tak takhle voní tento parfém. :mrgreen:

Nahlásit
  • 27.04.08

Otestovala jsem Eau de Campagne už několikrát a ještě jsem se stále nerozhodla, jestli ji chci. Vím jen, že se mi líbí a není nudná.
Složení (možná nesprávně přeložené) popisuje bylinky (zřejmě to je bazalka), zelené rajčatové listí, srdce má mít květinově-ovocné (údajně obsahuje citron a meloun? nevím, necítím je) a základ tvoří vitiver a mošus.
Nedá se posuzovat v první půlminutě po navonění, potřebuje vydechnout, je taková štiplavá, až agresivní. Po chvilce se uklidní, ale rajčatové lístky ala DKNY WOMAN nečekejte (podobnost tu určitě je, ale ne značná), DKNY je vyloženě ženská, Eau de Capagne zase typicky unisexová, zajímavě nahořklá.
Nedoporučuji koupi naslepo, neviděla jsem nikde u prodejců moc trefný popis, spíš naopak: „něžná, dynamicky se rozvíjející vůně… vhodná jak do města, tak i na venkov, do kanceláře i tělocvičny“… no nevím, to psal někdo, kdo se nad tím opravdu hluboce „zamyslel“. Raději ji vyzkoušejte sami. Milovnice sladce bonbónových nebo květinově orientálních vůní jen na papírek :-)

Nahlásit

Hodnocení parfému Sisley Eau de Campagne

Líbí se mi (52) 71%
 
Neutrální (16) 22%
 
Nelíbí se (5) 7%

Hodnocení odbornice

  • 29.04.09

Eau de Campagne najdete v parfumeriích obvykle v pánském oddělení; na některých stránkách je zase zařazena mezi dámskými. Sisley ji však má na svém webu označenou jako ‚vůni pro dva‘, tedy unisexovou. Mně se zdála víc pánská, ale nechám to na vašem nosu. Pokud se Eau de Campagne zalíbí ženě, bude to slečna či paní se zálibou v sušších vůních s...

číst více

Reklama


Reklama