Sisley Izia
 

Izia

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Sisley

Rok:

2017

Složení (ověřené)

HLAVA: aldehydy, monarda, růžový pepř
SRDCE: květinové tóny, andělika, tóny růže
ZÁKLAD: tóny ambry, pižmocedr

Popis parfému:

Autorkou této vůně je Isabelle d'Ornano a Amandine Clerc-Marie. Design flakonu navrhl Bronislaw Krzysztof.

Recenze produktu: Izia

 • 24.08.18

Kategorii svěžích vůní moc ráda nemám, takové vůně beru na milost jen v parném létě, kdy fungují jako osvěžovadlo. Tenhle počin na poli svěženek je pro mě světlou výjimkou, ač jsem toho od ní příliš nečekala, musím říct, že je opravdu povedená.
Izia je pro mě krásná, sytě oranžová růže, orosená a plná sladkého nektaru, s přídavkem bergamotu. Nevoní omamně, ale svěže a optimisticky. Jako když si v růžové zahradě po ránu dáváte čerstvě vymačkanou šťávu z citrusových plodů. Na obloze ani mráčku, začíná horký letní den, ale vy sedíte ve stínu a užíváte si to krásné ráno.

Nahlásit
 • 07.08.17

Sisley úplně jinak. Žádá kontroverzní, úderná… Izia je líbivá a radostná. Aldehydovému začátku a kombinaci svěží růžové růže s pepřem, jsem nakonec podlehla. Výdrž má famózní a jde krásně do prostoru. Na první přivonění mi hodně připomínala Cacharel Promesse.

Nahlásit
 • 30.06.17

Ze začátku vnímám pouze bergamot. Citrónky v kombinaci s pepřem mě lechtají v nose.
Pak vůně lehce zesládne a voní po rozkvetlých růžích, ty jsou ještě mokré od ranní rosy.
Na konci vykoukne ambra, vůně už je jen mírně dřevitá s náznakem pižma.
I když jsou ve složení aldehydy,vůně mýdla ani vypraného prádla se nekoná.
Izia je květinová vůně plná optimismu, na jaro i léto ideální.
Výdrž na mě dobrá, líbí se mi.

Nahlásit
 • 23.03.17

Ako tu bolo už spomenuté, Izia sa od ostatných vôní Sisley pýši jednoduchou krásou. Ale prečo nie? Sisley nám ponúkol nežnú ružovú krásku, sviežu, vzdušnú, krištáľovú… Izia má zvláštnu silu. Prebrala ma zo zimného spánku, nabila energiou, až mám pocit, že som predbehla aj práve zobúdzajúcu sa prírodu. Najskôr vás Izia zahalí do sviežej citrusovej vône s kvapkou pikantného korenia. Ako keby ste sedeli na slnečnej terase a práve prinesená vychladená citronáda vás príjemne osvieži. Žlté citrónové kolieska sa pohupujú na ľadových kockách, pozeráte na orosený pohár a pomaly usrkávate príjemne kyslú šťavu. Osobne aldehydy nespozorujem. Možno sa v spleti citrusov aj objavia, ale zaniknú skôr a bez náznaku mydlovosti. V tejto fáze je Izia čisto ovocná, bergamotová vôňa. Po pár minútach vezme opraty do svojich rúk ruža. Pevne a už ich nepustí. Citronádu je dopitá, vchádzame do ružového záhonu a jemne hladíme malé hlavičky ruží. Sú svieže, silné stonky ich hrdo držia a jemnučké kvapôčky rosy na ich lupeňoch sa na slnku trblietajú ako malé krištáliky. Ako píše Martula, ruže sú skutočne autentické a otvárajú Izii kvetinové srdce. Sladnú len veľmi jemne, po celú dobu si zachovávajú svieži esprit a eleganciu. Izia mi ponúkla bergamotovú sviežosť, ružovú ženskú rafinovanosť, čistotu. Je povznášajúca a aj prípadné kilá navyše po dlhej zime prestanete akosi vnímať.

Nahlásit
 • 18.02.17

Na vůni Sisley Izia jsem byla strašně zvědavá. Očekávala jsem další stejný základ, který cítím ve všech vůních Sisley. Že bude jen zase mírně odlišná od těch ostatních a hlavně, že bude pěkně úderná. Vyrazila jsem do Douglasu. Zkoušku vždy dělám na papírek, na ruku a na oblečení. Ještě jsem vyzkoušela asi dalších šest parfémů a doma začala papírky testovat. Vždy si vše popisuji, abych měla přehled. =) Jeden papírek mi nádherně zavoněl, byla to tahle vůně. Stejně krásně mi voněla i na ruce. Úchvatně se na mně rozvoněla a voněla i následující celý den, ani sprcha jí nesmyla. Papírek u sebe tahám už třetí den a pořád musím přičichávat. Je to vznešená, opravdu luxusní růže. Není sladká ani těžká. Je z ní ,,cítit i cena". Je úplně jiná, než všechny její předchůdkyně. Ze začátku sílu také má, ale zanedlouho se usadí v opojný parfém jemných, vznešených růží. Pro mě luxus.

Nahlásit
 • 18.02.17

Sisley nechrlí vůně jako na běžícím pásu, své zákazníky tím nejspíše chce ujistit, že s každým novým parfémem k nim přichází produkt té nejvyšší kvality. Pokud nebereme v úvahu limitky, předposlední počin Soir d’Orient spatřil světlo světa před zhruba rokem a půl.
V polovině 70. let se manželé Isabelle a Hubert d’Ornano stali majiteli značky. Oba jsou polského původu a Izia [ižja] je domácký tvar pro Isabelle. Parfém tohoto jména má proto vycházet z vůně oblíbené květiny této dámy, kterou je růže. Nejdříve se zmíním o flakónu. Jeho krása vynikne především tehdy, když máte možnost vzít ho do ruky, natočit proti světlu, nechat na něm rozehrát celou škálu barev – zlatavě růžová jim vévodí. Co říci o obsahu? Oficiální stránky nešetří superlativy, potenciální majitele bombardují termíny jako „výjimečný“ a „úchvatný“… Trocha skepse je na místě. Izia je naprosto nekonfliktní květinová vůně (zmiňovaná růže, nejspíše frézie, brambořík, možná fialka) s mírným bylinným a ovocným nádechem kdesi uprostřed a lehkým dřevitým zakončením. Sladká je pouze nepatrně, živočišná spíše vůbec. Na začátku spořádaně zajiskří aldehydy, k mýdlovosti se už nedopracují. Růži nelze upřít svěžest, krásu a něhu, ale tajemnou hloubku od ní neočekávejte. Pokorně vyvane během zhruba čtyř až pěti hodin, na kůži zanechá téměř neznatelnou stopu. Možná, že čeká na první jarní dny, nevím …
Nepřísluší mi hodnotit záměry tvůrců, třeba se prostě chtěli po peckách typu
Soir de Lune či Soir d’Orient přiblížit masovému vkusu. Potom je všechno v pořádku, protože Izia taková je - líbivá, decentní, vhodná na běžné denní nošení, pro společenské příležitosti použitelná též. Přesto si neodpustím trochu kacířský závěr – zazdálo se mi, že s něčím podobným jsem se už kdysi setkala :mrgreen: - tak mě nekamenujte, prosím!

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • CathB ohodnotil/a
 • 789 hodnocení 28 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • lalida272000 ohodnotil/a
 • 198 hodnocení 22 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 616 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 739 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Sisley

Soir de Lune Sisley

 • Okurkovnikzeleny ohodnotil/a
 • 269 hodnocení 12 recenzí

od 157 do 3737 Kč

Eau du Soir Sisley

 • Daniela44 ohodnotil/a
 • 200 hodnocení 5 recenzí

od 2307 do 3167 Kč

Eau de Campagne Sisley

 • Hanka H ohodnotil/a
 • 77 hodnocení 2 recenze

1819 Kč

Eau d'Ikar for Men Sisley

 • Juana ohodnotil/a
 • 23 hodnocení 2 recenze

od 1610 do 2538 Kč

Eau de Sisley 1 Sisley

 • jerry ohodnotil/a
 • 76 hodnocení 2 recenze

2794 Kč

Eau de Sisley 2 Sisley

 • ZPĚVAČKA ohodnotil/a
 • 70 hodnocení 2 recenze

od 1690 do 2728 Kč

O značce Sisley

Sisley je francouzská firma založena roku 1976 Hubertem a jeho ženou Isabellou D'Ornano. Manželé využili technologický pokrok pro využití těch nejlepších aspektů rostlin a esenciálních olejů, díky kterým vznikla kosmetika a parfémy prvotřídní kvality. Díky jejich práci a podpoře jejich týmu se z této francouzské společnosti za téměř čtyři desetiletí stala jedna z nejvýznamnějších firem high-end kosmetiky. Sisley dnes prodává na všech pěti kontinentech a své zboží exportuje do více jak devadesáti zemí. Doslova bestsellerem je parfém Sisley Soir de Lune, který zaujme ne jen vůní, ale i zajímavým designem flakónu. U mužů zas Eau d'Ikar for Men, jenž je prvotinou pánských parfémů této značky.