Sisley Soir d'Оrient
 

Soir d'Оrient

Značka:

Sisley

Rok:

2015

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, iránská pryskyřice, šafrán

SRDCE: černý pepř, turecká růže, pelargónie

ZÁKLAD: kadidlo, santalové dřevo, pačuli

  • 13.10.15

Vůni jsem testovala na několikrát, abych byla schopna trochu ucelenějšího pohledu. Každopádně začnu varováním - nic pro slabé povahy (a nosy)! Síla a výdrž enormní, takže použití více než dvou střiků by bylo v rozporu s mezinárodními dohodami o použití chemických zbraní. Vše uvedené v popisu vůně mohu odsouhlasit; i když přiznávám různou intenzitu. Počáteční nápor nelze identifikovat - doporučuji prvních cca 10 minut nechat vůni na pokoji.
Bergamot tahá za nejkratší konec - malounko, jen aby se neřeklo. Nejméně dvě (spíše tři) hodiny převažuje ostrá kořeněná nóta, chladivá, mírně zemitá, a určitě pro mnohé až dezinfekční. V další fázi začíná působit kadidlo a hrany se mírně obrušují - růže (prý turecká) je sladká pouze nepatrně - válcuje ji pepř a geranium (přesně ta vůně truhlíků s pelargóniemi). Počkejte další dvě hodiny a přivítáte santalové dřevo, ale nic razantně líbivého. Celou dobu vše z povzdálí kontroluje všuypřítomné pačuli.
Vpodstatě si dovedu představit dvě příležitosti, kdy vůni (vhodně) nosit.
První mě napadl Ples v Opeře a tou druhou je podzimní procházka (či projíždka na koni) majitelky usedlosti na anglickém venkově. Nevím, jak jste na tom vy, ale u mě k těmto situacím příliš často nedochází… A proto, i když je to vůně nádherná, jedinečná a luxusní, spokojila bych se s odstřikem 10 ml. Je důležité být připravena na každou životní situaci…

Nahlásit

Hodnocení parfému Sisley Soir d'Оrient

Líbí se mi (24) 73%
 
Neutrální (7) 21%
 
Nelíbí se (2) 6%

Reklama


Reklama