Champaca Absolute

Značka:

Tom Ford

Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: tokajské víno, koňak
SRDCE: absolutní champak
ZÁKLAD: vanilka, ambra, santalové dřevo

Popis parfému:

řada Private Blend

od 3249 Kč
  • 07.03.14

Spousta jiskřivého vína s bublinkami a s ovocným nádechem. Žel, po 15 minutách se objeví žluklé máslo a vůně se stává otravnou až zvedající žaludek.

Nahlásit
  • 14.05.13

Vanilková plastelína. Hladká mastná vanilková sladkost. Lehce vtíravá a neobvyklá. Vůně je absolutně bez svěžestí, ovocné sladkosti či mýdlovosti. Zvláštní a brzy otravná.

Nahlásit
  • 08.08.12

Nezaměnitelný Ford. Něco jako hodně ubrat z Black Orchid a trochu ubrat z Violet Blonde (té tam je více) a vznikne Champaca Absolute. Ubrat na intenzitě v jejich základních tónech. I síly má méně, je méně výrazná a chybí jí nějaké výraznější směřování k něčemu a někam. Pouze začátek je více odlišný. Je v něm ostrost, která až šimrá v nose. Není to nepříjemné, je to odlišné a zajímavé. Ale neřekla bych, že se podobá vínu, jelikož stálá přítomnost vanilky to prostě nedovolí. Pouze vnímám tón, který je podobný navinulosti. Spíše by tak mohl vonět sladší, příjemně kořeněný, krémový likér, který postrádá nějakou výraznější příchuť, ale díky tomu je univerzálnější, pomineme-li začátek vůně, ten se však brzy ztrácí.
Opojná, štiplavě ostrá a dravá vůně, na měkkém, příjemně sladkém, trochu drhnoucím, temně dřevitém a chutném základě.
Krása hebkosti s chutností, kterou doprovází lákavé a tajuplné temno, v lehce kořeněné a příjemně zastřené vanilce. K tomu se ozývají i malinko ovocné tóny (přijde mne to tak), které ji skvěle doplní i oživí a jemná vůně květin ( směs květin).
K samému závěru zajímavá a dobře sladěná, jemná vůně. Prostě Ford, ale pokud bych měla klasifikovat, dala bych za 3 tentokrát, i tak dle mne, stále nadprůměrně pěkná vůně. Výdrž dobrá.

Nahlásit
  • 28.04.11

Šáňo v neuvěřitelný koncentraci! Takhle to přece nemůže zůstat… nechce se mi věřit, že mě Ford tak napíná a pořád trvá na šumivém víně, které pěkně rychle stoupá do nosu. Tohle rozhodně není nic pro abstinenty. Alkoholový opojení je sice fajn, ale jenom po určitou dobu… když se Champaca ani po půl hodině nikam nepohnula, měla jsem sto chutí nad ní zlomit hůl. Pak naštěstí trochu vyprchala, víno ustoupilo do pozadí a na scéně se zjevily nějaké ty kytičky. Já pořád nějak nevím…najednou je Champaca zase svěží a to mě znepokojuje snad ještě víc než ten podivnej začátek. A dál? Nic. Champaca je tak originální a tak divná, že nejsem schopna rozklíčovat, komu je určená. Dovedu si představit, že je možný se Champacou totálně sjet a vyrazit na lehce dekadentní mejdan oděna do zlatejch minišatů… ale pro každou jinou příležitost mi přijde až moc excentrická. No, klobouk dolů, Tome, tohle je první vůně, se kterou naprosto netuším, co si počít.

Nahlásit

Hodnocení parfému Tom Ford Champaca Absolute

Líbí se mi (41) 72%
 
Neutrální (10) 18%
 
Nelíbí se (6) 11%

Reklama


Reklama