Café Rose

Značka:

Tom Ford

Rok:

2012

Složení (neověřené)

šafrán, černý pepř, májová růže, turecká růže, bulharská růže, káva, kadidlo, ambra, santalové dřevopačuli

Popis parfému:

kolekce Jardin Noir

od 205 Kč
od 3942 Kč
od 6409 Kč
od 7139 Kč
  • 10.12.14

Neviem či ma ovplyvnila farba etikety na čiernom flakóne, ale ja si ruže v tejto vôni predstavujem, ako jemne fialové, hoci vôbec neviem, ako voňajú fialové ruže.
Vôňu rázne otvára šafran a čierne korenie, ktoré je ohnivé a podporuje vôňu ruží, ktoré sa v zápätí objavujú. Ruže nie sú veľmi intenzívne, ale veľmi ľahko rozpoznateľné. Sú tu prítomné v ťažkých veľkých strapcoch.
Po chvíli sa jednotlivé kvetiny začínajú meniť a pripomínajú mi hobliny santalového dreva, ktoré je máčané v ružovom extrakte.
Vôňa sa začína otáčať. Pomaly sladne – veľmi mierne, ale za to rýchlo tmavne. Cítim v nej krémovú kávu. Kávu skôr mokrú, ako suchú. Je taká orechovo-zemitá, čo spôsobuje asi jemné pačuli a náznaky kadidla.
Na konci je vôňa krásne drevitá až zemitá a veľmi mäkká. Výdrž má veľmi dobrú a nesie od začiatku až do konca stopu značky. Je elegantná.

Nahlásit
  • 17.10.12

Zabte mě, rozčtvrťte mě, ale já žádnou vyloženou podobu mezi Noir de Noir a Café Rose, o níž se psalo na fragrantice, necítím (ani moje máma, která také posloužila za obětního beránka :-D ). Ano, v počátku je stejný šafrán, ovšem v Café Rosé je „zdrsněný“ černým pepřem. Tím však veškerá drsnost Café Rose končí a přeloupne se na křehce elegantní úroveň.
Hledáte-li gurmánskou zvrhlost, ženu sexy vampa, jděte po Noir de Noir, Café Rose je spíš elegantní dáma v klobouku s černým závojíčkem popíjecí jemně sladkou krémovou kávu.
Noir de Noir, to je tma, slastně černá tma. Café Rose spíš jede – teď doufám, že domenica promine, že jsem si vypůjčila její obrat, ale ono je to trefné – v čokoládových tónech s tmavorudými odlesky, takže zase ne tak „noir“, jak možná někdo očekával. Růže v CR je světlejší, křehčí, sladká jen nepatrně, na tmavší úroveň ji strhává jen ta nasládlá „krémová“ káva, kterou jsem výše zmiňovala, s nepatrným prachovým popraškem.
V základu se pak rozchází docela. NdN je pro mě pačuli s vanilkou v midnightpoi­sonovském stylu, ovšem vyšroubovaná na vyšší úroveň díky oudu a megadávce větvičníku. Café Rose, to je pravá ambra s typickými hořkoslanými tóny, protkaná kouřovými kadidlovými nitkami a příměsí pačuli. Sice někdo může namítat, že v NdN je pačuli taky, jenže tam hraje druhý housle větvičníku, tady hraje spíš třetí housle a je prostě jiný.
Jinak NdN, to je intenzivní vůně s neobvykle dlouhou výdrží, která jde hodně do prostoru, Café Rose bych označila za ten typ vůně, co jde víc k tělu, přitom však o sobě dává vědět stejně dlouho.

Nahlásit

Hodnocení parfému Tom Ford Café Rose

Líbí se mi (70) 79%
 
Neutrální (14) 16%
 
Nelíbí se (5) 6%

Reklama


Reklama