Noir de Noir

Značka:

Tom Ford

Rok:

2007

Složení (ověřené)

šafrán, černá růže, černý lanýž, květinové tóny, vanilka, pačuli, oud, lišejník

Popis parfému:

řada Private Blend

Parfuméři:

Cavallier Jacques, Fremont Harry

od 4134 Kč
  • 12.03.17

V roce 2006 zavítal Tom Ford v rámci zážitkové turistiky do Ostravsko – karvinského černouhelného revíru. Vzhledem k tomu, že si na cestu přibalil Dantovo Peklo a na místě si za úplatu nechal zhotovit neumělý, ale jádro problému zachycující anglický překlad Bezručovy Ostravy, nebyla to vlastně z jeho strany až taková rozcapenost. Tento studijní pobyt přinesl totiž své plody hned následující rok a nový parfém Noir de Noir ohromil svou hloubkou a temnotou (pouze flakon ve tvaru permoníka mu marketingové oddělení rozmluvilo).
Kakofonický začátek vůně mě nevyděsil, už jsem u tohoto tvůrce zažila i horší. Zhruba hodinu trvá, než se složky vzájemně očichají, a jako první na mě z toho vylézá pravděpodobně lišejník – a to přímo v 3D podobě. Je útočně rozeklaný a hrubě pichlavý, jeho neotesanost naštěstí trochu obrousí šafrán nesoucí se v závěsu. Vůně je stále decentní asi jako kyblík sazí, ale už bych se mezi lidi (proti větru) odvážila. Trochu jsem zaváhala, jak vlastně voní černý lanýž – právě mi totiž došel a na místní večerky není v tomto směru příliš spolehnutí, ale asi to bude ta v pořadí další složka. Vanilkový poprašek posune vůni zase o několik příček výš, avšak stále to zase taková hitparáda není. Trpělivost přináší růže – v tomto případě jednu z nejkrásnějších svého druhu. Temnou, olejnatou a uprášenou zároveň, animální a divoce krásnou, horkou a sladkou jako pomsta za studena. Uváděný oud je opravdu pouze stopovým prvkem, voní jako tmavá 98% čokoláda, kterou otevřenou nosíte nějakou dobu v kabelce.
Tři až čtyři hodiny vrcholného parfémového zážitku mám za sebou a vůně dlouho dlouho doznívá. Černou nahrazuje antracitově šedá, složky, zpočátku tak navzájem vyhraněné, přetrvávají v dokonalé symbióze. Prach téměř zmizel – vstřebal se, usadil, nevím. Vůně je v závěrečné fázi až mírně hebce květinová.
Dvě černé v názvu naznačují, že by se mělo jednat o pozdně večerní záležitost. Dostatečně odvážný jedinec možná zkusí povozit tento parfém MHD v době ranní špičky, my zdrženlivější přeci jenom počkáme, až bude slunce daleko za zenitem.

Nahlásit
  • 27.03.15

Vůně dělá čest svému názvu, je opravdu temná a dekadentní.
Po prvotním přičichnutí jsem si okamžitě vzpomněla, že jsem kdysi viděla dokument o šlechtění růží a tenkrát mě nejvíc zaujala černá růže – představuji si, že musí vonět právě takhle. Temně, hutně, s lehce kořeněným dotekem šafránu a kupodivu překvapivě krotkým oudem.
A jen v téhle chvíli si ji dovedu představit také na muži, růže působí skoro neženským dojmem, dává najevo svou svou sílu a ostrost, jen tam celá – černý šťavnatý květ, tvrdý stonek i se šustícími listy a nebezpečné trny.
Když zvládnu začátek, jsem odměněna. Hustou vanilkou se špetičkou tmavé čokolády, která si i z té temnoty dokázala prorazit cestu ven a skoro jarními květinami, které jsou cítit jen lehce zpovzdálí. A ukamenujte mě, ale já tam vnímám i velmi vzdálenou podobu s Narciso Rodriguez for Her EDP.

Nahlásit
  • 12.12.14

Určitě musím dát více na svou parfémovou intuici, protože holky mne s tím vychvalováním Noir de Noir úplně zblbly. Dnes znova zkoušení a přemýšlení a taky zapojení několika kamarádek, které mi s určitou shovívavostí k starším mužům poskytují své paže. Můžete mít supernos, ale chlap vnímá vůně jinak. Začátek Noir de Noir prostě nedám. Sofistikované, tmavé růže ve špinavém kbelíku na orientálním tržišti. Vulgarita růžového oleje , který nám jednou přivezla babička z Bulharska. Vůně, která se ovšem během minuty změní v tajemný soumrak zahrad paláce Hasht Behesht. Noir de Noir je nervózní parfém a nebo jsem z něho nervózní já? Možná je pravdou to druhé. Šafrán a růže a oud. To je zcela posvátná trojice. Arabský svět měl tisíciletí, aby se s ní naučil zacházet. Tady na vás zaútočí v plné zbroji. Oud je slabý, vůně černého lanýže vás obestře animální tmou. Ale pak za čtyři hodiny… co se děje. Něco se zlomí a vy překvapeně koukáte na dokumentární film ,, O vůních orientu " Vedle vás leží drahý hedvábný šál. Měla jste ho včera v divadle a voní jako krásná pudrová růže. Jako vzpomínka, jen nevíte na co.

Nahlásit
  • 14.05.13

Vysokoprocentní hořká čokoláda vytažená z vnitřní kapsy pánské kožené bundy a ten chlap předtím utíkal, takže ji pořádně zahřál. Pačuli v této vůni umlátilo růži svou temnotou a spřáhlo se s hořícím asfaltem. Jen tak kapička bergamotu tomu dodává trošku lehkosti svou trpkostí. Tohle je pro mne taková nádstavba na Black od Bulgari. Až jednou nebudu někdy schopná Black sehnat, tak nad touto vůní budu uvažovat.

Nahlásit
  • 26.09.12

Pánské postřehy a dojmy z Noir de Noir.
Pokud jste zkoušeli arabské vůně jako El Nabil, Alatarji, Haramain a Swiss Arabian a pořád jste na rozpacích zda je máte rádi nebo ne, oudh se vám zdá příliš ostrý a medicinský, tak musíte vyzkoušet Noir de Noir. Má to podobné složení jako „klasické“ arabské parfémy, obsahuje šafrán, růži, oudh, vanilku, patchouli, tuberozu, ale tento mix je na úplně jiné úrovni. Začátek vám neprotočí zorničky oudhovou ranou, která vše „zazdí“. Noir začátek je kombo šafránu a růže, do toho z pozadí vlnící se oudh ( bez toho příliš ostrého „nemocničního odéru“), ale nic nevyčnívá nad ostatními, krásně se to doplňuje, přiřazuje se patchouli, které parfém tlačí k temnější straně. Poté se vše zjemní vanilkou, možná tam je tuberoza, ale popravdě jsem ji samostatně necítil a neumím ji identifikovat. Ještě dodatek, nevím zda jenom já cítím také čokoládu, která sice ve složení není uvedena, ale mě to přijde, jako by kombinaci růže-šafrán asistovala čokoláda.
Poznatek, vůni jsem zkoušel v den, kdy bylo velmi teplo a slunečno. Venku na slunci jde do popředí více růže a oudh, v klimatizované místnosti je parfém teplejší, vanilka kráčí více vpřed a patchouli je také více identifikovatelné. Alespoň u mě měla vůně tento průběh.
S Noir de Noir rozhodně vybočíte z davu, projekce je monstrózní, lidé si vás všimnou, komplimenty jsem sice nesbíral, netrénované nosy tuhle vůni tak lehce nepoberou, protože to je dekadence jak vyšitá, ale všiml jsem si, jak lidé venku bystřili. Je to vůně pro ty co se nebojí experimentovat. Za mě palec nahoru ( oba palce nahoru).

Nahlásit

Hodnocení parfému Tom Ford Noir de Noir

Líbí se mi (87) 76%
 
Neutrální (26) 23%
 
Nelíbí se (2) 2%

Reklama


Reklama