Violet Blonde

Značka:

Tom Ford

Rok:

2011

Složení (neověřené)

HLAVA: fialkové lístky, italská mandarinka, červený pepř
SRDCE: kosatcový absolut, kosatcové máslo, arabský jasmín, sampaquita
ZÁKLAD: pižmo, semiš, cedr, vetiver, benzoin

Kategorie:

květinově sladká

  • 28.12.16

Ve složení napěchovaným vším možným mě zaujal především semiš, protože v poslední době vyhledávám vůni kůže. Moc se mi líbí i zlatý vroubkovaný flakónek v tmavomodré krabičce, absolutně se mi nelíbí reklama s ohavnou modelkou, která vypadá jako – ehm – specialistka na noční směny a její zuby by jí mohl závidět leckterý přežvýkavec. Ale zpátky k vůni samotné. První závan je ostřejší, pepř je v tomto případě opravdu rozpoznatelný, ale hned od prvního okamžiku vůně krásně hřeje. Jinak nejvýraznější a nejdéle přetrvávající je kosatec, vlastně mi Violet Blonde hodně připomíná Infusion d'Iris Absolue od Prada. Vůně si s plným rozvinutím dá načas, a s časem sílí i pánský akcent. A věřte-nevěřte, ten semiš tam vážně cítím! A na to se fakt vyplatí počkat.

Nahlásit
  • 09.08.15

Růžový pepř zjemňuje sladká mandarinka a jemné fialkové lístky, které se spojí s kosatcem a jasmínem. Pudrovému nádechu dodává hebkost semiš, který se ukrývá v základu vůně spolu s vetiverem, mošusem a cedrem.

Nahlásit
  • 28.07.15

Krásný jarní den nebo teplý podvečer po letním dešti jí svědčí - z půvabné, leč vcelku jemné vůně se stává luxusní kráska, která o sobě umí dát vědět.
Tahle kombinace sametových fialek, heboučkého kosatce a trošky jasmínu je neodolatelná. Pro mě je to vůně kontrastů. Uhlazená, jemná, elegantní, ale přitom taky průrazná a výlučně ženská. Pudrové fialky a zároveň máslový kosatec. Nejkrotší z Fordů, ale ta jeho provokativnost tam je taky. Cítím se s ní dobře v business kostýmku i v námořnickém tričku a růžových teniskách.
Pro mě je to „dospělá“ vůně, máme mezi sebou naprosto rovnocenný vztah. Když se s ní voním, mám většinou pocit, že si ráno nevybírám já ji, ale ona mě, oběma nám to však svědčí.

Nahlásit
  • 16.05.13

První nástřik a já cítím nálož kosatců a fialek, aby to nebyla nuda, přidává se pepř, ale jenom tak lehoulince. A pak už to jede zase na vlně kosatců a fialek, pižmo to trochu zjemní .....nádhera. Je přímočará, ale snaží se být tajemná a nesrozumitelná. Tím myslím Tom Ford vystihl ženu dokonale.

Nahlásit
  • 25.07.12

Tušila jsem podle recenzí, že tato vůně mě nemůže zklamat a taky že ne. Začátek mi připoměl Guerlainovu již nevyráběnou Meteorites, která voní především po fialkách a po pudru ale pak se podoba rychle mění , protože Violet Blonde pak jde krapet jiným směrem a ačkoliv je stále pudrová, začne jemně vystupovat kosatec a v této fázi mi to připomene luxusní rtěnku, kterou cítim díky kosatci i třeba v Dior Homme. Po další chvilce stále více sametoví a taky už tam čichám i podobné gurmánské ale krapet divné tóny jako ve Fordově Black Orchid ale tady ve velmi umírněné a elegantní formě, tedy nic vulgárního, přitom si ovšem vůně zachovává zvláštní erotické „napětí“ přestože bych ji označila i jako velmi elegantní a dle mého názoru skutečně nositelná kdekoliv a kdykoliv, ovšem při její výraznosti bych byla opatrná s aplikací, výdrž má výbornou. Výborná kombinace podivnosti a krásy.

Nahlásit
  • 27.05.12

Neviem, ako to Ford robí, a je mi to jedno. Je to veľmajster. Vo Violet Blonde sa fialka v úvode len zablysne ako v stroboskopickej šou – a koniec. V ďalších zábleskoch už defilujú iní tanečníci. Fialka ukáže len šticu. Zostane z nej stopa na sietnici. Sólo má kosatec, plný, sladkasto nežný, nektárový, čerstvo vykvitnutý, orosený a hneď aj uchytený čímsi veľmi zmyselným, vôňou podpazušia, čistej teplej pleti, hebkej, zamatovej, dýchajúcej, vlahej, a je doslova psychedelické, akou rýchlosťou z vône vzápätí vystupujú kvety, kalichy čerstvo rozovreté ako vidlica striptérkiných nôh. Nevravím nič nové, keď velebím Forda za jeho schopnosť zapracovať pižmo medzi kvety či drevo, spôsobom zároveň cudným i nehanebným.
Biele kvety? Možno. Krušpán, trocha jazmínu, a prekvapivo sa znova objaví drobná hlava fialky. Nakukuje škárkou (pomedzi striptérkine nohy, pomedzi lupene kosatca), ako sa pižmo mazná s pokožkou, ktorá od horúčosti zružovela.
Fialka-školáčka, čo pchá hlavu tam, kam nemá, kde je to pre dospelých! Opitá sa potom moce domov, vo vlasoch jej uľpel ten dospelý pach, cíti sa trochu špinavá a konečne, konečne aspoň trochu vyrastená.

Nahlásit
  • 25.04.12

Je to nepřehlédnutelná dáma, silná osobnost, nezná kompromis, vždy musí být po jejím…
Začátek je pro mě nejkrásnější a kdyby trval o něco déle, vůbec bych se nezlobila. Je to krásný prachově suchý kosatec s trochou fialkového pudru, ale bohužel je hodně rychle pryč… kosatec zůstává v pozadí a všechno válcuje jasmín s gardénií, až mi to začíná vadit, po zhruba dvaceti minutách se vše naštěstí uklidňuje a vůně se stává sametovou, hladkou, vše zjemňují teplá dřeva se špetičkou vanilky.
V malém množství je to až elegantní vůně, navíc se s ní cítíte „pevná v kramflecích“.

Nahlásit
  • 21.08.11

Hezky po-po-řádku: Nejdřív jsem k téhle vůni byla skeptická, hned po nástřiku kosatcovka, ze který se časem vyklubala překvapivě lineární kosatcovka. Sílou mi nepřipomínala jiné fordovky prakticky vůbec a už po necelé půlhodině jsem měla pocit, že se ztrácí, nebylo v ní nic šokujícího nebo podezřelého. Byla bych v podstatě zklamaná, kdyby…
Kdybych si takhle nepředstavovala pořádně zpracovanej kosatec.
Kdybych v pozadí necítila suchý nasládlý dřívko.
Kdyby ta vůně nebyla tak zatraceně sametová.
Pamatujete si dobře „klouzavost“ v Jasmin Noir? Tak přesně ta je ve Violet Blonde taky. Pudrem probleskává bílý kvítí, který silně připomíná starou dobrou jasminnoirovskou gardénii.
Když už přirovnávat, tak kosatcovej pudr + Autour de l´Iris + White Suede + Urban Musk, a to je sakra dobrá kombinace. Jestli něco Ford umí jako nikdo na světě, tak „udělat“ geniální pižmo, který se ve větší míře stává fakticky návykovym.
Mimochodem, když se zdá, že slábne, tak jen sbírá sílu na další mejdan. Mám ji na zápěstí víc než čtyři hodiny a rozhodně nemůžu říct, že by slábla.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Tom Ford Violet Blonde

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Tom Ford Violet Blonde

Líbí se mi (271) 78%
 
Neutrální (57) 16%
 
Nelíbí se (18) 5%

Hodnocení odbornice

  • 17.07.12

Miluju fialky. A když je ve složení vůně i kosatec, navíc taková slibná nálož jako tady (kosatcový absolut + máslo), mám jasno. Nevyděsil mě ani fakt, že Violet Blonde je od Toma Forda, který si příliš nepotrpí na jemné ani jednoduché parfémy. Táákže… byl nám slíben luxusní kosatec na semiši a byl nám také dodán! Jestli máte rádi takový ten...

číst více

Reklama


Reklama