White Patchouli

Značka:

Tom Ford

Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, bílá pivoňka, koriandr
SRDCE: absolutní růže, jasmín, ibišek pižmový
ZÁKLAD: pačuli, světlá dřeva, kadidlo

Kategorie:

citrusová

od 1792 Kč
od 2355 Kč
  • 29.06.16

Pačuli mne tedy nijak neporazilo. Na začátku cítím opravdu spíše bergamot jen šmrnclý pačuli (pravda, parfém nanáším opatrně v malém množství), které hned začne přecházet do koriandru - zeleného, se suchým slaným konečkem v nose a na patře. Za ním pak přichází bílá pivoňka a po nějaké době med. Med je chvíli zlatě sladký, chvíli zemitě pačulový. A pak zase bílá pivoňka… med… pačuli… název mi opravdu přijde výstižný - pačuli si obvykle představuji černé. Vůně mi přijde velmi ženská, chladně svůdná. Muž nadšen a já také.

Nahlásit
  • 12.06.13

Tak to je opravdu pravověrné pačuli! Když mi bylo -náct, voněla jsem se zásadně čistým pačuliovým éterákem. Tohle je v první chvíli (která ale netrvá nijak krátce…) opravdu čisté, hřmotné a drsné pačuli, se vší živočišností, co k němu patří! Nenapochoduje, ale přímo skočí na vás a dá vám do nosu! Ten můj asi nebude z nejcitlivějších, protože já první dloouhou chvíli cítím jen a jenom to - žádný bergamot, neřku-li něco tak něžného jako květina. Možná posléze, jakoby se začala vkrádat růže, ale pořád hraje jenom druhé housle. Jak dlouho mám čekat, až pan P. zkrotne? …to be continued …

_____________­___________

Střih; po pár hodinách: pačuli, pačuli, pačuli a pak … dřevo. Vůně zeslábla a zbyla dřeva v naprosto pánské podobě. Toť vše. Na mojí kůži je vývoj naprosto přímočarý. Během doby sem tam nesměle vystrčilo hlavičku něco jemnějšího, hladce květinového, ale než jsem stačila identifikovat, co že to bylo za závan, dostalo to facana od pana P. a zase se to rychle schovalo… Tohle unosí jen někdo, kdo si je sám sebou jistý až za hranice pekla.

Nahlásit
  • 10.02.12

Sladká, ale velmi nesentimentální vůně. A drží laťku pěkně vysoko. Z té sladkosti, dost umělé a bonbonové, asi jako když zubař vezme sladce voňavou modelovací hmotu, se vyloupne dokonalý otisk prostředí velkého byznysu. Zavanou z ní vůně a pachy značně industriální, trochu navoněné pryže v úvodu, pak stopy nasládlých aromat - ve skutečnosti květin, ale mozek se zdráhá uvěřit, že nejsou umělé - moderních materiálů, hlavně plastů. Asi jako když strčíte hlavu do úplně nového auta nebo luxusní komerční budovy, kde právě vybalili koženkové sedačky a kancelářskou techniku. Páteří vůně je pačuli, nese se silně lineárně už od počátku a právě ona dává vůni nepopíratelnou úroveň. Je v ní i jistá porce arogance, hodně disciplinovanosti a sebekontroly. Zkrátka může to být ideální voňavý obláček pro ženu, která musí dodržovat dress code. Mně osobně stačila čichová návštěva tohoto prostředí. Přes její kvality White Patchouli nosit nebudu, je to příliš vzdálený svět.
Výdrž vynikající, na kůži zůstává i po umytí druhý den.

Nahlásit
  • 28.12.11

Nutno přiznat, že začátek je trochu drsnější…no drsnější…pačulová smršť to je!!! Pačuli v podobě mokré zatuchlé hlíny. Ale kdo si počká - ten se dočká: z hlíny se vyloupla kytice jemných sněhobílých růží s několika zelenými lístečky a s lehkým závanem sladkého ovoce. Pačuli zůstala v podobě spíš suchého obláčku.

Nahlásit
  • 01.04.10

Asi mám divný nos: nic mě neporazilo. Hlavním motivem je pro mě bílá růže, podmalovaná jasmínem,okořeněná koriandrem, ohlazená ambrou (je tam?)a povznesená tajemstvím kadidla, pačuli tomu dodává říz. Mýdlo tam cítím také: to navoněné, ale jiné než v No.5. Přijde mi taková otevřená světu. Je to láska jako trám, akorát mi poráží blízké osoby.
Sára píše: biela pralinka s ružovou malinovou plnkou.
Maliny necítím.

Nahlásit
  • 08.12.08

Tedy tohle je hodne nevsedni zalezitost. Zkusila jsem trochu a hned se na me vyvalila casto obavana paculi s kadidlem, ne neprijemna, ale leknete se. Pak jsem si nalezla vuni i s obrazkem v databazi, boze ten flakon ac je cely bily je tak neskutecne pohrebni, tedy spis jako vytesany nahrobni kamen se zlatou tabulkou nesouci slova: „miloval jsem parfemy a taky jsem pro ne zemrel- Tom Ford“, ano a tak na me i ze zacatku vune pusobila. Ma byt temna, ale presto bile kvetinova, jako bile smutne kvety, ktere zahalilo kadidlo. Chvilemi na me vykoukl chladny, trochu nakysly nebo i slany ton, podobny tomu v l'or de torrente. Pozdeji vune zhedvabni, kadidlo se usadi a kyticky uschnou a cele se to tak zjemni. Vune je to kazdopadne zajimava, ale ze bych si v ni nekam vysla a stravila s ni prijemne chvilky, asi nehrozi. Myslim, ze vetsina mi da za pravdu, ale za vyzkouseni stoji.

Nahlásit
  • 28.11.08

Tom Ford White Patchouli. Valná většina zdejšího osazenstva pačuli zrovna nemiluje tak se této vůni asi zdaleka vyhne, pokud někdo z nich najde trošku odvahy, porazí ho hned první závan vůně - pačuli v plné síle. Kdo ale okamžitě neuhyne, toho nabádám k trpělivosti, vůně totiž nabere zajímavý obrat. Nastává přerod pačuli v mýdlo, asi jako by jste se na ně vrhli a nažili se ho umýt mýdlem (což by asi většina zde udělala ) I to ale po chvíli mizí a vůně zjemní a opravdu zbělá, chviličku jsem zacítila něco podobného jako v Bvlgari Thé Blanc, pak už zůstavají jen bílé květinky na lehce vymydleném podkladu. Vůně mě překvapila, přes svůj název i monstrózní " pačuloidní "začátek, je v ní nakonec pačuli jen zbytkové a neobtěžující množství a zůstává příjemná bělostná mydlinková vůně.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Tom Ford White Patchouli

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Tom Ford White Patchouli

Líbí se mi (108) 61%
 
Neutrální (42) 24%
 
Nelíbí se (26) 15%

Hodnocení odbornice

  • 21.05.10

Tahle vůně je jeden z oněch mnohotvářných chameleonů, v nichž si každý může najít co chce. Její název (‚Bílá pačuli‘) je zvolen velmi přiléhavě, obsah flakonu je kvalitní, dobře vypracovaný a originální, nehraje si na něco, co by se mělo líbit každému, ale není to ani originalita jen pro tu originalitu. Inu, zkrátka vůně, jak má být  Od Toma...

číst více

Reklama


Reklama