Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Bois d'Iris
 

Collection Extraordinaire: Bois d'Iris

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

2009

Složení (neověřené)

kosatec, myrha, labdanum, kadidlo, ambra, naplavené dřevo, vetiver, ambra, vanilka, cukr

  • 25.10.15

Mrkvovo - celerový salát. Takový je první nástřik na mé kůži. Přiznám se, že mě počátek natolik překvapil, že jsem věnovala proměně parfému každou chvilku, až do samotného finále.
Mrkvičkový tón nenápadně vystřídal závan tlejícího dřeva a suchých kosatců. A pak už jen opravdu stydlivá vanilka. Výdrž a intenzita vůně byla průměrná. Snad je to jen reakcí na mou pokožku. Nadšená z recenzí se bez tohoto skvostu obejdu.

Nahlásit
  • 02.02.15

Takhle si představuji jemnou, čistou, přitom však luxusní vůni. Na začátku kosatec není vůbec sladký, žádná mrkvička. Kadidlo je noblesní a příjemné, zároveň ve vůni velmi lehce cítím ty staré dřevěné kostelní lavice, když na ně otevřenými dveřmi zasvítí slunce. Postupně vůně zesládne a ještě zjemní, všechny složky se vzájemně prolnou do sebe. Nádherná, sofistikovaná vůně nekřičí do prostoru, přesto o luxusu zde není pochyb.

Nahlásit
  • 08.05.14

Vôňa je čistá, pôsobí jemne. Použítie, keď chcete voňať luxusne a zároveň nenápadne, ku kostýmu, na rokovanie, do divadla..... Výdrž výborná a intenzita taká, aby nekričala, ale len naznačila luxusný doplnok nositeľky. Je krásna.

Nahlásit
  • 20.03.14

Kosatcová kráska…
Dřevitý nesladký kosatcový kořen, myrha a dřeva, leží na písčitém břehu a omývá je mořská voda. Polední slunce z nich vytahuje silice a kosatec kolem tančí …, jemné vanilkovo ambrové pápěří se snáší kolem a vzduch sládne, ale ne příliš … dřeva jsou pokryta jemnou mořskou pěnou, jakou hebkou pokrývkou.
A vše zůstává i po svítání.....

Pro mě je to mistrovské dílo. Drží se spíše u těla, ale zato hodně dlouho.

Nahlásit
  • 01.02.14

Vůně hebká i drsná zároveň. Je a není – objevuje se a mizí. Celá působí velmi decentně. Pozitivní závěr dělám proto, že na konci mě čekala příjemná dřevitá tělovka. Intenzita je těžko definovatelná – neřekla bych, že je vůně slabá, ale projevuje se v krátkých fázích – cítím hodně vs. necítím nic. Výdrž je excelentní – přežila sprchu.

Nahlásit
  • 17.08.12

Bois d'iris na mne kosatcom zavonia len na chvíľu. Kosatec je viac sivý než modrý, je hebký, zamatový, jemne sa lesknúci ako hodvábna pančucha (a predsa celkom iný ako Bas de soie, kde nezavonia koreň, iba kvet). Suchou púdrovitosťou na sekundu odkáže na Infusion d'iris a potom ju pošle do autu, lebo Bois d'iris hrá inú ligu.
Drevo: nedokázala by som určiť, ktoré – je to mäkké, čerstvo narezané suché drevo, dokonale ohobľované, no kde-tu presvitá múčny poprašok hoblín. Nie kudrlinky, ale prach. Bois farine v odraze okna, ktoré sa zaplesne a podobnosť zaplaší.
Z dreva čoskoro povstane nádoba, do ktorej vlejeme teplé mlieko s medom. Ale až o chvíľu. Zatiaľ sme v prázdnej miestnosti. Z kúta, alebo zo samého dreva zrazu zavanie čosi ako spečená levanduľa. Myrha? Trochu kadidla? Miestnosť sa náhle začadí, drevo zmäkne a zmazľavie, doslova sa rozteká. Ambra a vanilka. Z kvetinovo-drevitej sa pod vplyvom mátoživého dymu vôňa zmenila na gurmánsku. Vyčistila sa. Takmer do biela. Alebo do ružova. Telová farba dreva, s trochou rumenca. Amber Blush.
Bois d'iris je tichá, no vytrvalá vôňa. Drží na mne už 10 hodín. Sladká, blahodarná. Až som takmer prejedená. Takmer mi nedá dýchať! Keby sa nedržala tak blízko pri tele, utopí ma. Na hladine sa však stále hojdá drevo. Poslúži ako plavák, ak ma udrží.

Nahlásit
  • 13.01.11

Je to ona. Celou dobu jsem hledala dokonalou kosatcovou vůni a konečně ji mám. Všeho přesně tolik, kolik je třeba, neznám vyváženější vůni. Equistrius, 31 Rue Cambon, Infusion d´Iris… všechny půjdou z baráku, protože vedle Van Cleefa prostě neobstojí. Nabízí se srovnání se stejnojmennou vůní od Different Company - nebe a dudy - DC mi přijde podivně poskládaná, nesourodá a mizerně držící.
Dřevo, špetička kadidla a lehounká ambra drží kosatec na krásném piedestalu. Vlastně k té vůni nemám co říct, je tak dokonalá, že mi došla slova. Kosatcová superstar.

Nahlásit
  • 21.12.09

Hedvábně-suché vanilkově-bílé měkké dřevo. Bois vanille :)
Mimořádná vůně, nedovedu si ji představit na běžné nošení, ale perfektně na domácí potěšení nebo na jógu.

Složení dle Fragranticy:
dřevěné tóny, kosatec, myrha, labdánum, kadidlo, ambra.

Nahlásit
  • 09.11.09

Jemná vůně s velmi krotkou intenzitou. Startuje chladivým mírně zemitým kosatcem (připomíná Hiris - také má mrkvový podtón), poté se přidávají jemné dřevité (sušší dřeva bez vlhké zemitosti, chvílemi s lehce slanou příchutí) a orientální (myrha, labdanum) tóny doplněné po chvíli pro změnu hladkým kosatcem s příchutí sušší vanilky, to celé na zlatavě třpytivém ambrovém podnosu zahalené velmi jemným, průsvitným závojem kadidla. Ve finále není vůně ani výrazně chladivá ani výrazně hřejivá, ale zato krásně krémově kosatcově, dřevitě a ambrově hladká. Výdrž je i přes jemnou intenzitu výborná.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Bois d'Iris

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire: Bois d'Iris

Líbí se mi (135) 90%
 
Neutrální (12) 8%
 
Nelíbí se (3) 2%

Reklama


Reklama