Féerie

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

2008

Složení (ověřené)

fialka, červené bobule, mandarinka, růže, jasmín, kosatec, vetiver

Kategorie:

květinová

  • 11.11.13

Okouzlující, pohádková vůně v překrásném flakónu. Prvotní sladkost mandarinky se snoubí se svěžestí rybízu. Poté začaly vystrkovat růžky fialky, kosatce a něžný jasmín. Vzápětí mě pohladil lehký dotek růže se špetkou vzácných dřev. Asi po hodině jsem na své kůži cítila mýdlovou pěnu z níž se kouzelná víla stvořila.

Nahlásit
  • 21.03.12

Dle názvu bych čekala pohádkovou a okouzlující vůni. Na flakónku sedí krásná éterická víla, takže jsem čekala, že se vůně bude tématicky podobat, těšila jsem se na příjemnou svěží směs lesního ovoce, doplněnou o fialku a další květiny. Feerie však není žádná éterická rusalka, je to spíš pěkně vykrmená čarodějnice. Typickým znakem této vůně je hutnost. Nevím, jak se to podařilo, ale už na úvod jsem byla zavalena hustým malinovým sirupem. Vzápětí se přidá směs fialky a kosatce, podobná jako v Insolence, pro mě bohužel naprosto nesnesitelná, neuhlazená a špatně namíchaná. V této fázi vůně začíná „lepit“ a cukernatět. Escada to může zabalit, štafetu ulepených multivitamínů přebírá Féerie. Výdrž je průměrná - neurazí, nenadchne. Jediné co chválím, je vskutku vyvedený flakón, který jistě neudělá ostudu na žádné poličce.

Nahlásit
  • 26.05.09

Je teplá letní noc krátce po setmění, na tmavě modré obloze se objevují první hvězdy. Lesní palouk se koupe ve stříbrné záři právě vyšlého měsíce. Ve větvích mladého stromku, rostoucího na okraji palouku, sedí něžná víla a hledí ke stříbrnému měsíci. Z podrostu plného ostružiní se line libá vůně…

Ano, je to dojem, který ve mně vyvolává název (trochu jsem si zahledala ve slovníku :-) a fée = z francouzštiny víla, féerie = kouzlo nebo pohádka) a zvláště také nevšední flakonek, který u Van Cleef & Arpels vybrali právě pro Féerii. Ale není to jen o tom. I vůně mi připadá nevšední. Pokud bych ji měla popsat jedním slovem, pak bych musela říct „ostružinová“ (přesto, že ostružiny ve složení uvedené nejsou), tedy ovocná. Ovocné vůně ale bývají vůněmi hodně sladkými a často „lepivými“ (sirup, džem), což ale neplatí pro Féerii. Féerie je sice vůně ovocná, ale suchá a nepřeslazená. Je to vůně čerstvého ovoce mísená s vůní zeleného listí - je v ní tedy i jakýsi zelený podtón, který vůni odlehčuje a „osvěžuje“, snad proto není těžce sladká. Stejně jako flakonek není průhledný, ani vůně není nijak „průhledná“, nepůsobí na mě řídkým dojmem. Je prostě „hustá“ tak akorát.

Víla na víčku flakonku stále zůstává sedět na své větvičce a stejně i vůně se nijak nemění, nevyvíjí, jen postupně slábne - stejně jako slábne vůně ostružin na palouku, jak vyprchává intenzivní teplo slunce opírajícího se za dne do keříků, které z ostružiní vymámilo tu krásnou vůni…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Féerie

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Van Cleef & Arpels Féerie

Líbí se mi (92) 55%
 
Neutrální (54) 32%
 
Nelíbí se (22) 13%

Reklama


Reklama