Van Cleef & Arpels Féerie
 

Féerie

Značka:

Van Cleef & Arpels

Rok:

2008

Složení (ověřené)

fialka, červené bobule, mandarinka, růže, jasmín, kosatec, vetiver

Kategorie:

květinová

 • 10.08.18

Tuhle vůni jsem si moc, moc přála už od doby, kdy mi bylo asi 14. To se mi do ruky dostal její vzorek a úplně mě uchvátila vůně ostružin a nádherný obal.

Po několika letech jsem ji dostala. Jeden čas jsem ji hodně nosila, ale v poslední době jí moc přednost nedávám. Trochu mě zklamala střička, která se mi tak podivně oddělila od flakónu bez toho, aniž by se na něj kdokoliv jen křivě podíval. :-/

Co se týče vůně samotné, je příjemná a osvěžující. Spíše na léto. Na večer ani ne, na to se mi zdá trochu moc slabá. (Čekala bych, že vůni ostružin budu cítit trochu déle, než první 3 minuty po nanesení.)

Na jednu stranu tedy fajn, ale to balení a výdrž má u mě malý černý puntík.

Nahlásit
 • 12.04.18

Flakonek je skvost. Vůně zase až tak moc ne, ale není vyloženě špatná. Spíš tato krasotinka není můj typ. Můj nos jí vnímá jako suchou, ne nijak třeskutě, prostě spíš do sucha, převážně fialkovou (bez zelených lístků) vůni, trocha toho jasmínu, a takový jiskřivý tón, nejspíš onen vetiver, který tu na mě ale vůbec nepůsobí vetiverově, podivnost…
V souhrnu je to květinový světlý parfém, s trochou dřev v závěru. Ale pro mě postrádá na výrazu. Nevyvolává ve mně vůbec žádné pocity.

Nahlásit
 • 11.11.13

Okouzlující, pohádková vůně v překrásném flakónu. Prvotní sladkost mandarinky se snoubí se svěžestí rybízu. Poté začaly vystrkovat růžky fialky, kosatce a něžný jasmín. Vzápětí mě pohladil lehký dotek růže se špetkou vzácných dřev. Asi po hodině jsem na své kůži cítila mýdlovou pěnu z níž se kouzelná víla stvořila.

Nahlásit
 • 21.03.12

Dle názvu bych čekala pohádkovou a okouzlující vůni. Na flakónku sedí krásná éterická víla, takže jsem čekala, že se vůně bude tématicky podobat, těšila jsem se na příjemnou svěží směs lesního ovoce, doplněnou o fialku a další květiny. Feerie však není žádná éterická rusalka, je to spíš pěkně vykrmená čarodějnice. Typickým znakem této vůně je hutnost. Nevím, jak se to podařilo, ale už na úvod jsem byla zavalena hustým malinovým sirupem. Vzápětí se přidá směs fialky a kosatce, podobná jako v Insolence, pro mě bohužel naprosto nesnesitelná, neuhlazená a špatně namíchaná. V této fázi vůně začíná „lepit“ a cukernatět. Escada to může zabalit, štafetu ulepených multivitamínů přebírá Féerie. Výdrž je průměrná - neurazí, nenadchne. Jediné co chválím, je vskutku vyvedený flakón, který jistě neudělá ostudu na žádné poličce.

Nahlásit
 • 26.05.09

Je teplá letní noc krátce po setmění, na tmavě modré obloze se objevují první hvězdy. Lesní palouk se koupe ve stříbrné záři právě vyšlého měsíce. Ve větvích mladého stromku, rostoucího na okraji palouku, sedí něžná víla a hledí ke stříbrnému měsíci. Z podrostu plného ostružiní se line libá vůně…

Ano, je to dojem, který ve mně vyvolává název (trochu jsem si zahledala ve slovníku :-) a fée = z francouzštiny víla, féerie = kouzlo nebo pohádka) a zvláště také nevšední flakonek, který u Van Cleef & Arpels vybrali právě pro Féerii. Ale není to jen o tom. I vůně mi připadá nevšední. Pokud bych ji měla popsat jedním slovem, pak bych musela říct „ostružinová“ (přesto, že ostružiny ve složení uvedené nejsou), tedy ovocná. Ovocné vůně ale bývají vůněmi hodně sladkými a často „lepivými“ (sirup, džem), což ale neplatí pro Féerii. Féerie je sice vůně ovocná, ale suchá a nepřeslazená. Je to vůně čerstvého ovoce mísená s vůní zeleného listí - je v ní tedy i jakýsi zelený podtón, který vůni odlehčuje a „osvěžuje“, snad proto není těžce sladká. Stejně jako flakonek není průhledný, ani vůně není nijak „průhledná“, nepůsobí na mě řídkým dojmem. Je prostě „hustá“ tak akorát.

Víla na víčku flakonku stále zůstává sedět na své větvičce a stejně i vůně se nijak nemění, nevyvíjí, jen postupně slábne - stejně jako slábne vůně ostružin na palouku, jak vyprchává intenzivní teplo slunce opírajícího se za dne do keříků, které z ostružiní vymámilo tu krásnou vůni…

Nahlásit

Další parfémy Van Cleef & Arpels

Collection Extraordinaire: Bois d'Iris Van Cleef & Arpels

 • estelle ohodnotil/a
 • 155 hodnocení 10 recenzí

Collection Extraordinaire: California Réverie Van Cleef & Arpels

 • Jitka77 ohodnotil/a
 • 55 hodnocení 1 recenze

Collection Extraordinaire: Orchidée Vanille Van Cleef & Arpels

 • Daniela44 ohodnotil/a
 • 122 hodnocení 7 recenzí

Midnight in Paris Van Cleef & Arpels

 • vonafkar ohodnotil/a
 • 156 hodnocení 4 recenze

Collection Extraordinaire - Ambre Impérial Van Cleef & Arpels

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 22 hodnocení 1 recenze

Rêve Van Cleef & Arpels

 • brebtalka40 ohodnotil/a
 • 59 hodnocení 1 recenze

Vlastnosti vůně Van Cleef & Arpels Féerie

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně